MS odpowiada na działania NIK. ,,To ochrona partykularnych interesów’’ - zdjęcie
04.08.21, 11:01Fot. screenshot - YouTube (TVP Info)

MS odpowiada na działania NIK. ,,To ochrona partykularnych interesów’’

64

Prezes NIK Marian Banaś domaga się od premiera Mateusza Morawieckiego i wicepremiera Jarosława Gowina pilnych działań naprawczych w Funduszu Sprawiedliwości. Żąda też działań CBA w tej sprawie. Na oskarżenia NIK odpowiada Ministerstwo Sprawiedliwości, które zarządza Funduszem.

- „Ministerstwo Sprawiedliwości ze spokojem czeka na opublikowanie raportu Najwyższej Izby Kontroli z działalności Funduszu Sprawiedliwości. Z ubolewaniem przyjmuje próby wykorzystania Funduszu w wewnętrznych rozgrywkach i dla ochrony partykularnych interesów prezesa NIK i jego syna”

- czytamy w oświadczeniu resortu sprawiedliwości.

Wskazano przy tym, że Fundusz Sprawiedliwości jest „najczęściej i najbardziej skrupulatnie kontrolowana instytucja w Polsce”.

- „Działa od lat w sposób całkowicie transparenty na podstawie jasnych, ściśle określonych przepisów, zawartych w ustawach i rozporządzeniach”

- podkreśla resort.

W oświadczeniu zwrócono uwagę, że spełniając swoje statutowe cele, Fundusz przekazał już kilkaset milionów złotych na pomoc ofiarom przestępstw. Dzięki Funduszowi powstała też ogólnopolska sieć pomocy ze specjalną, całodobową infolinią. W 350 punktach, które już dziś znajdują się w prawie każdym polskim powiecie, ofiary i świadkowie przestępstw otrzymują pomoc prawną, psychologiczną, medyczną i rehabilitacyjną. Wskazano też na ogromne środki przekazane z Funduszu do 150 szpitali.

Resort sprawiedliwości krytycznie odnosi się do sposobu przeprowadzenia kontroli przez Najwyższą Izbę Kontroli oraz medialnych wystąpień prezesa NIK i jego syna na jej temat.

- „W opinii Ministerstwa Sprawiedliwości wszystkie te działania, nie mające precedensu w długoletniej historii NIK, mają bezpośredni związek z wnioskiem do Sejmu o uchylenie immunitetu prezesowi NIK w celu postawienia mu zarzutów w wyniku postępowania prowadzonego przez Centralne Biuro Antykorupcyjne, a także z zarzutami postawionymi już jego synowi”

- ocenia Ministerstwo Sprawiedliwości.

kak/wPolityce.pl

Komentarze (64):

