Mocny głos przewodniczącego KEP ws. LGBT do zagranicznych dziennikarzy - zdjęcie
17.09.19, 17:11(fot. youtube)

Mocny głos przewodniczącego KEP ws. LGBT do zagranicznych dziennikarzy

28

Przewodniczący Episkopatu spotkał się z dziennikarzami z jedenastu europejskich krajów w Sekretariacie Konferencji Episkopatu Polski. Rozmowa dotyczyła bieżących spraw w Kościele w Polsce, m.in. kwestii ochrony życia poczętego, ochrony osób małoletnich, uchodźców i tzw. mniejszości seksualnych.

Po omówienia sytuacji Kościoła katolickiego w Polsce przez abp. Stanisława Gądeckiego, Przewodniczącego KEP, dziennikarze mieli możliwość zadawania pytań na interesujące ich tematy. Pośród zagadnień, które znalazły się w centrum zainteresowania przedstawicieli zagranicznych mediów, była m.in. kwestia ochrony życia od poczęcia; ochrona osób małoletnich; pomoc uchodźcom oraz ideologia LGBT.

Przewodniczący Episkopatu zaznaczył, że Kościół zawsze broni życia człowieka i upomina się o prawo do życia dla najbardziej bezbronnych, którymi są dzieci pod sercem matek.

W kwestii nadużyć wobec nieletnich przez niektórych duchownych, Przewodniczący Episkopatu podkreślił, że nie tylko na poziomie ogólnopolskim, ale także w diecezjach są odpowiednie wytyczne i narzędzia, aby temu przestępstwu zapobiegać.

Odnosząc się do pytań nt. przyjmowania uchodźców, Przewodniczący Episkopatu zaznaczył, że Kościół w Polsce jest w jedności w Kościołem Powszechnym i Papieżem Franciszkiem. Przypominał, że decyzja o tym ilu uchodźców może przyjąć dany kraj, zależy od jego rządu. Wspominał także, że Polska przyjęła ok. dwa miliony osób z Ukrainy, które łatwo się integrują i pracują w wielu miejscach.

Na pytanie dziennikarza, na czym polega zagrożenie płynące z ideologii LGBT, Przewodniczący Episkopatu odpowiedział, że ideologia ta stoi w sprzeczności z wartościami chrześcijańskimi.

Dziennikarze z zagranicy byli również zainteresowani stosunkiem przedstawicieli Kościoła w Polsce do polityki krajowej i unijnej. „Kościół nie utożsamia się z żadnym ugrupowaniem politycznym. Nie jest po stronie prawicy, lewicy ani po stronie centrum. Kościół winien stać po stronie Ewangelii”. Co do zbliżających się wyborów abp Gądecki powiedział, że Kościół zachęca do popierania osób, które reprezentują wartości chrześcijańskie.

Przedstawiciele zagranicznych mediów przybyli z Francji, Włoch, Szwecji, Belgii, Danii, Węgier, Serbii, Irlandii, Holandii, Portugalii, Wielkiej Brytanii.

źródło: episkopat.pl

Komentarze (28):

