Morawiecki: Potwierdzam - Bank JP Morgan utworzy siedzibę w Polsce - zdjęcie
22.09.17, 11:30fot. KPRM, P. Tracz

Morawiecki: Potwierdzam - Bank JP Morgan utworzy siedzibę w Polsce

- Klamka już zapadła. Bank JP Morgan utworzy swoją siedzibę w Polsce - powiedział na antenie ,,Trójki'' Polskiego Radia wicepremier Mateusz Morawiecki, minister rozwoju i finansów. Już na początku września Morawiecki, przy okazji swojej wizyty w Stanach Zjednoczonych, informował o takich planach JP Morgan, asekurując się jeszcze trwaniem rozmów. Teraz rzecz stała się już pewna.

,,Rzeczywiście, największy pod względem wartości bank świata i jeden z najbardziej dynamicznych utworzy swoją siedzibę i w ciągu najbliższych paru lat będzie tu pracować kilka tysięcy nowych osób, z kompetencjami takimi jak zarządzanie danymi, zarządzanie ryzykiem i ryzykiem kredytowym'' - powiedział Morawiecki.

Morawiecki już wcześniej wskazywał, że gdy bank otwierał siedzibę na Filipinach, stworzył w Manili 3 tysiące miejsc pracy; dziś to już... 23 tysiące. Zdaniem Morawieckiego podobnie będzie w Polsce za 5-7 lat.

"Polsce potrzebne są inwestycje, a ponieważ stopy zwrotu w naszym kraju są dosyć wysokie, więc myślę, że wicepremier Morawiecki przekonuje tylko do tego, że Polska jest stabilna i przewidywalna. W związku z tym te inwestycje będą dla inwestorów opłacalne" - skomentował to z kolei Zbigniew Kuźmiuk, europoseł PiS, w rozmowie z Radiem Maryja.

mod/Polskie Radio, Radio Maryja