cam2021.08.5 6:53
FINANSOWE WAŁY ZERA ------------------- Najwyższa Izba Kontroli zbadała 16 umów, które miały służyć "przeciwdziałaniu przestępczości". Według portalu NIK uznała 13 z nich za bezcelowe i niegospodarne. Chodzi o umowy opiewające na 63 mln zł. Co prawda NIK dobrze ocenił projekt budowy sieci placówek pomocy dla pokrzywdzonych, ale jednocześnie wytknął ministrowi sprawiedliwości "liczne przypadki niegospodarnego wykorzystania środków publicznych, mechanizmy korupcjogenne oraz niewystarczający nadzór Dysponenta [czyli Ziobry] nad realizacją umów dotacji i brak jego niezwłocznej reakcji na ujawniane nieprawidłowości w działalności poszczególnych wykonawców". Portal podaje, że w sześciu przypadkach zadania pomocy ofiarom przestępstw powierzono organizacjom, które nie były na to odpowiednio przygotowane. Chodzi także o podmioty powołane tuż przed ogłoszeniem konkursów. Przykładem jest m.in. opisywana przez oko.press powiązana z politykami Solidarnej Polski Fundacja Ex Bono. Działająca w Tychach i Opolu organizacja dostała 9 mln zł na punkty pomocy ofiarom, następnie miała porzucić podopiecznych. "Powyższe miało poważne konsekwencje dla sytuacji osób pokrzywdzonych przestępstwem, która w przypadku województwa opolskiego uległa istotnemu pogorszeniu (w związku z nagłym przerwaniem świadczenia pomocy przez Fundację Ex Bono), a nawet stworzyło bezpośrednie zagrożenie dla życia i zdrowia niektórych beneficjentów pomocy z terenu województwa śląskiego" - czytamy w przytaczanym fragmencie raportu. W raporcie zwrócono też uwagę na przypadki zmian wyników konkursów. Niektóre z nich miały bardzo krótkie terminy składania wniosków, przez co wiele podmiotów nie zdążyło złożyć odpowiednich dokumentów. W 2018 roku ofertę zdążyła złożyć jedynie Fundacja Komitetu Obchodów Narodowego Dnia Życia, która nie miała doświadczenia w pomocy ofiarom lub przeciwdziałaniu przestępczości. Jak pisze Onet, zajmowała się ona "walką z aborcją". Organizacja dostała 25 mln zł. Onet podaje, że zgodnie z wyliczeniami NIK z blisko 700 mln zł dotacji przyznanych przez FS w okresie objętym kontrolą, tylko 228,5 mln zł przeznaczono rzeczywiście na pomoc ofiarom przestępstw. Zaledwie 4 proc. przeznaczono na pomoc osobom opuszczającym więzienie lub poprawczak.
Anonim2021.08.5 5:44
Petycja do Rządu i Władz RP - Przyszłość ...................................................................................................... https://ryszard-opara.neon24.pl/post/162989,petycja-do-rzadu-i-wladz-rp-przyszlosc
kefas2021.08.5 5:38
don nullo umoczony, tera tylko Trybunał Stanu. Będziesz siedział !
Jazzz2021.08.5 4:18
– Faktem jest, że mam bardzo dużą wiedzę nt. nieprawidłowości różnych instytucji państwowych, które wydatkują środki publiczne, które są środkami obywateli, a nie władzy takiej czy innej – powiedział Marian Banaś. Jak dodał, “w razie potrzeby” jest w stanie opowiedzieć o tych nieprawidłowościach.
Urszula2021.08.4 22:45
Pan Ziobro jest sędzią we własnej sprawie! To ci dopiero rzetelność! A pamiętam, jak przed laty przychychodził do Radia Maryja i prezentował się swą mową jako wzór moralności.
Karku2021.08.4 20:23
Ziobro Zbyszek miękiszonem jest i każdy to wie - więc wy młodzi nie dajcie zniszczyć się, zbierzcie się w grupę nie dajcie się zastraszyć!
Ksiądz Bartold2021.08.4 20:18
