Morawiecki: Sytuacja w Wielkiej Brytanii wyklarowała się - zdjęcie
13.12.19, 16:26zdj. screen Youtube/Kancelaria Premiera

Morawiecki: Sytuacja w Wielkiej Brytanii wyklarowała się

8

"Możemy liczyć na stabilną sytuację polityczną Wielkiej Brytanii i przystąpienie do szybkich negocjacji"-w taki sposób premier Mateusz Morawiecki odniósł się do wyników przyspieszonych wyborów w Wielkiej Brytanii. 

Zdaniem szefa polskiego rządu, sytuacja polityczna związana z brexitem wyklarowała się. 

"W końcu wyklarowała się sytuacja polityczna w Wielkiej Brytanii. Niestety, z perspektywy polskiej tak może powiedzieć, dojdzie do brexitu w najbliższym czasie"-ocenił polityk na konferencji prasowej w Brukseli. Morawiecki stwierdził jednocześnie, że jest jednak "też coś dobrego w tym, co zaszło teraz ostatnio". 

"Możemy liczyć na stabilną sytuację polityczną Wielkiej Brytanii i przystąpienie do szybkich negocjacji, które wyklarują możliwie bliski model i mechanizm współpracy Wielkiej Brytanii z Unią Europejską i Wielkiej Brytanii z Polską"-wyjaśnił premier. 

Szef polskiego rządu wymienił w tym kontekście współpracę w handlu, inwestycjach, jak również w obszarze bezpieczeństwa w ramach NATO. Sojusz Paktu Północnoatlantyckiego jest, jak wskazał Mateusz Morawiecki, "niezwykle ważnym spoiwem transatlantyckim" oraz współpracy politycznej. Premier podkreślił, że wielokrotnie poruszał ten temat w rozmowach z szefem brytyjskiego rządu, Borisem Johnsonem.

Z ogłoszonych w piątek rano częściowych oficjalnych rezultatów wyborów parlamentarnych w Wielkiej Brytanii wynika, że Partia Konserwatywna będzie mieć bezwzględną większość w nowej Izbie Gmin. Wprawdzie nie we wszystkich 650 okręgach liczenie głosów zakończyło się, ale torysi przekroczyli już próg 326 mandatów, oznaczający, że będą mogli rządzić samodzielnie.

yenn/PAP, Fronda.pl

Komentarze (8):

Nina2019.12.13 17:23
Teraz czekamy kiedy my też to unijne szambo opuścimy i na nierobów nie będziemy dawać składki. Ta cała UE to wielkie nieporozumienie, dać się dobrowolnie pod ich niewolę to głupota.
Osa2019.12.13 17:59
To są bolszewicy BIS.
Elektor2019.12.13 20:25
Nieprędko. Najpierw trzeba byłoby odsunąć od władzy PiS i nie dopuścić ich koleżków z PO SLD i PSL. Wszystkie te partie są fanatycznie prounijne. To bardzo trudna sprawa! Umoczyli nas.
Stalker2019.12.13 17:05
Kim oni są – ci z POKO i ZLew-u ?! Skoro nie chcą brać udziału w świętach narodowych, tudzież świętach kościelnych, Skoro uważają, że Polskość to nienormalność, Skoro śedztwo katastrofy smoleżskiej z 96 osobami elity polskiej sprzedali rosjanom, Skoro okupantów sowieckich nazywają wyzwolicielami, Skoro zdradzają ojczyznę donosząc kłamstwa do UE, szczują i żądają karania Polski, Skoro są przeciwni odebrania przywilejów i obniżenia wysokich emerytur eSBekom, Skoro murem bronią komunistów z PZPR w wymiarze sprawiedliwości, Skoro blokują 13-tkę dla emerytów, Skoro życzą sobie biednej i zacofanej Polski p.t. aby było jak było, ........... to kim oni są – Polakami ?!!!
Nina2019.12.13 17:26
Są łajdakami na usługach obcych nacji.
Elektor2019.12.13 17:03
Mylisz się Podatnik, w kolejce czekają PO-je-by Slawku Nowaku, Sienkiewiczu, Sikorskiczu, Kamińskiczu, Kadawa, i inni.
JaSiePytamKiedySmogWydusiPolakówBoKamieniceNie2019.12.13 17:01
Co ten komediant PiSocjalistyczny chce negocjować z Wielką Brytanią? Wracaj do siół kato-ciemnoty, bęcwałku. Dzwonili z Brooklyńskiej Rady Żydów do sierżanta Danielsa i nie pytali jak się ma pogoda, ale wiele kamienic i placów już policzone jest że one już bezspadkowo żydowskie się pytali są
Podatnik2019.12.13 16:59
WYŚLIJMY IM NA POMOC MORAWIECKIEGO I EKIPĘ Z PISU, PO, KONFEDERACJI, My się ich pozbędziemy, to może się u nas w końcu poprawi.