Polexit jest niemożliwy. Tak samo, jak germanexit. Tym hasłem posługuje się tylko opozycja totalna w całkowicie politycznym celu - powiedział dziś premier Polski Mateusz Morawiecki.

 

Szef rządu odnosił się do sugestii, jakoby Polska miała powtórzyć krok Wielkiej Brytanii i również wystąpić z Unii Europejskiej.
"W obozie rządzącym nikt o takim scenariuszu polexitu nie mówi i nie myśli. Przypomnę to kolejny raz, polexit jest równie niemożliwy, jak np. germanexit. Hasło polexitu inspirowane i wykorzystywane jest jedynie przez opozycję parlamentarną celem powiększania podziałów w społeczeństwie i zbicia miałkiego kapitału politycznego" - powiedział Morawiecki.

"Szkoda, że Platforma Obywatelska gra przeciw interesom Polski. Mocno się temu sprzeciwiamy, gdyż interes Polski powinien być ponad wewnątrzkrajową rozgrywką polityczną. Sam brexit nie leżał w interesie ani Polski, ani Wielkiej Brytanii" - dodał ostro.
Następnie polski premier zachęcał Polaków przebywających na Wyspach do powrotu do ojczyzny.

"Zachęcamy Polaków w Wielkiej Brytanii do powrotu nie z powodu brexitu, ale ponieważ dzisiejsza Polska to kraj, do którego warto powrócić" - powiedział premier.

"Gospodarka w lata 20. wchodzi silna i odporna. Wysoki wzrost gospodarczy, niski poziom bezrobocia, rosnące inwestycje i wynagrodzenia, konsekwentny wzrost PKB per capita sprawiają, że Polska jest obecnie gospodarczym sercem Europy" - dodał.

bsw/money.pl