Ziobro tak się zdenerwował, że NIK publikuje wyniki kontroli w Ministerstwie Sprawiedliwości, że aż cały czerwony się zrobił. Dodatkowo prokuratura krótko po przeprowadzeniu kontroli zatrzymała syna prezesa NIKu i jemu też postawiła zarzuty - czy to był przypadek? Nie wiadomo? Ziobro Zbyszek! Twoje dni są już policzone! Będzie ciebie rozliczać nowy rząd, kto wie, być może nawet sam Giertych Roman.
Filip2021.08.4 18:21
Działania Zbigniewa Ziobry jako ministra nadzorującego Fundusz Sprawiedliwości sprzyjały powstawaniu mechanizmów korupcjogennych — takie zarzuty stawia Najwyższa Izba Kontroli. Fundusz Sprawiedliwości miał pomagać ofiarom przestępstw, ale wedle NIK stał się wehikułem do finansowania politycznej działalności Ziobry. Kontrolerzy twierdzą, że wykryli w Funduszu „liczne przypadki niegospodarnego wykorzystania środków publicznych”, a Ministerstwo Sprawiedliwości nie spieszyło się z reakcją na nieprawidłowości. Onet poznał główne ustalenia tej od dawna wyczekiwanej kontroli, która stała się polem ostrego starcia między Ziobrą a szefem NIK Marianem Banasiem
Ksiądz Bartold2021.08.4 20:24
Oj będzie się działo po zmianie władzy! Ziobro i jego wydatki, wszystko zostanie wyjaśnione!
Filip2021.08.4 18:16
Banaś kontra Ziobro w dwóch rolach Drugi front to starcie ze Zbigniewem Ziobrą. Kontrolerzy NIK kolejny rok z rzędu wytykają poważne nieprawidłowości w wydatkowaniu środków z Funduszu Sprawiedliwości, który przede wszystkim miał służyć ofiarom przestępstw. Nigdy wcześniej Izba nie mówiła jednak o "mechanizmach korupcjogennych", o których poinformowani zostali Mateusz Morawiecki, Jarosław Kaczyński oraz szef Centralnego Biura Antykorupcyjnego Andrzej Stróżny. dl03k69 Co ważne, Zbigniew Ziobro w starciu z Marianem Banasiem występuje w dwóch rolach: jako minister sprawiedliwości nadzorujący Fundusz Sprawiedliwości oraz jako Prokurator Generalny, który złożył wniosek o uchylenie Banasiowi immunitetu m.in. w związku z nieprawidłowościami w oświadczeniach majątkowych. Zbigniew Ziobro jako szef prokuratorów ma również dostęp do szczegółów postępowania wobec syna prezesa NIK Jakuba Banasia, który wraz z żoną usłyszeli zarzuty. Ministerstwo Sprawiedliwości zręcznie korzysta z podwójnej roli Zbigniewa Ziobry. Nawet w oficjalnym komunikacie, który miał być odpowiedzią na zarzuty wobec nieprawidłowości w funkcjonowaniu Funduszu, czytamy o sprawie Jakuba Banasia. Resort pisze o politycznych działaniach NIK i "próbie wykorzystania Funduszu w wewnętrznych rozgrywkach i dla ochrony partykularnych interesów prezesa NIK i jego syna". Ministerstwo w swoim stanowisku stwierdza również, że wszystkie działania Izby "mają bezpośredni związek z wnioskiem do Sejmu o uchylenie immunitetu prezesowi NIK w celu postawienia mu zarzutów w wyniku postępowania prowadzonego przez Centralne Biuro Antykorupcyjne, a także z zarzutami postawionymi już jego synowi". W piśmie czytamy również, że "Fundusz Sprawiedliwości to najczęściej i najbardziej skrupulatnie kontrolowana instytucja w Polsce". Ministerstwo chwali się pomocą, która trafiła do strażaków, szpitali i kliniki "Budzik dla dorosłych". W żadnym jednak punkcie ministerstwo nie odnosi się do podnoszonych przez NIK zarzutów. Dotyczą one m.in. uznaniowości w udzielanej pomocy, czego dowodem jest m.in. opisywana przez nas pomoc rzeszowskim strażom pożarnym w czasie kampanii wyborczej przed wyborami na prezydenta miasta. W wyścigu brał udział wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł, który w świetle reflektorów przekazywał bony.
kretynizacja Polski kastrowanej teczy2021.08.4 18:08
Miekiszony i zorro wysiadka !!!!
harry2021.08.4 17:55
