13.08.19, 08:39

Modlitwa zawierzenia Najświętszej Maryi Pannie Kalwaryjskiej. Tę modlitwę odmawiał Jan Paweł II. Matko Kalwaryjska...

W ufundowanym przez Mikołaja Zebrzydowskiego na początku XVII w. klasztorze bernardynów w Kalwarii Zebrzydowskiej czczony jest łaskami słynący obraz Matki Bożej Płaczącej. Znajduje się on w bocznej kaplicy bazyliki Matki Bożej Anielskiej. Został on ukoronowany w dniu 15 sierpnia 1887 r. przez kard. Albina Dunajewskiego.

Sam obraz o wymiarach 74 cm x 90 cm, nieznanego autorstwa, pochodzi z I połowy XVII w. Namalowano go farbą olejną na grubym, lnianym płótnie. Jego twórca wzorował się na obrazie znajdującym się w kościele parafialnym w Myślenicach koło Krakowa. Madonna z tulącym się do Niej Dzieciątkiem przedstawiona jest w półfigurze, z wyraźnym nachyleniem w stronę Dzieciątka. Jej lewa dłoń, z szeroko rozpostartymi palcami, spoczywa na wysokości piersi. Uwagę zwracają ciemne, zamyślone oczy Maryi, ze spojrzeniem skierowanym w dół, w stronę widza. Wysokie czoło, wolne od zmarszczek, okalają brązowe włosy okryte welonem. Głowę przykrywa ozdobny czepiec. Pulchne Dzieciątko zostało przedstawione w pozycji stojącej od kolan, wyraźnie przechyla się w stronę Madonny. Lewą rączką obejmuje Jej szyję, prawą zaś chwyta fałdy Jej płaszcza. Szeroko otwarte, ciemne oko, kieruje ufne spojrzenie w stronę Matki. Usta pozostają lekko rozchylone. Ciemnowłosą główkę okrywa czepiec. Delikatna szata osłaniająca biodra opada miękko w dół.

Bazylika i klasztor bernardynów w Kalwarii Zebrzydowskiej położone są na południe od miasta, a na południe i wschód od nich znajdują się 42 kaplice i kościoły dróżek. Jest to jedno z ważniejszych miejsc kultu pasyjnego i maryjnego. Znajduje się ono na liście Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO. Od 1979 r. głównemu kościołowi w Kalwarii przysługuje tytuł bazyliki mniejszej.
Wizerunek Matki Bożej Kalwaryjskiej szczególnie czułym kultem otaczał kard. Karol Wojtyła, a potem - również papież św. Jan Paweł II. Wielokrotnie modlił się przed tym obrazem, zarówno w czasie swojej posługi arcybiskupa metropolity Krakowa, jak i następcy św. Piotra. W sanktuarium modlił się także papież Benedykt XVI.

MODLITWA ZAWIERZENIA
Jan Paweł II, Kalwaria Zebrzydowska, 2002 r.

Matko Kalwaryjska, spraw, byśmy byli z Tobą i sobą jedno”. 
Przeto, Orędowniczko nasza, one miłosierne oczy Twoje na nas zwróć,
a Jezusa, błogosławiony owoc żywota Twojego, po tym wygnaniu nam okaż.
O łaskawa, o litościwa, o słodka Panno Maryjo! »
Wejrzyj, łaskawa Pani, na ten lud, który od wieków
pozostawał wierny Tobie i Synowi Twemu. 
Wejrzyj na ten naród, który zawsze pokładał nadzieję
w Twojej matczynej miłości.
Wejrzyj, zwróć na nas swe miłosierne oczy, wypraszaj to,
czego dzieci Twoje najbardziej potrzebują.
Dla ubogich i cierpiących otwieraj serca zamożnych.
Bezrobotnym daj spotkać pracodawcę.
Wyrzucanym na bruk pomóż znaleźć dach nad głową. 
Rodzinom daj miłość, która pozwala przetrwać wszelkie trudności.
Młodym pokazuj drogę i perspektywy na przyszłość.
Dzieci otocz płaszczem swej opieki, aby nie ulegały zgorszeniu.
Wspólnoty zakonne ożywiaj łaską wiary, nadziei i miłości.
Kapłanów ucz naśladować Twojego Syna w oddawaniu co dnia życia za owce.
Biskupom upraszaj światło Ducha Świętego, aby prowadzili ten Kościół
jedną i prostą drogą do bram Królestwa Twojego Syna.
Matko Najświętsza, Pani Kalwaryjska, wypraszaj także i mnie siły ciała i ducha,
abym wypełnił do końca misję, którą mi zlecił Zmartwychwstały. 
Tobie oddaję wszystkie owoce mego życia i posługi; Tobie zawierzam losy Kościoła; 
Tobie polecam mój naród; 
Tobie ufam i Tobie raz jeszcze wyznaję:
Totus Tuus, Maria! Totus Tuus. Amen.


