Mosbacher: Polska jest na właściwej ścieżce, aby zająć należne sobie miejsce - zdjęcie
20.01.21, 15:25Fot. Gabreil Piętka vi: Flickr CC 2.0

Mosbacher: Polska jest na właściwej ścieżce, aby zająć należne sobie miejsce

7

W wywiadzie udzielonym Wirtualnej Polsce kończąca dziś swoją misję dyplomatyczną w naszym kraju ambasador USA Georgette Mosbacher wyraziła przekonanie, że Polska odegra „jedną z ważniejszych ról” w swoim regionie. Podkreśliła, że jesteśmy na właściwej ścieżce, aby zając właściwą nam pozycję na arenie europejskiej.

- „Polska zaczyna dzisiaj zajmować należne jej miejsce jako istotna siła w Unii Europejskiej, a z pewnością jako lider Europy Środkowo-Wschodniej. Ta ewolucja jest czymś wyjątkowym, również pod względem tempa, w którym przebiega” – stwierdziła ambasador Georgette Mosbacher.

Podkreśliła, że od upadku żelaznej kurtyny Polsce udało się zbudować silną demokrację i klasę średnią. Obecnie, zdaniem dyplomatki, nasz kraj ma do odegrania „jedną z ważniejszych ról” w swoim regonie.

- „Będę również opowiadać, że Polska to kraj rozwinięty technologicznie oraz kluczowy sojusznik USA - istotny dla siły wschodniej flanki NATO, będący w sercu chińskiego szlaku handlowego na Zachód kontynentu. Przy tym wszystkim zachowujecie się bardzo rozsądnie, inwestując w swoje bezpieczeństwo militarne i energetyczne” – mówiła w wywiadzie udzielonym portalowi wp.pl

kak/wp.pl, niezależna.pl

Komentarze (7):

Ryszard2021.01.28 7:50
...i kursie?
Skrzypek na dachu2021.01.21 18:06
Pani Georgetta jest mloda sliczna i mondra . Jednak Pan Antoni Macierewicz mial racje nie kupowac Carakale bo zabojady dzisiaj wszystkie oddali na zlom .
Walter2021.01.20 21:21
Jeszcze żadna ekipa rządowa nie zaszkodziła Polsce tak bardzo jak pisowska. Po brexicie Polska mogła zająć miejsce Wielkiej Brytanii i razem z Francją i Niemcami rządzić Unią Europejską. Francja się na to nie zgodziła przez Antoniego Macierewicza. W sposób chamski zerwał rozmowy na zakup Caracali i twierdził, że my uczyliśmy Francuzów jeść widelcami. Wstawanie z kolan w wykonaniu Jarosława Kaczyńskiego polega na skłóceniu się z wszystkimi krajami w Unii Europejskiej i doprowadzenie do zmniejszonych dotacji dla naszego kraju. Prezes PiS-u oskarżał Donalda Tuska o "zdradę" choć sam nie wiedział, na czym ta "zdrada" miałaby polegać. Przemysł stoczniowy w Polsce przez 6 lat rządów PiS-u nie został odbudowany. W czasie kiedy Jarosław Kaczyński był Premierem jedynym krajem w Unii Europejskiej, który miał lukę VAT-wską większą od Polski była Holandia. Posłowie z PiS-u nie zgodzili się żeby Komisja Sejmowa ds Luki VAT-wskiej zbadała również okres rządów ich partii. Politycy z PiS-u marnują miliardy na przekop mierzi wiślanej, choć na Zalew Wiślany mogą wpływać statki o małym zanurzeniu, które po Bałtyku nie pływają. Marnują miliardy na przygotowanie do budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego, który nigdy nie zostanie zbudowany. Dyrektorzy tam zatrudnieni zarabiają miesięcznie 50 tys zł za pilnowanie trawy. Ochrona Jarosława Kaczyńskiego kosztuje budżet państwa rocznie 1,5 mln zł. Miliony zmarnowano na zakup respiratorów, których nie ma. Zmarnowano 70 mln zł na wydrukowanie kart do głosowania, choć wybory nie odbyły się 10 maja 2020 roku. Mateusz Morawiecki zadłuża kraj i uprawia propagandę sukcesu, tak samo jak Edward Gierek. Andrzej Duda złamał następujące artykuły konstytucji: art. 7, 10, 32, 42, 126, 144, 173, 178, 179, 183, 187, 190, 194 i chce dokonywać następnych deliktów. Zbigniew Ziobro dla łamania praworządności gotowy był zrezygnować z miliardów euro dotacji z Unii Europejskiej dla naszego kraju. Wyborcy PiS-u bardzo zaszkodzili Polsce.
Saki Faki do kretyna2021.01.21 0:51
Coś się tak rozpisał pedale. Żuj jaja powska-bolszewicka dziwko. Jesteś idealnym reprezentantem tych swoich przyjebów. 🤣🤣 Przygłupie 😂😂😂 Ssssak wiesz co 😅
ceramik2021.01.20 17:23
My Polacy żegnamy cię na zawsze, tylko.... Tylko TVN pyta - jak teraz żyć? Opiekunko Mosbacher? No jak?
MaxFiend2021.01.20 16:43
Miejsce nic nie znaczącego prowincjonalnego pseudopaństwa bez wpływu na europejską i globalną politykę, z którym nikt się nie liczy? Teraz już prawie tak jest.
Filut2021.01.20 16:20
Na razie póki rzadzi PIS nie daj Boze zeby do władzy dorwały sie gnojki z opozycji