Ministerstwo Ziobry pierwszy "Pierwszy resort sprawiedliwości w historii UE, w którym doszukano się mechanizmów korupcjogennych" - Wszystko za wiedzą i zgodą ministra sprawiedliwości i prokuratura generalnego. Patologia - stwierdza Marcin Kierwiński. Poseł Koalicji Obywatelskiej
Balbina dla każdego z dużym kutasem2021.08.4 15:49
Szukam mężczyzny na namiętne spotkania. Mam 71 lat i zgrabne ciało, lubię koty, ostre orgie i rodeo, moje nagie zdjęcia i kontakt na stronie: http://pis.org.pl/ Wyszukaj mnie po niku: "prezes" , napisz do mnie lub zadzwoń o każdej porze, odpisuje zazwyczaj do 5 minut! mój rozpalony anus i mokre usta czekają na ciebie...
Anonim2021.08.4 15:39
Po co się szarpiecie ? I co z tego wynika ? Obywatele polscy składają się z dwu narodów : polskiego i żydowskiego . Reszta to niewielkie mniejszości narodowe . Róbcie obywatelskie , niezależne badania genetyczne politykom , prezesom i zarządom wszelkich spółek z dostępem do publicznych funduszy . Wtedy będziecie wiedzieć kto was okrada . Mnie się już nie chce . Dość walk w mojej rodzinie . Przejechał się dziadek na Powstaniu Śląskim , przejechałam się ja na Solidarności . Chcecie mieć lepszą Polskę to zamiast biadolić walczcie o swoje .
Felek2021.08.4 18:23
Moze jescze uruchomimy Treblinke i Auschwitz jak za dobrych czasow w 39? Zatrzymales sie chlopie na PRL teraz jest kapitalizm i chodzi o kase i kto kogo wygrzmoci pierwszy. Kot jakiej jest narodowosci czy frakcji nie ma tutaj znaczenia.
Anonim2021.08.4 14:55
Włoscy mafiozi czerwienieją ze wstydu. Nieudaczniki. Oni ledwie mają swoje mafie, a są kraje gdzie mafia ma swoje państwo.
Agnieszka2021.08.4 14:48
No chwila, ale pan Kwiatkowski (poprzedni prezes NIK) mówił, że za jego czasów pieniądze z tego funduszu potrafiły trafić zamiast do ofiar przestępstw, wypadków, przemocy domowej to do CBA na zakup sprzętu do podsłuchu. Czy to nie jest powód, żeby tą instytucję poddawać, co jakiś czas kontroli? Nie wiem o co chodzi, ale tamten przykład dysponowania środkami, które powinny trafić do ofiar a trafiały zupełnie gdzie indziej, pokazuje, że może dochodzić do poważnych nadużyć i jeżeli nadal jest się czego czepić, to to jest BARDZO ŹlE z możliwościami nadzoru lub chęciami nadzoru nad tym funduszem przez pana Ziobrę. Mi jest przykro, że pan Ziobro - iskierka nadziei na niepodległość w fatalnym rządzie, który w moim przekonaniu Polskę zdradza, wszedł w jakiś konflikt z człowiekiem, który też jest nadzieją na silne, dobre państwo, bo potrafił się postawić wszelkim mafijnym układom, w sposób niezależny od żadnej opcji politycznej. Ja liczyłabym na ścisłą współpracę dla Polski a wygląda, że to walka o podlizanie się panu Kaczyńskiemu i osobom, które nim manipulują i pod butem trzymają.
Bernard2021.08.4 16:04
Pani Agnieszko, całkowicie się z Panią zgadzam, miałem duże zaufanie i szacunek dla Pana Ziobry, ale po ostatnich działaniach, niemal wszystko co dobre, co przypisywałem w/w Panu......zeszło po równi pochyłej.....w dół. Z wyrazami szacunku dla Pani.
Suweren2021.08.4 16:57
Przepraszam, ale (bez zupełnie żadnego zadęcia) tak ogólnie - to jest ta "dobra zmiana", czy nie ma "zmiany", albo nie jest "dobra"?
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2021.08.4 14:41
W kraju demokratycznym tow. ziobro i przydpasy siedzieliby w więzieniu. Przecież większość wspomnianych nieprawidłowości podpada pod zarzuty karne – niedopełnienia obowiązków, złamania prawa, korupcji czy zwykłej kradzieży urzędniczej. Jak dodamy do tego nadużycia władzy, nielegalną inwigilację, prawdopodobną agenturę i narażenie skarbu państwa na niezliczone sprawy odszkodowawcze (a te zaczną się masowo po upadku reżimu), to tow. zero nie powinien wyjść z więzienia do końca życia.