źródło: brewiarz.pl/rozaniec.info

Komentarze

Voina2019.08.13 13:53
Stary C*uj Jan Pawel powinien zostac posmiertnie skazany za ukrywanie pedofilii.
Młot na katolicyzm2019.08.13 13:56
Powinno się zburzyć wszystkie jego pomniki.
anonim2019.08.13 14:33
Zburz to tylko pomnik ,ale wiary ludzi w sercach nie zburzysz .
Młot na katolicyzm2019.08.13 15:13
Polacy, zwłaszcza młodsze pokolenie, mają gdzieś Pawlacza.
anonim2019.08.13 17:41
Znasz wszystkich młodych Polaków ?
JPIII2019.08.13 13:45
Do wojtka polaka i joli: Na pohybel wam katolickim durniom Allach takim bydlakiem i pedophilem jak chrystek nie był. Nie łajdaczył się z apostołami jak chrystusek. Nie był synem pedophila, który gwałcił 14-letnie dziecko.
anonim2019.08.13 14:41
Tak ? To nieuku poczytaj ile lat miała żona Mahometa Aisza.
JPIII2019.08.13 17:15
Ale Aisza nie była gwałcona. A maryśka podobno miała męża starego pedophila józia, a ten h..uj bók przyprawił józiowi rogi gwałcąc maryśkę.
anonim2019.08.13 17:44
A udowodnij to ? Udowodnij też to ,że Aisza ,ze Aisza chciała . Tchórz jesteś
anonim2019.08.13 19:30
Boże ratuj tego człowieka . Zdrowaś Maryjo, łaski pełna, Pan z Tobą, błogosławionaś Ty między niewiastami i błogosławiony owoc żywota Twojego, Jezus. Święta Maryjo, Matko Boża, módl się za nami grzesznymi teraz i w godzinę śmierci naszej. Amen.
Wojtek Polak 2019.08.13 16:36
ty chłoptasiu nie masz pojęcia o niczym. ty jesteś lewackim przykładem debilizmu wrodzonego a może nabytego drogą odbytową.
JPIII2019.08.13 12:33
Ten stary katopedophil faktów nie zmieni. A faktem jest, że 1. pedał w...ojtyła pi..er..dolił się z dz..iwiszem 2. chrystek to bydle i pedał co łajdaczył się z 12 ped...ałami zw. apostołami 3. Chrystek był owocem starego pedophila zw. B.. ogiem 4. To bożyszcze molestowało i gwałciło 14-letnią dziewczynkę zw. Mar...ychą. Wniosek Katopedophile uważają starego pedophila zw. bogiem za swojego świętoszka. Prawda was wyzwoli katole.
Wojtek Polak 2019.08.13 12:49
ty jesteś prawdziwym książkowym przykładem że całe to lgbt+wszelkie dewiacje to są chorzy ludzie i trzeba ich dla ich dobra leczyć. wszelkie zaburzenia osobowe i seksualne można wyleczyć wystarczy zgłosić się do odpowiedniej kliniki.
Młot na katolicyzm2019.08.13 13:56
A skąd wiesz, że JPIII ma coś wspólnego z LGBT?
anonim2019.08.13 14:31
Bo to czuć na odległość .
Młot na katolicyzm2019.08.13 15:13
Raczej nie lubi LGBT, skoro posługuje się słowem "pedał". Jesteś ślepy czy durny?
jola2019.08.13 13:27
napisz to samo o Allachu lub Jahwe a wtedy zrozumiesz jak nisko upadłeś pseudo bohaterze!!!!!!!!!
Młot na katolicyzm2019.08.13 12:13
Modlitwa do Wielkiej Kremówki.
slia2019.08.13 16:49
to jest Modlitwa do Matki Bozej i Twojej modl sie do niej abys swojej duszy nie zatracil na wieki