JPIII2019.09.18 20:25
Tego pedophila nie zapytano o fakty, że 1. pedał w...ojtyła pi..er..dolił się z dz..iwiszem 2. chrystek to bydle i pedał co łajdaczył się z 12 ped...ałami zw. apostołami 3. Chrystek był owocem starego pedophila zw. B.. ogiem 4. To bożyszcze molestowało i gwałciło 14-letnią dziewczynkę zw. Mar...ychą. Wniosek Tym faktom nie zaprzeczył.
andrzejhahn32019.09.18 14:06
gadecki ty nierobie koscielny i pasozycie spoleczny zabierz sie lepiej do uczciwej pracy i zamknij ryj
kibic2019.09.18 7:42
"Kościół nie utożsamia się z żadnym ugrupowaniem politycznym." taaa, jasne...
katolik2019.09.17 19:37
Żeby atakować Kościół i religię katolicką ,tę w Polsce ,w której żyją ci co ją chcą upadlić, zawsze znajdą wytłumaczenie ,aby ktoś zaczął od siebie,Takie stwierdzenia jest jak slogan po to aby właśnie nie widzieć swoich niedostatków intelektualnych i duchowych.Jeśli ktoś występuje przeciw Bogu, z nakazu szatana, to widzi w złości cały świat,zapiera się ,chociaż tak naprawdę brakuje mu Boga,bo do niego należy,ale nie wie jak albo nie chce zgiąć kolan.Dlatego w swej pysze za boga przypisuje sobie zgadzanie się z psychiatrycznymi poglądami PO PSL SLD WIOSNA NOWOCZESNA
bzyk2019.09.17 18:14
Lepiej będzie jak zaczniecie porządki od samych siebie.
Michal2019.09.17 19:18
Niestety śmieci same się nie wyrzucają, podobnie jak podłoga sama się nie myje, a szambo samo nie opróżnia.
Lech Keller-Krawczyk & Albert dwa pedały2019.09.17 18:08
𝐝𝐳𝐢𝐞𝐥𝐧𝐢𝐜𝐨𝐰𝐲, któż to może być, hmm..? 𝐋𝐞𝐜𝐡 𝐊𝐞𝐥𝐥𝐞𝐫-𝐊𝐫𝐚𝐰𝐜𝐳𝐲𝐤 , "ekspert" od Lema, pedofil, "prowokuje", wymyśla dziesiątki pseudonimów udaje antysemitę sam będąc Żydem z NKWD-wskich Żydów. Jego niektóre "nicki" to m.in.: 𝐉𝐏𝐈𝐈𝐈, 𝐨𝐟𝐢𝐜𝐞𝐫 𝐋𝐖𝐏 (co za żart? żyd-pedał "oficer"), 𝐃𝐚𝐫𝐢𝐚_𝐃𝐚𝐧𝐢𝐥𝐜𝐳𝐲𝐤, 𝐀𝐠𝐧𝐢𝐞𝐬𝐳𝐤𝐚, 𝐔𝐫𝐬𝐳𝐮𝐥𝐚. Gdzie jesteś 𝐀𝐥𝐛𝐞𝐫𝐭 𝐏𝐨𝐜𝐡𝐰𝐚 ? Bawisz się w długie idiotyczne pseudonimy? Boisz się konfrontacji i kolejnej kompromitacji, tj. kopa w tą twoją, starczą obwisłą doope. 𝐆𝐢𝐞𝐫𝐨𝐣𝐮 𝐀𝐥𝐛𝐞𝐫𝐜𝐢𝐞 𝐏𝐨𝐜𝐡𝐰𝐚.
JS2019.09.17 18:00
Głos Episkopatu mocny ??? Oni nigdy nie potrafili w mocnych, dokładnych słowach określić drogi jaką wytyczył Jezus. Większość wytycznych jest jakaś taka rozmyta, łagodna, spolegliwa, ugodowa, ostrożna, przecedzona przez sito jak komar, zachowawcza dla stanowisk, politycznie poprawna, dopasowana do bieżącej sytuacji, unikająca ryzyka. A Pan Jezus mówił - niech wasza mowa będzie tak-tak, nie-nie, wszystko co pomiędzy od szatana pochodzi. Pozdr.
Nick2019.09.18 8:19
He, he, he.
Stanislaw2019.09.17 17:56
"Ideologia ta stoi w sprzeczności z wartościami chrześcijańskimi". - Ja bym tu dodał: że sprzeczna z prawem Bożym, ze zdrowym rozumem, z zasadami biologii czlowieka i z prawami przyrody
Lennon2019.09.17 17:41
Wszystko fajnie, ziomek. A kasa dla wykorzystywanych przez księży?
Michal2019.09.17 19:17
Oni proponują "pomoc psychologiczną" polegającą na wzbudzeniu poczucia winy w ofiarach.
JS2019.09.17 17:36
