Mosbacher: Bezpieczna Polska to bezpieczne USA - zdjęcie
12.03.19, 19:22Zdj. Twitter

Mosbacher: Bezpieczna Polska to bezpieczne USA

10

Ambasador USA w Polsce, Georgette Mosbacher przypomniała dziś na Twitterze, że dokładnie 20 lat temu Polska przystąpiła do NATO. Mosbacher chwaliła nasz kraj za zaangażowanie w Sojusz. 

"Po 20 latach w NATO Polska świeci przykładem przeznaczając 2 proc. PKB na modernizację wojska. Bezpieczna Polska to bezpieczne USA"- podkreśliła. 

20 lat temu, 12 marca 1999 roku, w amerykańskiej miejscowości Independence Polska, Czechy i Węgry zostały oficjalnie przyjęte do struktur Sojuszu Północnoatlantyckiego. Pięć lat później do NATO przyjęto także Słowację.

Dziś w Pradze odbywają się uroczystości z udziałem prezydenta Andrzeja Dudy oraz przywódców Czech - Milosza Zemana, Słowacji - Andreja Kiski oraz Węgier - Janosa Adera trwają uroczystości z okazji 20-lecia rozszerzenia NATO.

"Nasze zaangażowanie w bezpieczeństwo NATO i w artykuł 5. NATO jest niezachwiane"-zapewniła ambasador USA. W myśl art. 5 Traktatu Północnoatlantyckiego, atak na jednego z członków NATO oznacza atak na cały Sojusz. 

Polska, Czechy i Węgry otrzymały zaproszenie do członkostwa w Sojuszu podczas szczytu w Madrycie w 1997 r.  Dokładnie 12 marca 1999 r., szefowie dyplomacji tych krajów przekazali dokumenty ratyfikacyjne amerykańskiej sekretarz stanu, Madeleine Albright.

yenn/Twitter, Fronda.pl

Komentarze (10):

sct2019.03.13 13:04
Ta paniusia wzorcowy przykład że botoks szkodzi na rozum.
o2019.03.13 12:01
od tych pochwał prawiczki mogą mieć wzwód
Dumi2019.03.12 22:15
Amerykanie wyssają z nas gigantyczne pieniądze a my za to dostaniemy ochronę, broń, ale bez offsetu lub marnym offsetem za cenę, która nie jest warta świeczki. Recepta na bezpieczenstwo??? Zwiększenie finansów na modernizację armii (np. 2,5 % od 2024 roku) WOT wg Szeremietiewa, 100-200 tyś armia zawodowa, zakup nowoczesnego sprzętu dla armii tylko od krajów, które dadzą nam dobry offset ( nie ochłapy jak USA nam daje), zamiast Wisły zainwestować w polskie opracowanie Narwi ewentualnie zakup camm od brytyjczyków, którzy chcą nam dać technologię!!! Wisła nas będzie kosztować 30 - 40 mld zł!!!! To są gigantyczne pieniądze, które nie gwarantują nam bezpieczeństwa. Kolejne: żyć w przyjaźni a nie uległości z USA, sprowadzić do Polski większość złota, która jest poza granicami Polski (rezerwy), przecież amerykanie z nas nie zrezygnują ze względu na m.in. Redzikowo; zainwestować w nowoczesną technologię wydobywczą surowców mineralnych, które mamy w ziemi aż nadto; zamiast Himarsa opracować na bazie Feniksa swoje rakiety dalekiego zasięgu , wesprzeć rozwój bursztyna w celu budowy własnej satelity, rozpoznania; zamist 32 zakupić 12-16 F35 z opcją kolejbego zakupu. W pierwszej kolejności kupić od SAABA nowe gripeny, które są tańsze z offsetem!!! Można ich kupić znacznie więcej niż 32 szt.Jeśli nas amerykanie mieliby szantażować a Rosjanie straszyć to należy rozważyć legalizacje broni dla każdego dorosłego Polaka. To i WOT skutecznie odstraszy zakusy potencjalnych agresorów co da nam czas na opracowanie własnej skutecznej broni. Należy jeszcze bardziej rozwinąć budowę dronów zwłaszcza średniego zasięgu, postawić na export broni, wdrażać niektóre produkty na rynek cywilny, jeśli chodzi o MW postawić na początek w budowę kutrów rakietowych w polskich stoczniach. Rozwój, rozwój i jeszcze raz rozwój polskiego przemysłu wraz z modernizacją armii. Pieniądze są. Brakuje mądrych ludzi i decyzji.
Ana2019.03.12 23:30
Ty i ta twoja forsa,przeciez nigdy jej nie mialeś.Rostkowski powiedziałby,ze i nie masz i nie będziesz miał.
Dumi2019.03.13 15:22
Ty i ta Twoja mądrość, przecież nigdy jej nie miałaś. Powiedzenie polskie wybrzmiałoby tak: nie miałaś jej, nie masz i nie będziesz miała... Oczywiście, że to co napisałem jest nie prawdą bo Cię nie znam. Chciałem Ci tylko pokazać do czego może prowadzić Twoja kobieca (?) uszczypliwość...Tak sobie nie zyskasz sympatii. Pozdrawiam
KONSTYTUCIA to ja = Bolek OTUA to nie ja2019.03.12 21:55
Ta Żorżeta Moszebacher to nie zła babka. Żarówką. Bendem szczery na Florydzie poznałem takiem jednom. Bóg nam dal opatrznosc takie babki nie wysylaja wszendzie. Moja to zazdrosna jak mowiem o niej ale wierzy w mojom Matkie Boska co mom w klapie bo odstrasza grzehy. Pani Żorzeto ja pani pomgem tylko prosze dzwonie na komurke 58 546 2324 Bolek, tfu tzn Lechu.
Auferetur Inferunt Insaniam2019.03.12 20:34
Bezpieczna Polska to bezpieczne USA Bezpieczne USA to bezpieczny świat. Bezpieczna Polska to bezpieczny PiS Bezpieczny PiS to bezpieczny prezes. Czyli bezpieczny świat to bezpieczny prezes.... Na kolana kmioty.
ardo2019.03.13 9:27
Bolszewiku wybuduj kible bo śmierdzisz moczem.
ZaPożyczkęOdŻydaBankieraKupRakietęOdMosbachera2019.03.12 20:22
Sprytni Amerykanie podkreślają wojskowe wydatki Polski i wychwalają je pod niebiosa. Zależy im, żebyśmy przeznaczali nawet 99% naszego PKB. Oczywiście na zakupy uzbrojenia w USA. Drogo i biednie, byle stale i bezładnie.
ardo2019.03.13 9:25
Czerwoni rosjanie wynajmują takich zdrajców jak ty za kopiejki.