Monika Olejnik na odchodnym z Radia ZET o honorze - zdjęcie
02.06.16, 11:05

Monika Olejnik na odchodnym z Radia ZET o honorze

Monika Olejnik odeszla z Radia ZET. Zarząd firmy zaproponował jej zmianę warunków pracy, a mianowicie prowadzenie weekendowego programu 7 Dzien Tygodnia. Olejnik nie miała już jednak prowadzić Gościa Radia Zet, który przejęty zostanie przez dotychczasowego dziennikarza RMF FM Konrada Piaseckiego. Olejnik na takie warunki się nie zgodziła, a swoją decyzję wytłumaczyła w rozmowie z "Super Expressem".

"W życiu ważny jest honor, a w dziennikarstwie niezależność. Odchodzę z Radia Zet. Dziękuję za tysiące pozdrowień, które otrzymuję w ostatnim czasie. Nie zgadzam się z argumentami, które radio prezentuje w treści komunikatu wysyłanego do mediów na temat powodów mojego odejścia. Prawdziwych powodów decyzji programowych mogę się jedynie domyślać" - stwierdziła Olejnik.

I dodała: "Wypowiedzi ludzi, którzy od niedawna zarządzają stacją, pozostają w dysonansie z ważną i piękną tradycją radia Andrzeja Woyciechowskiego. Przez lata pracowałam w Radiu Zet ze świetnymi ludźmi, odpowiedzialnymi w każdej sytuacji dziennikarzami, technikami i całą ekipą. Jesteście wspaniali! Wielkie dzięki za wsparcie. W pracy ważny jest dla mnie profesjonalizm. Bardzo szanuję swoich słuchaczy. Teraz koncentruję się na kolejnych programach i ciekawej przyszłości. Do zobaczenia" - dodała.

kad/se.pl