Do: moher LGBT to jest idea czyli pomysł aby uwolnić zachowania, nadać swobody ludziom o innych, uważanych za nienaturalne zachowaniach seksualnych a do tego ten pomysł chce aby człowiek już w najmłodszym, zdolnym do pojmowania wieku, poznawał te zachowania, uznawał jako dobre, szukali w sobie inności, co jest nieodwracalnym skażeniem psychiki. Wmawia się nam, że ten pomysł edukacyjny oparty jest na nauce, badaniach. Mam ogromne wątpliwości, czy te badania są rzetelne, prawdziwe, bo nawet w prestiżowych czasopismach medycznych są publikowane wymyślone albo zniekształcone badania aby np. pobudzić sprzedaż chemii do leczenia. Tak było w przypadku cholesterolu. Króluj nam Chryste Pozdr.
Lukasz2019.09.18 18:06
Wasi bliźni, osoby homoseksualne rodzą się, są w przedszkolach, szkołach podstawowych, średnich itd. Nie zapominajcie, że siejąc nienawiść przyczyniacie się do krzywdy i cierpienia. Liczba samobójstw rośnie u polskiej młodzieży. Ale przecież co to Kościół obchodzi? Własne interesy są najważniejsze, ważniejsze niż miłość bliźniego.
anonim2019.09.17 17:33
"Kościół zachęca do popierania osób, które reprezentują wartości chrześcijańskie..." to dlatego ma mszach i w radiu MaRyja wspierani są PiSowscy mordercy dzieci nienarodzonych?! Klesze bydle łże jak bura sucz!
JS2019.09.17 17:37
W Imię Jezusa idź precz szatanie !
H!2019.09.17 18:06
Módl się i za dwa tygodnie sprawdź czy poszedł.
makaron2019.09.17 20:38
Modlitwa modlitwą, a tu trzeba brzytwą
kalikst2019.09.17 21:01
Tak ? popiera się pisowców morderców dzieci? A powinno się popierać obrońców dzieci a tymi obrońcami są wiosna, sld, razem i PO . czyż nie tak ?
ProszęZadawaćUmówionePytaniaNaKlęczkach2019.09.17 17:30
Żaden "zagraniczny dziennikarz" nie zadał arcy-klero-pierdziochom pytania, dlaczego klero-pedofile w Polsce nie trafiają do celi, tylko na urlopy wypoczynkowe, misje zagraniczne albo do innych parafii? Pewnie to byli "dziennikarze" wyznaczeni, umówieni i pouczeni przez Organizację Watykańskich Okupantów, zwaną kościołem katolickim.
moher2019.09.17 17:24
Co to jest „ideologia LGBT” wg frondziarstwa?
Michal2019.09.17 19:15
Jest to wymysł episkopatu, swoista gra w pomidora, służąca przykryciu masowego zjawiska wykorzystania nieletnich przez przedstawicieli kleru katolickiego. Temat który ma zająć cała przestrzeń dyskusji w Polsce i nie dopuścić do głosu tych którzy chcą normalnych relacji między państwem i Kościołem. Jest to też "czarna wołga" PiS przygotowana dla prowincjonalnych prostaków, mająca na celu integrację ich elektoratu.
kira2019.09.18 8:22
Dokładnie - frondusiu napisz, że Słomka Walerek stracił orderek......
kalikst2019.09.17 20:56
Ideologia lbgt to neomarksizm kulturowy. Jego celem jest zburzenie cywilizacji śródziemnomorskiej albo łacińskiej albo chrześcijańskiej. Postawienie wszystkiego co się da na głowie. zamienienie miejscami mózgu i odbytu i t.d.
Gabriela2019.09.18 8:17
Kalikst, u Ciebie nie ma co zamieniać. Odbyt masz.
Lukasz2019.09.18 18:02
Przy załozeniu, że te bzdury to prawda, to powstaje pytanie: po co miałoby komuś zależeć, żeby zniszczyć cywilizację śródziemnomorską? Kto na tym miałby zyskać?
Dziwne to2019.09.19 8:24
O kurde. To jest dopiero teoria spiskowa na miarę naszych czasów! Bo wszystkim nam lewakom przecież zależy, żeby zniszczyć cywilizacją XD
Palindrom2019.09.17 21:17
Zamiast łazić na parady i marsze LGBT stań obok i przyjrzyj się, bo co to są Yogyakarta Principles raczej nie przeczytasz, bo to wymaga wysiłku intelektualnego, którego u ciebie nie da się wyśledzić.