28.06.16, 17:55Fot. screen z TV Republika

Morawiecki: London City, zapraszamy do Warszawy!

Jak stwierdził wicepremier i minister rozwoju Mateusz Morawiecki na antenie TVN24, decyzja Wielkiej Brytanii o opuszczeniu Unii Europejskiej przyniesie wiele komplikacji natury politycznej i ekonomicznej. 

Jak dodał, londyńskie City, czyli jedno z wielkich biznesowych centrów handlu może z tego powodu przeżywać wielki kryzys. Tym samym polski minister rozwoju zaprasza Brytyjczyków do działalności w Polsce. 

Wg Morawieckiego londyńskie City będzie teraz miało wiele dylematów do rozwiązania. Najważniejszym z nich będzie to, w jaki sposób dalej współpracować z resztą kontynentu europejskiego. 

Jak przekonywał Morawiecki, Warszawa obecnie jest prężnie rozwijającym się centrum biznesowym, a polski rynek jest o wiele bardziej dynamiczny, niż państwa strefy euro pozostające w stagnacji. 

Morawiecki odniósł się też do sytuacji Polaków żyjących w Wielkiej Brytanii. Jego zdaniem są oni ludźmi z ogromnym doświadczeniem. 

Wicepremier wyraził życzenie, aby polscy imigranci w przyszłości mogli wrócić do kraju. Jak dodał, w najbliższych latach w naszym kraju powinno powstać wiele nowych miejsc pracy, które mogą to umożliwić naszym rodakom. 

ds/pch24.pl