Mroczna tajemnica PRL i rażące zaniedbania organów ścigania... - zdjęcie
17.12.20, 07:15Screenshot Youtube

Mroczna tajemnica PRL i rażące zaniedbania organów ścigania...

6

Mroczna tajemnica PRL i rażące zaniedbania organów ścigania, czyli dokumentalna próba rekonstrukcji działalności i ostatnich dni życia 21-letniej opozycjonistki, Joanny Kempińskiej.

Miała patriotyzm w genach”, „Wierzyła, że możemy jako kraj odzyskać niepodległość, zrzucić dominację sowiecką z siebie” - tak w najnowszym filmie Anity Gargas pt. „Za zasłoną milczenia” mówią o Joannie jej bliscy. Czy młoda dziewczyna swój antykomunizm mogła przypłacić życiem?

Dlaczego funkcjonariusze milicji oraz prokuratorzy od razu uznali, że doszło do samobójstwa? Dlaczego nie dopełniono podstawowych czynności dochodzeniowych? W jaki sposób Joanna Kempińska była rozpracowywana przez SB i kto sprawę jej śmierci zmiótł pod dywan? Kim był tajny współpracownik o pseudonimie 012? Dlaczego w wolnej Polsce, mimo funkcjonowania Instytutu Pamięci Narodowej, nie zbadano dokładnie okoliczności sprawy? Film Anity Gargas – „Za zasłoną milczenia”, czyli prawdziwa historia Joanny Kempińskiej już w czwartek o 22:30 w TVP1.

informacja prasowa

Komentarze (6):

Anonim2020.12.17 13:08
dlaczego? bo ci co ją zatłukli albo są dziś "szanowanymi emerytami" albo ich dzieci, dzięki starym, są beneficjentami III RP. Sam znam dzieci ubeka, jeden w spólce ma prywatną kilinikę, a córeczka prowadzi znaną sieć sklepów - tatuś wytrzepał pieniążki z rekawa....
Marek2020.12.17 9:22
Był taki dzień... wspólpracownik stał się osobą która prawie rządziła w Polsce ,no albo miała niesamowity na nia wpływ. Najbliżsi ofiary przeanalizowali ,ostatnie fakty jej życia. W momencie gdy wspólpracownik prawie sięgnął po szczyt ,dostał od nich propozycję. Od tego czasu bardzo się zmienił,nawet fizycznie.. Chyba już nie żyje ,piszę chyba bo nawet jego koledzy starają się go nie pamiętać.
Ed2020.12.17 8:20
Komuna w Polsce tak się "obalała" aby żadnej szkody nie doznała. Nie wytoczono "krwi czerwonej zarazie" a komuna przepoczwarzona, dalej wysysa z nas wszystko co się da. Zawodzą nas kolejni "przywódcy" głoszący rychłe "zbawienie". Jakoś zawsze wychodzi na to, że to jeszcze nie teraz, jeszcze musimy ponieść kolejne ofiary, a później to już na pewno będzie dobrze, a nawet nie najgorzej.
witia2020.12.17 8:14
Czerwona hołota rządziła nami przez dekady. Ginęli piękni patrioci dla których Polska była wartością nadrzędną. I prawie nikt z czerwonych decydentów zwłaszcza nie został rozliczony. Nie ma woli rozliczenia. Komuna się trzyma mocno.
Anonim2020.12.17 7:51
Polacy Polakom...
eryk2020.12.17 11:56
żartujesz?