Anonim2021.08.4 14:47
No nie wiem... Demokratyczne sądy to jak dla mnie fatalny system. Przypomnij sobie jak wyglądał wyrok ludu, demokratycznie wydany, w sprawie uwolnienia Chrystusa. W państwie prawa byłby uwolniony! Tam gdzie rządzi lud, demokracja - tam zbrodnia i złodziejstwo.
janton2021.08.4 14:36
czyli kryształowy Marian nie jest już kryształem?????????? hahahahahahahhahahaha
Anonim2021.08.4 14:45
Kryształowa galeria zagryza się wzajemnie.
matis892021.08.4 14:23
Pan Jezus w Orędziach Ostrzeżenie przestrzegał przed TRUJĄCYMI szczepieniami i je przepowiedział 17.06.2012r. tak samo jak przepowiedział obalenie Benedykta XVI i ustanowienie Fałszywego Proroka ........... ,,Moja droga umiłowana córko, plany masońskich grup przejęcia światowych walut są coraz bliższe ukończenia. Ich nikczemne plany obejmują również nowe globalne szczepienia, które spowodują choroby na całym świecie, wywołujące cierpienia na skalę nie widzianą nigdy wcześniej. Unikajcie takiego nagle ogłoszonego globalnego szczepienia ponieważ będzie was ono ZABIJAĆ.......''
PERFIDIA KŁAMSTW2021.08.4 14:21
"Prof. dr" Jan Hertrich-Woleński pod pseud. radzilowJedwabne pisze: CYT.: "𝐆𝐞𝐧𝐞𝐫𝐚𝐥𝐧𝐢𝐞 𝐬𝐦𝐢𝐞𝐫𝐜 𝐰 𝐤𝐨𝐦𝐨𝐫𝐚𝐜𝐡 𝐛𝐲𝐥𝐚 𝐩𝐞𝐰𝐧𝐲𝐦 𝐥𝐮𝐤𝐬𝐮𝐬𝐞𝐦 𝐣𝐞𝐬𝐥𝐢 𝐣𝐚 𝐩𝐨𝐫𝐨𝐰𝐧𝐚𝐦𝐲 𝐝𝐨 𝐬𝐦𝐢𝐞𝐫𝐜𝐢 𝐳 𝐜𝐡𝐥𝐨𝐩𝐬𝐤𝐢𝐜𝐡 𝐫𝐚𝐤 . 𝐌𝐨𝐫𝐝𝐨𝐰𝐚𝐥𝐢 𝐭𝐞𝐳 𝐬𝐭𝐫𝐚𝐳𝐚𝐜𝐲 𝐢 𝐩𝐨𝐥𝐬𝐜𝐲 𝐩𝐨𝐥𝐢𝐜𝐣𝐚𝐧𝐜𝐢."
Z podręcznika komucha2021.08.4 14:21
Str. 38. Jeśli oskarżają cię o złodziejstwo mów że to ochrona partykularnych interesów atakujących. Jeśli podczas złodziejstwa złapią cię za rękę - mów że nie twoja ręka. Str. 40. Jeśli robisz wał z osobami duchownymi i się sprawa rypnie - atakuj! Mów że miarka się przebrała, księża zawsze murem za Polską i dość ataków lewactwa na kościół i nie pozwolisz na szarganie dobrego imienia księdza dobrodzieja.
Po 11 ...2021.08.4 14:18
Katolicy, wiecie co to są "partykularne interesy"? Nie? Ja też nie , ale "party" to imprezka, wiec pewnie chodzi o prawo do imprezowania.
Olej2021.08.4 14:16
Urzędników powinno odwoływać z funkcji prawo stosowane do wymagań określonego stanowiska. Zawieszenie funkcji powinno wynikać z samego faktu oskarżenia. Odwołanie z udowodnionej winy. Koniec kropka. Żadne immunitety nie powinny mieć mocy, gdy zarzuty są kryminalne. Powtarzam - Żadne !!!!!!!
Anonim2021.08.4 14:59
To nie u nas. To nie protestancka Skandynawia gdzie do niedawna drzwi nie było potrzeby na noc zamykać. Między Odrą a Bugiem uczciwość nie jest w dużej cenie. Posada się liczy. Oczywiście masz rację! Ale to nie przejdzie. "Doszło do nieprawidłowości, będą one wyjaśniane". Taka jest gadka po zdemaskowaniu jakiegoś wała:)
matis892021.08.4 14:14
Niezłomny jest związek republik swobodnych, Ruś Wielka na setki złączyła je lat. Niech żyje potężny jednością narodów, z ich woli zrodzony nasz kraj, Związek Rad! Chwała ci, Ojczyzno, tyś ziemia swobody, ludów przyjaźni ostoja i straż! Sztandar radziecki, sztandar ludowy, drogą zwycięstwa niech kraj wiedzie nasz! Skroś burze świeciło nam słońce swobody, nas wiódł wielki Lenin, wskazywał nam cel, wychował nas Stalin w wierności ludowi, do wielkich zapalił nas trudów i dzieł. Chwała ci, Ojczyzno, tyś ziemia swobody, szczęścia narodów ostoja i straż! Sztandar radziecki, sztandar ludowy, drogą zwycięstwa niech kraj wiedzie nasz! Okrzepła nam armia w bitewnym mozole. najeźdźców zmieciemy, zetrzemy ich ślad! . . . . . Za Rodinu ...urraaa ! . . . . Za Putinu ....urraaa ! . . . . My w bitwach stanowim o losach pokoleń, my sławą okryjem ojczysty kraj Rad! Chwała ci, Ojczyzno, tyś ziemia swobody, sławy narodów ostoja i straż! Sztandar radziecki, sztandar ludowy, drogą zwycięstwa niech kraj wiedzie nasz! . . . . . Za Rodinu ...urraaa ! . . . . Za Putinu ....urraaa ! . . . .
