Premier Mateusz Morawiecki zdecydowanie podkreśla to, że Polska liczy się bardziej w Europie niż jeszcze kilka lat temu. Na konferencji prasowej podkreślał, że rozmowy na szczycie były trudne, ale na koniec Polska wychodzi z nich zwycięska.

,,Ten maraton, sztafeta się opłaciła” – mówił też premier Mateusz Morawiecki, na konferencji prasowej poświęconej szczytowi Unii Europejskiej

Rozmowy dot. budżetu i funduszu odbudowy po epidemii koronawirusa. trwały od piątku.Mateusz Morawiecki na konferencji powiedział, że były to dobre, ale trudne rozmowy. Ich widoczny skutek widać w olbrzymiej kwocie, która na najbliższych kilka lat da ogromny zastrzyk finansowy Europie i Polsce.

Mateusz Morawiecki zaznaczył , że w rozmowach ujawniły się trzy grupy- południe, które obecnie ma największe problemy; północna część Europy, która jest historycznie w najlepszym położeniu finansowym oraz Europa Centralna, w tym Polska.

,,My byliśmy kimś w rodzaju pośrednika między północą i południem, a jednocześnie dbaliśmy o nasze interesy „– mówił szef naszego rządu.

Premier podkreślił, że doganiamy najlepszych w Europie i przed Polską jeszcze wiele szans na rozwój.

,,Otwieramy nowy rozdział członkostwa Polski w Unii Europejskiej, kiedy Polska jest pełnoprawnym członkiem UE, partnerem dla największych” –zaznaczył szef rządu.

Działania w Brukseli pokazały, że Polska ma silną pozycję w Europie oraz po raz kolejny dobre relacje Polski z Węgrami, na których czele stoi Viktor Orban.

rr,dprzeczy.pl, twitter