Morawiecki: Niepokoi nas coraz większa obecność wojsk rosyjskich wokół Ukrainy - zdjęcie
21.11.21, 21:03Fot. Screenshot You Tube KPRM

Morawiecki: Niepokoi nas coraz większa obecność wojsk rosyjskich wokół Ukrainy

28

Niepokoi nas coraz większa obecność wojsk rosyjskich wokół Ukrainy, na Białorusi, wzdłuż granicy rosyjsko-białoruskiej oraz w Obwodzie Kaliningradzkim; to kolejny instrument, który może być użyty do bezpośredniego ataku – czytamy w niedzielnym wpisie premiera Mateusza Morawieckiego.

W niedzielę szef polskiego rządu rozpoczął serię spotkań z europejskimi liderami, a przedmiotem dyskusji jest kryzys na granicy z Białorusią oraz wojna hybrydowa prowadzona przez reżim Łukaszenki.

Dzięki naszej aktywności w kontakcie z krajami Bliskiego Wschodu oraz z naszymi zachodnimi partnerami, udało się doprowadzić m.in. do zmiany postawy wielu linii lotniczych, które służyły jako narzędzie do przemytu ludzi, wykorzystywanych później jako żywe tarcze” – stwierdza premier Morawiecki.

Niepokoi nas coraz większa obecność wojsk rosyjskich wokół Ukrainy, na Białorusi, wzdłuż granicy rosyjsko-białoruskiej oraz w Obwodzie Kaliningradzkim. To kolejny instrument, który może być użyty do bezpośredniego ataku” – podkreślił szef polskiego rządu.

Premier Morawiecki podziękował także premierowi Łotwy Kriszjanisowi Karinszowi za szybką i owocną współpracę. Morawiecki podkreślił, że Polska i Łotwa mówiły jednym głosem na wszystkich Radach Europejskich ws. grożących konsekwencji budowy gazociągu Nord Stream 2 oraz rosyjskich spekulacji na rynku gazu.

Teraz razem szukamy rozwiązania tego kryzysu. #WeDefendEurope” – podkreślił polski premier.

mp/pap/facebook

Komentarze (28):