DO PODSZYWA!2021.08.4 14:16
TAK, to ja matis89, CH UJ nie katolik! . . . . . Wybaczcie Polaki, że jestem taka brudna k urwa białoruska! Robie co mi ten ch uj Łukaszenka każe. Piierdoliłem i dalej piierdole jak połamany ch uj o szczepionkach, o papieżu, ale ANI jednym słówkiem nie bąknąłem o szczepionkach Putina i tego bandyty z Chin Xi. ................. Gówno prawda, że jestem "katolikiem"! Jestem zwykłą, starą k urwą!
matis892021.08.4 14:22
DO PODSZYWA: Pan Jezus w Orędziach Ostrzeżenie przestrzegał przed TRUJĄCYMI szczepieniami i je przepowiedział 17.06.2012r. tak samo jak przepowiedział obalenie Benedykta XVI i ustanowienie Fałszywego Proroka ........... ,,Moja droga umiłowana córko, plany masońskich grup przejęcia światowych walut są coraz bliższe ukończenia. Ich nikczemne plany obejmują również nowe globalne szczepienia, które spowodują choroby na całym świecie, wywołujące cierpienia na skalę nie widzianą nigdy wcześniej. Unikajcie takiego nagle ogłoszonego globalnego szczepienia ponieważ będzie was ono ZABIJAĆ.......''
Glaudiusman2021.08.4 14:13
Banaś ma rację. Niech NIK skontroluje tylko tych ministrów zdrowia i pandemii obrzydłej i oszukańczej. Pozamykać uzurpatorów.
matis892021.08.4 14:04
Pan Jezus w Orędziach Ostrzeżenie przestrzegał przed TRUJĄCYMI szczepieniami i je przepowiedział 17.06.2012r. tak samo jak przepowiedział obalenie Benedykta XVI i ustanowienie Fałszywego Proroka ........... ,,Moja droga umiłowana córko, plany masońskich grup przejęcia światowych walut są coraz bliższe ukończenia. Ich nikczemne plany obejmują również nowe globalne szczepienia, które spowodują choroby na całym świecie, wywołujące cierpienia na skalę nie widzianą nigdy wcześniej. Unikajcie takiego nagle ogłoszonego globalnego szczepienia ponieważ będzie was ono ZABIJAĆ.......''
Hue2021.08.4 14:09
Więc jak to się dzieje, że umierają niezaszczepieni?
Anonim2021.08.4 14:01
Marian wygarnia złodziejom. Oby nie zawisł na klamce. Piątkowego rzecz jasna wieczoru, żeby ze spokojem w poniedziałek zwłoki obadać.
PILNE! SZOK!! TYLKO U NAS!!!!2021.08.4 13:31
ZIOBRO ZBYSZEK TO ZWYKŁY MAGISTER JEST...
Anonim2021.08.4 14:06
I do tego zero.
🦄⚡️🏳️‍🌈Polak Ateista Dumny Gej🏳️‍🌈⚡️🦄2021.08.4 13:20
Hej Lesio Keller-Krawczyk, dr hab elektryku-teoretyku vel, katolicka kretynizacja polski 🇵🇱 zamawiam blow job na dzisiaj wieczór. Pamiętaj abyś posprzątał te psie gówna na wycieraczce.
OKOPZN2021.08.4 13:17
Panie Prezesie Banas , gonic szabrownikow 2.0 , do konca bez poblazliwosci..... https://www.youtube.com/watch?v=rncGTgmY4lQ&t=5s
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2021.08.4 13:06
na faktyczną pomoc ofiarom przestępstw zero-dyktafon przeznaczył 0,2% z całej puli posiadanych środków, reszta kasy poszła na partię ziobry i jego kolesi oraz sponsorowanie parcha rydzyka! to co wyprawia ten niedouczony prawniczyna to nie jest pomoc a kolesiostwo i powinno być surowo karane! yebać Złajdaczoną Prawicę!
Hue2021.08.4 13:01
Rozumiem, że ziobro nie będzie sędzia w swojej sprawie? To przexiez tak oburzalo wcześniej pisowcow odnośnie sędziów.
Hue2021.08.4 13:00
Cześć kasy poszło na księdza, co demony wyganial salcesonem.
Anonim2021.08.4 12:40
