Morawiecki: Śląsk to gospodarcze serce Polski. Dbamy o minimalizację wpływu epidemii na gospodarkę - zdjęcie
17.05.20, 11:57Premier Mateusz Morawiecki, konferencja prasowa na Śląsku/FB/Mateusz Morawiecki

Morawiecki: Śląsk to gospodarcze serce Polski. Dbamy o minimalizację wpływu epidemii na gospodarkę

27

Premier Mateusz Morawiecki spotkał się ze sztabem kryzysowym na Śląsku, aby omówić szanse i zagrożenia dla regionu i gospodarki.

Premier zapewnił:

- Dbamy o to, żeby zniwelować wpływ epidemii na gospodarkę, a do tego jest nam niezbędne gospodarcze serce Polski, jakim jest Śląsk.

Dodał też:

- Jako osoba zaangażowana w działania antykryzysowe i poseł z okręgu katowickiego muszę też podkreślić, że emocjonalne wypowiedzi na temat Śląska w związku z koronawirusem, jakich byliśmy świadkami w ostatnich dniach, a pochodzące głównie od osób, które nie znają dokładnie sytuacji, są zupełnie nieuzasadnione i krzywdzące.

Oraz:

- Dzisiaj dla tysięcy śląskich rodzin najważniejszy jest powrót do normalności, a więc także to, że w przyszłym tygodniu rusza wydobycie w kopalniach, które nie pracowały przez ostatnie tygodnie. Pozostałe kopalnie zwiększają swoje wydobycie.

Na temat epidemii koronawirusa na Śląsku powiedział:

- po tych spotkaniach chcę powiedzieć wyraźnie: koronawirus na Górnym Śląsku jest pod kontrolą. Zrobiliśmy wszystko, aby pomóc lokalnym władzom i dyrekcjom kopalń, i wspólnie osiągnęliśmy cel - epidemia została opanowana.

mp/fb/mateusz morawiecki

Komentarze (27):

