Mocny apel Prymasa Polski do polityków o ... - zdjęcie
19.03.16, 19:36

Mocny apel Prymasa Polski do polityków o ...

5

Dziś Prymas Polski abp Wojciech Polak zaapelował do polityków by się pojednali i odnaleźli wspólnie dobrą drogę dla Polaki.

Prymas Polski w romowie z rmf FM powiedział - stanowczo i mocno - powołując się na ostatnią homilię kard. Stefana Wyszyńskiego z 1981 roku: "Nie chodzi tylko o wymianę ludzi, nie chodzi tylko o to, żeby odeszli jedni, a przyszli inni, ale chodzi o nowego człowieka. O człowieka, który będzie inny, który będzie nowy, wewnętrznie wolny, odnowiony, bo jak ten człowiek będzie nowy, to inni się przy nim zmienią, czy będą chcieli, czy nie". I zaapelował do polityków by tegoroczne Święta były źródłem pojednania, przebaczenia i miłości, która jest „nakierowana na dobro wspólne”: - Która nie patrzy tylko oczyma własnego interesu, nie patrzy tylko oczyma interesu własnej frakcji, czy partii, ale patrzy na autentyczne dobro wspólne każdego z nas i troską o to dobro wspólne także pragnie dotykać serca innych. I myślę, że to jest klucz, tzn. klucz przez konkretne serce danego człowieka".

Abp. Polak mocno podkreślił, że Kościół ma do spełnienia rolę, która zakopuje podziały między Polakami. Wzywa do przebaczenia i szukania wspólnych dróg: "Sakrament chrztu św. powinien być mocniejszy od tego, co nas dzieli. Powinien nas prowadzić do przekraczania tych różnic, powinien nas bronić przed tym, że mówimy: ochrzczony, ale z innej partii, ochrzczony, ale z innego narodu, ochrzczony, ale być może tak różny od nas. Żebyśmy pamiętali, że ten fundament, który jest w nas i te święta także paschalne, które w szczególny sposób mają nas przybliżyć do Chrystusa obecnego w naszym życiu, właśnie poprzez sakrament chrztu świętego, żeby nam w tym pomogły".

Ku pokrzepieniu naszych serc - tak można skomentować wywiad Prymasa Polski. 

mko/RMF FM

Komentarze (5):

anonim2016.03.19 19:54
Miejmy nadzieje ze dojdzie do pojednania I akceptacji wybranego rzadu przez partie pokonane. Caly ten konflikt naprawde powstal z niezaakceptowania rzeczywistosci poprzez poprzednia partie rzadzaca. Musza uznac wyzszosc I praworzadnosc nowej wladzy I wspopracowac dla dobra narodu, nie aby wypelnic swoja zemste za przegranie wyborow
anonim2016.03.19 20:34
Niestety, chodzi tylko o własny interes. Nachapać się, ustawić, a po czterech latach i tak ludzie zapomną o obiecankach, gdy będą wybierać następnych pretendentów do koryta. Po prostu nie ma odpowiedzialności za swoje rządy, co najlepiej widać na przykładzie Tuska.
anonim2016.03.19 20:56
Nie dojdzie do pojednania ponieważ zbyt duży jest konflikt interesów gdzie wartością nie jest interes Polski poza tym strona przynajmniej jedna jest w oczywisty sposób nie tylko jest wspierana z zewnątrz państwa, ale wręcz reprezentuje interesy obcego państwa. Mamy do czynienia nie z różnicą poglądów politycznych wobec wspólnej wartości jaką jest Rzeczpospolita, ale z grą obcych interesów w celu zagarnięcia - zawłaszczenia Polski przez obce państwo i jego - a być może ponadnarodowe - korporacje
anonim2016.03.19 22:31
Przecież prezesa takie apele nie dotyczą :-D
anonim2016.03.20 8:00
Rządzący niechaj rządzą, a opozycja niech krytykuje. Niech każdy robi swoje.