Morawiecki wzmocni gospodarkę. Oto jego plan! - zdjęcie
16.02.16, 12:52

Morawiecki wzmocni gospodarkę. Oto jego plan!

4

Minister rozwoju zapowiedział wczoraj wdrożenie planu rozwoju gospodarczego na którego realizację przeznaczono 1,4 biliona złotych. 

"Musimy wzmacniać polską gospodarkę od środka" – mówił Mateusz Morawiecki zapowiadając wprowadzenie planu. Dzisiaj szczegóły projektu będzie omawiać Rada Ministrów.

"Musimy pomagać firmom polskim i zagranicznym pracującym w Polsce w ekspansji krajowej i zagranicznej. I to jest też ten plan, który zamierzam jutro przedyskutować w ramach posiedzenia rządu na rzecz odpowiedzialnego, zrównoważonego rozwoju" - zapowiadał wczoraj wicepremier i minister rozwoju.

Według założeń Morawieckiego, Polskę czeka prawdziwa gospodarcza rewolucja. Ministerstwo planuje wyróżnić na mapie Polski specjalne strefy ekonomiczne, regiony oraz doliny przemysłowe. W ramach planu nazywanego również "biznesową konstytucją" ma również powstać agencja zajmująca się innowacyjnością.

"Oprócz oszczędności chcemy skorzystać też z tego, że na skutek różnych programów luzowania monetarnego kapitał na świecie jest bardzo tani. Z instytucji typu EBOR(Europejski Bank odbudowy i Rozwoju - przyp.red.), EBI(Europejski Bank Inwestycyjny - przyp.red.) czy przez Plan Junckera chcemy pozyskiwać środki pod przygotowane projekty infrastrukturalne czy biznesowo-infrastrukturalne. W ciągu paru miesięcy chcemy przygotować kilkanaście czy dwadzieścia kilka strategicznych, przekrojowych projektów komercjalizowanych o charakterze infrastrukturalno-biznesowo-przemysłowym" – dodał minister.

We wcześniejszych wypowiedziach Morawiecki podkreślał, że jego celem jest pobudzenie polskiej przedsiębiorczości oraz danie impulsu do innowacji.

Dzisiaj szczegóły projektu będzie omawiać Rada Ministrów.

emde/telewizjarepublika.pl

Komentarze (4):

anonim2016.02.16 14:21
pitu, pitu ..znowu tworzą drogie instytucje zderegulujcie gospodarkę, nie oglądając się już na dogorywającą unię uprośćcie i obniżcie podatki , czemu ŻADNA EKIPA tego NIE REALIZUJE???
anonim2016.02.16 14:34
Klawo jak cholera, Egon! :-D
anonim2016.02.16 17:49
@Mieczu Prawdy Głupkiem trzeba było być gdyby teraz nie siorbać na maxa kasy z UE. Za rok może dwa unia się rozpadnie to i kasy nie trzeba będzie oddawać :D Genialne
anonim2016.02.16 23:14
Cały plan jako żywo przepisany z XI plenum KC PZPR. Tylko tam były pięciolatki, a tu dwudziestopięcio :)