Jan Radziszewski 2020.05.18 14:53
+ 10.05.2020r. Godzina @ + Jezus: Dzieci moje umiłowane. + Dziś czasy ostatnie i wiedzcie, że dzień Mego ponownego przyjścia zbliża się a sąd Mój odbędzie się nad każdą duszą. + Wiele jest dróg co prowadzi do Boga i każda dusza ma swoją drogę. Lecz na te czasy Bóg dał wam drogę przez Maryję i przez Maryję najpewniej dojdziecie przez Jej - wstawiennictwo i dzięki Jej opiece. Dziś wiele dusz utraciło wiarę i na sobie się opiera, dlatego teraz wielu straciło sens życia bo życie ich opierało się na posiadaniu. To, że wybory prezydenckie zostały przesunięte jest zasługą wielu modlitw. Lecz wiedzcie, że w swoim czasie wszystko się wypełni a wynik wyborów jest przesądzony. + Tak drogie dzieci, módlcie się za Rząd Polski by wszystkie złe plany zostały zniweczone. ++ Tak Premierze Morawiecki wkrótce twe rządy zostaną zakończone, lecz czas działania klątwy jeszcze dotkliwie odczujesz. ++ Zaś Ministrze Szumowski wiedz, że zło któremu służysz zemści się na Tobie bo taki jest wyrok Boży. + Każdy kto teraz jest u sercu władzy niech wie i niech pamięta, że jeśli swej przysięgi nie dochowa by służyć Polsce i narodowi Polskiemu dla jego dobra zostanie dotknięty + ręką Bożą, ręką Sprawiedliwości. A ci co wiary nie mają i co się zaprzedali /żydom) niech wiedzą, że jawne staną się ich uczynki i nie unikną kompromitacji. Tak dzieci moje w czasie gdy siły zła wzmogły swe działanie i szatan uderza ze zdwojoną siłą w modlitwie nie ustawajcie, i zło siłą modlitwy zwyciężajcie. + Czas już bliski i ważą się losy waszego kraju. + Módlcie się o pokój, gdyż będą się szerzyć prowokacje podsycające bunt i złość. + Nie pozwólcie się sprowokować, nie ma silniejszej broni niż Różaniec. + Czyż ta modlitwa nie zwycięży każde zło?
Joanna2020.05.17 16:13
Poniedziałek, 11 maja, 20.54 Zapisz dziecko - Tak, górników celowo infekują coronawirusem. Rozpylili go w kopalniach. - Dziękuję Panie Jezu, chwała Tobie Chryste. Opublikuj. https://cyprianpolakwiara.blogspot.com/ szanowny Panie Prezydencie , tak bardzo wierzyłam w Pana. Ale cytuję „I po tych spotkaniach chcę powiedzieć wyraźnie: koronawirus na Górnym Śląsku jest pod kontrolą.” Proszę powiedzieć wszystkim slązakom, górnikom i całemu społeczeństwu prawdę :Kto wydał rozkaz rozpylenia w kopalniach coronawirusem. Czy przeprowadzono już śledztwo i pociągnięto do odpowiedzialności tych co to uczynili i tych na czyje zlecenie działają. Bo nie działają na zlecenie prawdziwych Polaków patriotów tylko na zlecenie masonerii i wrogów Naszego Narodu.
...2020.05.17 16:06
Ciekawe, bo wg PKB pc (PPP) sercem gospodarczym jest Warszawa. A Wielkopolska i Śląsk Dolny też sobie lepiej radzą niż Górny.
Seks pokazy randki2020.05.17 15:39
Szukam mężczyzny na namiętne spotkania. Mam 24 lat i zgrabne ciało, moje nagie zdjęcia i kontakt na stronie: www.xlove.com.pl Wyszukaj mnie po niku: Sandra24 kup vip i napisz do mnie lub zadzwoń o każdej porze, odpisuje zazwyczaj do 5 minut, czekam.
les2020.05.17 15:05
,, Śląsk to gospodarcze serce Polski,, dlatego zamknelismy kopalnie
katolicka kretynizacja polski2020.05.17 13:53
szMateusz to obłudnik! Wystraszył się górników i zniósł im natychmiast kwarantannę, otwiera kopalnie, wchodzi w doopę... a co z innymi zawodami które są nieczynne już 2 miesiące ludzie nie mają za co żyć. To jest to równe traktowanie narodu i gospodarki. Dla jednych restrykcje dla innych natychmiastowe odpuszczanie bo rząd boi się siły argumentu i swądu palonych opon!
Zenek2020.05.17 13:14
Mam nadzieję, że ktoś dopilnuje, żeby Szumowski i Morawiecki zostali zaszczepieni.
Skrzypek na dachu2020.05.17 13:10
Podatki w Polsce sa za wysokie ale Rzad beztrosko marnuje grosz podatnika .
"Leszek" Keller-Krawczyk ty Żydzie i prowokatorze 2020.05.17 13:09
@Hanys "Leszek" Keller-Krawczyk ty brudny Żydzie i prowokatorze!
krakus2020.05.17 12:52
Obecna władza to nic tylko demolowanie kraju i okradanie Polaków na każdym polu... tylko koryto i nepotyzm ich interesuje.
Dell2020.05.17 17:02
Mniej TVN-u. I "gazety". A najlepiej - w ogóle. Po kilku miesiącach zauważysz u siebie zdecydowaną poprawę stanu psychiki.