czy ziobro mógłby coś z rylem zrobic,żeby takie niemądre nie było? pożyczyć od pawłowicz worek po nawozie
,,To ochrona partykularny interesów’’2021.08.4 12:36
A może partykularnych? Fronda - macie jakiegoś korektora? Tak jak Ziobro chroni swoje partykularne interesiki, to nikt inny. Ilu prokuratorów było zaangażowanych aby gnębić lekarza, który wg Ziobry przyczynił się do śmierci jego ojca?
PILNE! SZOK!! TYLKO U NAS!!!!2021.08.4 12:15
Do daczy należącej do Konfederacji na Krymie wtargnęła grupa krasnoarmiejców, która groziła, że wyrucha cała Konfederacje. Dzięki bohaterskiej postawie I-go Sekretarza Partii Konfederacja Korwina - Fuckme, który zdjął gacie i pokazał stara pupcie pytając: Czy to chcecie dupczyć? Wstyd towarzysze! I grupa krasnoarmiejców spuściła ze wstydem głowy i opuściła dacze Konfederacji. Na Krymie.
checheche2021.08.4 12:06
Banasiu! ty liliputku metr pięć w kapeluszu i na koturnach, nie podskakuj bo Guliwerem nie będziesz!
PILNE! SZOK!! TYLKO U NAS!!!!2021.08.4 12:06
Do domu dziecka w Aleksandrowie Kujawskim wtargnęła grupa antyszczepionkowców, która groziła dyrektorce i zarzucała jej, że "szprycuje dzieci". Domagali się, aby w placówce zaprzestano "eksperymentów medycznych", czyli szczepień przeciwko COVID-19. Jak się okazuje, grupa antyszczepionkowców należy do skrajnie prawicowego ugrupowania - tzw. Bydgoskiego Kamractwa Rodaków.
rabbi inoCenty stinkfurtz2021.08.4 13:13
... a onoooo ... dr mengele je naszym sw. i trza go chronic ... on dba o depopulacje ... inaczej to bedzie ... holokaust ... my chce beskarnie szczepic goja jak bydlo ... szalom
matis892021.08.4 11:56
Niezłomny jest związek republik swobodnych, Ruś Wielka na setki złączyła je lat. Niech żyje potężny jednością narodów, z ich woli zrodzony nasz kraj, Związek Rad! Chwała ci, Ojczyzno, tyś ziemia swobody, ludów przyjaźni ostoja i straż! Sztandar radziecki, sztandar ludowy, drogą zwycięstwa niech kraj wiedzie nasz! Skroś burze świeciło nam słońce swobody, nas wiódł wielki Lenin, wskazywał nam cel, wychował nas Stalin w wierności ludowi, do wielkich zapalił nas trudów i dzieł. Chwała ci, Ojczyzno, tyś ziemia swobody, szczęścia narodów ostoja i straż! Sztandar radziecki, sztandar ludowy, drogą zwycięstwa niech kraj wiedzie nasz! Okrzepła nam armia w bitewnym mozole. najeźdźców zmieciemy, zetrzemy ich ślad! . . . . . Za Rodinu ...urraaa ! . . . . Za Putinu ....urraaa ! . . . . My w bitwach stanowim o losach pokoleń, my sławą okryjem ojczysty kraj Rad! Chwała ci, Ojczyzno, tyś ziemia swobody, sławy narodów ostoja i straż! Sztandar radziecki, sztandar ludowy, drogą zwycięstwa niech kraj wiedzie nasz! . . . . . Za Rodinu ...urraaa ! . . . . Za Putinu ....urraaa ! . . . .
tak to ja matis89, CHUJ nie katolik!2021.08.4 11:57
Wybaczcie Polaki, że jestem taka brudna k urwa białoruska! Robie co mi ten ch uj Łukaszenka każe. Piierdoliłem i dalej piierdole jak połamany ch uj o szczepionkach, o papieżu, ale ANI jednym słówkiem nie bąknąłem o szczepionkach Putina i tego bandyty z Chin Xi. ................. Gówno prawda, że jestem "katolikiem"! Jestem zwykłą, starą k urwą!
matis892021.08.4 14:04
DO PODSZYWA: Pan Jezus w Orędziach Ostrzeżenie przestrzegał przed TRUJĄCYMI szczepieniami i je przepowiedział 17.06.2012r. tak samo jak przepowiedział obalenie Benedykta XVI i ustanowienie Fałszywego Proroka ........... ,,Moja droga umiłowana córko, plany masońskich grup przejęcia światowych walut są coraz bliższe ukończenia. Ich nikczemne plany obejmują również nowe globalne szczepienia, które spowodują choroby na całym świecie, wywołujące cierpienia na skalę nie widzianą nigdy wcześniej. Unikajcie takiego nagle ogłoszonego globalnego szczepienia ponieważ będzie was ono ZABIJAĆ.......''
