„Widać, że jest coraz większe zainteresowanie Polską i zrozumienie aspektów, które wydawały się czasem kontrowersyjne, jak np. reforma wymiaru sprawiedliwości, co do której ja jestem w pełni szczerze przekonany” - mówił dziś w Davos premier Mateusz Morawiecki.

Na antenie TVP Info transmitowana była rozmowa, którą w Davos, gdzie odbywa się Światowe Forum Ekonomiczne, rozmawiał z premierem Krzysztof Ziemiec. Morawiecki podkreślił między innymi:

Dla mnie to jest fundamentalnie ważne, żeby tak uszczelnić wymiar podatkowy, żeby starczyło na cele społeczne, bo dzięki temu włącza się miliony rodzin w krwiobieg gospodarczy i społeczny”.

Dodawał również, że warunkiem numer 1 wszystkich działań gospodarczych jest dla rządu rozwój zrównoważony społecznie oraz terytorialnie. Zaznaczył też, że o Polsce w Davos mówi się bardzo pozytywnie:

Bardzo pozytywnie się mówi o naszym wzroście gospodarczym, o naszej walce z rajami podatkowymi, ale w szczególności o sukcesach w uszczelnieniu systemu podatkowego”.

Stwierdził również, że należy pracować nad tym, aby budowana była obecność polskich firm na świecie, co spotykało się dziś w Davos z bardzo dużym zrozumieniem. Jak dodał – rząd chce promować Polskę jako bezpieczny, życzliwy i otwarty kraj.

Przypomniał też, że:

PiS pogonił bandytów, mafie watowskie i dzięki temu odzyskaliśmy kradzione pieniądze, które były często wywożone za granicę”.

dam/TVP Info,Fronda.pl