Polak Ateista Dumny Gej2019.08.13 10:41
Okręgowa Inspekcja Pracy: w zwolnieniu pracownika IKEA nie ma nieprawidłowości Nowa informacja w sprawie mężczyzny grożącego gejom śmiercią Okręgowa Inspekcja Pracy w Krakowie wydała za pośrednictwem rzecznika praw obywatelskim Adama Bodnara oświadczenie w sprawie homofobicznego byłego pracownika sklepu IKEA, zwolnionego za cytowanie fragmentów Biblii mówiących o karaniu gejów śmiercią. Stwierdzono, że w decyzji firmy nie doszukano się żadnych nieprawidłowości. Pojawiła się nowa informacja w sprawie byłego pracownika sklepu IKEA, który został zwolniony po tym, jak w odpowiedzi na artykuł antydyskryminacyjny zamieszczony w wewnętrznym intranecie firmy, napisał na Facebooku: "Akceptacja i promowanie homoseksualizmu i innych dewiacji to sianie zgorszenia. Pismo Święte mówi: 'Biada temu, przez którego przychodzą zgorszenia, lepiej by mu było uwiązać kamień młyński u szyi i pogrążyć go w głębokościach morskich'. A także: 'Ktokolwiek obcuje cieleśnie z mężczyzną, tak jak się obcuje z kobietą, popełnia obrzydliwość. Obaj będą ukarani śmiercią, a ich krew spadnie na nich'". W sprawie zwolnienia interweniował rzecznik praw obywatelskich, Adam Bodnar. Okręgowa Inspekcja Pracy w Krakowie nie wykryła nieprawidłowości, dlatego kolejnym krokiem będzie zbadanie zdarzenia przez sąd. Bodnar zajął się sprawą z urzędu, zwracając się do firmy IKEA o zajęcie oficjalnego stanowiska oraz przekazanie odpowiedniej dokumentacji. Okręgowa Inspekcja Pracy w Krakowie sprawdziła m.in. wewnętrzne regulacje firmy, takie jak Regulamin Pracy i Kodeks Postępowania Grupy IKEA, a także sprawdzono legalność zatrudnienia i zakres prawnej ochrony, bezpieczeństwa i higieny pracy. Kluczowe informacje w regulaminach firmy dotyczą m.in. wsparcia dla fundamentalnych praw wszystkich ludzi i braku akceptacji dla dyskryminacji. RPO wydał komunikat, w którym czytamy: "W odniesieniu do wypowiedzenia umowy z pracownikiem, którego dotyczy sprawa, stwierdzono, że 'podano w sposób szczegółowy przyczynę wypowiedzenia ze wskazaniem naruszonych przez pracownika przepisów prawa pracy, w tym regulaminów wewnętrznych'". https://queer.pl/news/203214/decyzja-okregowej-inspekcji-pracy-w-krakowie-w-sprawie-homofobicznego-pracownika-ikea
Wojtek Polak 2019.08.13 10:15
Królowo Polski Matko Kalwaryjska i Matko Kościoła upraszaj laski dla wszystkich Polaków i narodów. przebacz tym wszystkim co Cię poniżają i wyśmiewają .upraszaj u Ojca naszego przebaczenie dla nas i dla tych co z Niego drwią obrażają co niszczą przedmioty i obrazy kultu naszej świętej religij RK. módl się za nami Mamo nasza chroń nas i prowadz nas do Domu Ojca naszego. Amen
Bebik2019.08.13 9:09
Piękna modlitwa.
nomolas2019.08.13 8:52
Która ręka karmi Frondę - specsłużby jakieś czy agentura?