matis892021.08.4 11:51
Pan Jezus w Orędziach Ostrzeżenie przestrzegał przed TRUJĄCYMI szczepieniami i je przepowiedział 17.06.2012r. tak samo jak przepowiedział obalenie Benedykta XVI i ustanowienie Fałszywego Proroka ........... ,,Moja droga umiłowana córko, plany masońskich grup przejęcia światowych walut są coraz bliższe ukończenia. Ich nikczemne plany obejmują również nowe globalne szczepienia, które spowodują choroby na całym świecie, wywołujące cierpienia na skalę nie widzianą nigdy wcześniej. Unikajcie takiego nagle ogłoszonego globalnego szczepienia ponieważ będzie was ono ZABIJAĆ.......''
Po11 ... precz_z komunia-Hertrich-Woleński2021.08.4 11:41
pisze CYT.: "J ebanie PiS jest apolityczne :-) . . . Co najwyżej rusofobiczne :-)" - - - - - - - - - - - - Żydnisko już traci zmysły; raz PiS to jak Putin a teraz jest rusofobiczne.
Suweren2021.08.4 11:25
A teraz prokurator Ziobro orzeknie, że Minister Ziobro jest kryształowy, albo odwrotnie, albo zrobi to podwładny Ziobry w odniesieniu do któregoś Ziobry. Ludzie, którzy rozumieją dlaczego nie należy łączyć funkcji Min. Spr. i Prok. Gen. już lata mówili, że do takiego kuriozum może dojść, jednak PiS i PiS-owce wiedziały "lepiej". Jak zawsze i jak zwykle.
"A teraz prokurator Ziobro orzeknie,..."2021.08.4 11:38
Gówno wiesz co Ziobro orzeknie!
Izydor2021.08.4 11:49
Tego to nawet Zerro nie wie, dziad z Mickiewicza jeszcze dzwonił.
żydku2021.08.4 12:00
Basenik masz pełny, wołaj salową!
Izydor2021.08.4 12:25
Po co salową? Wiem że chętnie w baseniku popływasz.
Józef2021.08.4 11:20
No i czego ciemna masa nie rozumie. Ziobry nikt nie będzie kontrolował. Nie po to likwiduje niezależność w sądach, aby ktoś z PiS - u miał być sądzony. Rydzykowi dlatego daje pieniądze, bo jeżeli ciebie ktoś napadnie i obije twarz, to Rydzyk się będzie modlił aby zeszła opuchlizna. Przecież nie będzie robił tego za darmo.
Krakus2021.08.4 11:16
Literówka w tytule na głównej i na stronie artykułu
Po 11 ...2021.08.4 11:11
W 2015 r. - gdy w funduszu było około 30 mln zł - aż 80 proc. z tych środków trafiło do organizacji pozarządowych zajmujących się wspieraniem ofiar przestępstw. Rok później, gdy fundusz dysponował już blisko 400 mln zł, do pokrzywdzonych trafiło zaledwie 5 proc. tej sumy. Zaś w 2017 r., kiedy w funduszu było 463 mln zł, organizacje pozarządowe zajmujące się pomocą ofiarom przestępstw dostały z tych pieniędzy zaledwie 3 proc. A gdzie odą pieniążki??? Środki z funduszu trafiły też do instytucji powiązanych z ojcem Tadeuszem Rydzykiem. W 2017 r. w Fundacja Lux Veritatis dostała blisko 650 tys. zł. Na jaki cel? Przygotowanie reportaży interwencyjnych i... koncert kolęd. Rok później Lux Veritatis dostała z Funduszu Sprawiedliwości blisko 420 tys. zł.....
Anonim2021.08.4 11:20
No proszę jak fachowo to opisał :) A ja uprzedzałam , na początku afery że jak ruszycie Banasia to zacznie sypać . A ile PiS stworzył takich pozarządowych organizacji gdzie uciekają nasze pieniążki ? Już pomijam Spółki Skarbu Państwa gdzie od lat 90--uciekły setki miliardów zł. ( czego byłam świadkiem ) . A wyciszona afera Kwaśniewskiej ? Każda ekipa rządząca uczy się okradać nas od poprzedniej i jeszcze dokłada swoje pomysły .
Anonim2021.08.4 11:10
Miękiszon Zero obawia się, że temat Funduszu Sprawiedliwości, który jego złodziejska banda doi na potęgę, wyjdzie na jaw???😁😁😁