alzara_2021.11.22 9:11
Wiele wskazuje na to, że Rosja ma plan A , polegający na tym, że uderzy we wszystkie granice jednocześnie i w Ukrainę i w Polskę i w inne przygraniczne jej państwa, poza Białorusią. Atak Białorusi miał być wstępem do gry. Jest okazja, UE niszczy Polskę, USA upadły, inne republiki są małe i się nie obronią, Ukraina może sprawić im kłopot, bo jest duża. Rosja wygra wojnę , tak jak wygrała IIWŚ , a mianowicie: dla Moskwy życie ludzkie nie ma znaczenia, wojska dostaną jeden karabin na dwóch, będą szli masą ciał ludzkich i zbierali karabiny po zabitych. I tak dojdą do Berlina. Niech się p. Angela obudzi, bo to nie pakt Ribbentrop-Mołotow wygrał wojnę, niech nie dzwoni do Łukaszenki tylko zbiera siły na ochronę granic, póki nie jest za późno.
RNA wirus2021.11.22 8:19
Jest w Ojczyźnie wiele spraw do zrobienia a konflikt na obcych granicach niech nas nie interesuje .Im mniej będziemy się do niego wtrącać tym większa korzyść dla nas.
katolik2021.11.22 7:45
Masoni SSPIS PO PSL SLD działają na wielu frontach-- podaja klamstwa o pseudopandemii i mordują ludzi chemią genetyczną
katolik2021.11.22 7:41
tak samo jątrzył SSPIS w wybory na Białorusi, masoni nie ustają, dąża do zniszczenia ludzkości, więc podżegają przeciwko Rosji
Skrzypek na dachu2021.11.22 7:39
Dosc tego klamstwa . Ludzie nie dajcie sie nabrac na te bzdury co smaruje sprzedajny Rzad PiS bo zastrzyk Pfajzera to nie jest szczepionka tylko eksperymentalna genetycznie modyfikowana biotoksyna mRNA retrowirusowa nanotrucizna ktora niszczy odpornosc czlowieka i uzaleznia od nastepnej dawki ale nie chroni przed niczym ale zdrowym ludziom powoduje powazne i grozne skutki uboczne .
Anonim2021.11.22 7:21
Angela potrafiła problem na naszej granicy rozwiązać - namówiła (forsą) Łukaszenkę by emigrantów autobusami odwieźć, a PiSdzielce liczyli na to, że „wojna” trwać będzie aż do wyborów. Tym kierunkiem wydarzeń PiSdzielce są niezadowoleni, i już okrzyknęli Angelę wojennym zbrodniarzem, który wkłada nóż w patriotyczne plecy PiSdzielca.
Po 11 ... HERTRICH-WOLEŃSKI ...Almagus2021.11.22 4:06
Obiecanki cacanki gówno z nocnika ___________________________________________________________________________________________________ żydek już jest bliżej nieba ___________________________________________________________________________________________________ Wyborcza w żalu, bo bez Michnika ___________________________________________________________________________________________________ Aj waj, waj i nie ma poyeba
babcia były wyborca pis i dudy2021.11.22 3:39
co dały wizty morawieckiego WIELKIE ZERO NIC trzeba robic jak KOMENDANT STRAŻY GRANICZNEJ OGŁOSIĆ ŻE ZAMKNIE PRZEJSCIE GRANICZNE DLA POCIĄGÓW EFEKT NATYCHMIAST Z TCHÓRZAMI Z PIS NIKT SIE NIE LICZY
Po 11 ... HERTRICH-WOLENSKI ... Alamagus2021.11.22 3:36
Znów gnom w medialnej drabinie ___________________________________________________________________________________________________ to Passent żydlak, jeszcze nie w kominie ___________________________________________________________________________________________________ Szambo z ryja jak zwykle mu płynie ___________________________________________________________________________________________________ Łżąc jak Geremek, jak Michnik szczuje ___________________________________________________________________________________________________ A żydłaków tępe stada ___________________________________________________________________________________________________ Wciąż łykają co on gada ___________________________________________________________________________________________________ Zaślepieni Geremka i Michnika czarem ___________________________________________________________________________________________________ Śpiewają Гимн Советского Союза zgodnym chórem
Po 11 ...lukasz.patrykus...DANIEL PASSENT2021.11.22 3:23
"zastanówcie się jak długo tolerowali byście gościa, któremu pomogliście ZA FRIKO odbudować chałupę, ... bla, bla, bla ... a on z wdzięczności dzień w dzień srra wam na wycieraczkę?" . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . Tak to ten sam PARCH któremu podoba się "Danzig i Breslau" . . . . . . To Kwintet Żydków PATO-HEJTERÓW w składzie: DANIEL PASSENT, HERTRICH-WOLEŃSKI, KRAMSZTYK-HARTMAN, A. MICHNIK i obywatel ZSRR JERZY URBAN. Ich PATOLOGICZNA nienawiść do KK, Polski, Polaków czeka na opis medyczny. Po prostu zgraja CHORYCH SKÖRWYSYNÓW!