Alojzy2020.05.17 12:52
Niech przijyżdżają do nos i Pinokio i Du-puś na-sro my im na łepy i wywiezymy ze Śląska na karze ja kiedyś komuchów
Dell2020.05.17 16:54
Masz na myśli, "wywiezionego" z Katowic do Warszawy Edwarda G?
Hanys2020.05.17 12:47
Od-pier-dol cie się od Sląska! Sląsk jest Sląski i tylko Śląski nigdy Polski i to sie zapamiyntejcie w tej waszej Polskij Warszawce. Wara od naszego Państwa
...2020.05.17 16:01
Dacie radę sami dotować Wasze górnictwo? Wydobycie ekonomiczne jest w Lubelskiem, czyli w Polsce.
ladychapel2020.05.17 12:29
Prezes PiS o Ślązakach: "Wysokie natężenie patologii i zakamuflowana opcja niemiecka".
Dell2020.05.17 16:51
"Wysokie natężenie patologii" Podaj źródło. "zakamuflowana opcja niemiecka" podobnie brzmiące słowa rzeczywiście padły - w odniesieniu do RAŚ (Ruchu Autonomii Śląska) i są zgodne z prawdą.
ladychapel2020.05.18 5:59
Wygugluj sobie
ladychapel2020.05.18 6:01
A gdybyś zaczął twierdzić, że nie ma czegoś takiego - to proszę: 45 sekunda To znienawidzony, amerykańskie TVN24 - ale na zamieszczonym materiale prezes przemawia i mówi właśnie te słowa https://tvn24.pl/katowice/wysokie-natezenie-patologii-i-zakamuflowana-opcja-niemiecka-prezes-pis-o-slazakach-ra452533-3407185
ladychapel2020.05.17 12:27
- Nie możemy pozostać bierni. Prosimy o nieemitowanie naszych utworów na antenie PR3 do czasu przywrócenia w radiu podstawowych standardów - oświadcza wytwórnia Mystic Production. Z anteny "Trójki" znikną nie tylko utwory polskich wykonawców, ale też zagranicznych gwiazd.
Dell2020.05.17 16:48
A polskim wykonawcom znikną tantiemy. Polskie Radio, od kiedy zawieszone zostały koncerty publiczne, nadaje niemal wyłącznie utwory polskich wykonawców. Żeby im pomóc. Nie chcą - niech ich utrzymuje radio "gazeta".
Helga Geerhart2020.05.17 12:02
A POLICJA - BIJĄCE
Lech Keller-Krawczyk2020.05.17 11:59
Moshe Moravitzki czuje szekle nawet przez maseczke ;)
LEWACKIE LUMPY, NIE MA JUŻ ŻAŁOBY PO DIDUSZCE?2020.05.17 11:59
ulicach pojawia się coraz więcej bandyckich hord niby-protestujących z każdego powodu. To wszystko jest nakręcane przez lewacko-tęczowe lobby politycznej "totalnej" opozycji gotowej podpalać kraj wszędzie i za każdą cenę. Zza kurtyny wspomagają to byli SB-ecy, PZPR-owcy, ci z WSI i PRL-owskich służb specjalnych oraz LWP. To są działania wprost wymierzone w istnienie państwa. Co kuriozalne, cała to awanturnicza banda uliczna neo-komunistów i post-PRL-owskich lumpów usiłuje przedstawiać się za kogoś innego niż w rzeczywistości sama jest. Niektórzy z tych obłąkanych ludzi - jak ma to ostatnio miejsce w Warszawie - usiłują wmówić, że stoi za nimi nawet "Solidarność" górników czy stoczniowców. Ludzie z "Solidarności" jedynie na taki słowa pukają się w czoła. Tym bardziej, że "S" oficjalnie wsparła w wyborach Andrzeja Dudę. Ale coraz powszechniej zwykli Polacy sami wskazują na konieczność obywatelskiego powiedzenia "dość" tym lumpiarskim rozróbom. Pojawiły się nawet głosy, że warto byłoby przeciwstawić lumpiarskim rozróbom w Warszawie faktycznie ze dwie robocze zmiany związkowych "palaczy opon" i "zdenerwowanych" robotników z kilku zakładów i kopalń. Wtedy ta cała dzicz lewacko-komunistyczna da nogę na oczach całej Polski.
Dam2020.05.17 12:05
Przedsiębiorcy, kapitaliści pracujący na swoje to lewactwo? Wam już się totalnie od propagandy we łbach powaliło. Lewacki jeżeli już jest socjalizm, który tak prezes ubóstwia. Jesteś pożytecznym idiotą władzy totalnej.
marianl2020.05.17 12:28
Obawiam się że absolutnie mijasz się z dobrą oceną tego co napisano wyżej i do tego potrafisz tylko obrażać
Felek2020.05.17 20:20
Zakładam że nie przeweertowałeś dokladnie list ludzi z Pis'u? Tam az huczy od byłych komunistów i ubekow no ale czego oczy nie widza tego sercu nie zal. Poza tym w Polsce (jeszcze) obowiazuje ustroj deomkratyczny nie totalitarny wiec ludzie maja prawo protestowac i wyrazac swoje niezadowolenie. Natomiast mieszanie tych ludzi z blotem i wyzywanie ich i nasylanie sluzb zamiast prowadzic z nimi dialog to wlasnie byla domena prawdzwych komunistow. I kto jest tu komuchem?