Gudmyrning!2021.11.22 3:35
A czy wilczur "hrabiego" już nakarmiony?
Po 11 ...czarna_zoska....JAN HARTMAN2021.11.22 3:17
"Obrzyliwi jestescie prawacy. Zero czlowieczenstwa prymitywy." . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .. . . . . I u zaśpiewam choć jedna zwrotkę NAS LEWAKÓW - humanistów - czyścicieli ze wszelkiego brudu burżuazyjno - prawackiego . . . . Nu dawaj job twoju mać : . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 🔴 Гимн Советского Союза!!! 🔴 ___________________________________________________________________________________________________ Союз нерушимый республик свободных Сплотила навеки Великая Русь. Да здравствует созданный волей народов Единый, могучий Советский Союз! Славься, Отечество наше свободное, Дружбы народов надёжный оплот! Знамя советское, знамя народное Пусть от победы к победе ведёт! Сквозь грозы сияло нам солнце свободы, И Ленин великий нам путь озарил: Нас вырастил Сталин – на верность народу . . . . . . . . . prof. JAN HARTMAN wy qwa wasza ....!
Po 11... lukasz.patrykus ...HERTRICH-WOLENSKI2021.11.22 3:09
"a na forum zamiast matek na granicy, szmalcownicy na necie". . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . Utarło się, że żydzi to tylko ofiary szmalcowników, O NIE! . . . . Żydzi napisali całą "szmalcowniczą encyklopedie", i jak to po żydowsku, zaczęli od końca tj. "Ż" jak ŻAGIEW
Po 11 ...claudiusz... JERZY URBAN2021.11.22 2:49
"kiedys zolnierz polski szczycil sie honorem.... dzis to szmaty , ordynarne zboki ,ktore sa duma PLASZCZAKA... zenada ~" . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . Aż tyle wiesz po 40 latach w Canada? A może tyś "oficer LWP" żydku, tego "honorowego LWP" co najechało Czechów? . . . . ŻYDO-PATO-HEJTERZE!
Po 11 ...Skrzypek co sra z dachu.. saldo mortale2021.11.22 1:58
Żydek o alkoholu, CYT.: "Znów ktoś wypuścił dżina polskiego antysemityzmu z butelki." . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . No to siup na drugą nóżkę!
goj to goj2021.11.22 1:04
Niedzielski zapowiedział już 5 i 6 dawkę, czy pisowski motłoch gotowy do wyszczepienia jak bydło czyli tym czym jesteście goje dla żydów, ilu PIS-owców i polityków ma paszporty izraelskie? można już zapisać się na 135 dawkę
Skrzypek na dachu2021.11.21 23:43
Pan Premier Pinokio Bankster moze w kazdej chwili uciekac tam gdzie szumia jodly w Tel Awiwie bo ma Izraelski paszport tak samo jak 90% ministrow Rzadu PiS i poslow i senatorow PO Lewica i PSL .
cha...cha...! "Skrzypku"!?2021.11.22 0:46
Oj, Lechu, skrzypisz tu i skrzypisz! Piszesz wielkie bzdury z tymi paszportami izraelskimi naszego rządu! ... Proszę przekonaj mnie, czy chociaż raz piszesz prawdę!? Sądzę że to bzdury--- "grubymi nićmi szyte"! Daj koniecznie prawdziwe źródła, albo zamilcz, jak nie masz nic do powiedzenia! Poniał?!
Eliasz2021.11.21 23:08
https://fronda.pl/a/sw-andrzej-bobola-obronca-granic-polski-patron-polski,169846.html Robi się pilne. Nowenna od 22 do 30.11 .
Böno2021.11.21 22:34
A niech się tym zainteresują Niemcy, Anglicy lub NATO. A czy my musimy się pierwsi w sprawy innych mieszać, a potem to my też pierwsi obrywamy po głowie. Czy Ukraina chciała, by to Polska negocjowała w sprawie Krymu? Nie. woleli sprawę oddać w ręce Białorusi i Niemiec. Czy Polacy nie mają wystarczająco swoich problemów z UE, TSUE i wiele innych. Niech się możni tego świata zajmują Ukrainą. W swoim czasie to nas Ukraińcy mordowali i z Ukrainy przegonili i po co się tam pchać?
Skrzypek na dachu2021.11.21 22:22
Brawo Polska . Brawo Litwa . Brawo Lotwa . Smutne moskale postsowieckie sieroty , bo sypie sie imperium zla .
Böno2021.11.21 22:56
Większe imperium zła i bez boga to zachód: gender, aborcja, eutanazja, małżeństwa gejów i adopcja przez nich dzieci, rozwody na potęgę.....
Och, "Bono"..???2021.11.22 0:49
Nie wiesz, że "Boga" piszemy dużą literą? A ty napisałeś z małej litery! Chociażby ze względów pisowni, jak nie wierzysz, powinieneś napisać!?
Herman2021.11.21 22:22
https://www.dasgelbeforum.net/index.php?id=586126 http://saturn-9.szkolanawigatorow.pl/europa-wschodnia-w-bratnim-potrzasku
katolik2021.11.21 22:18
mason już podburza świat przeciwko Rosji, masoni chcą wywołać wojnę !!!
si vis pacem, para bellum2021.11.21 21:59
.
Kola2021.11.21 21:57
Wróg u bram?
czango2021.11.21 21:56
nie wiecie czy już uciekać z polski czy jeszcze trochą po realizować program "pisowska rodzina na swoim"?