01.02.16, 14:08

Mocne słowa patriarchy Aleppo: Migracja to spisek UE!

Przebywający w Paryżu na zaproszenie organizacji „Pomoc Kościołowi w Potrzebie”, arcybiskup syryjskiego Aleppo Jean-Clément Jeanbart, twierdzi, że kryzys migracyjny jest sterowany i stymulowany przez kraje Unii Europejskiej.

Melchicki patriarcha uważa, że państwa zachodnie dostrzegły w imigrantach swoją szansę i biorą udział w zorganizowanej deportacji mieszkańców Syrii do Europy Zachodniej. W wypowiedzi dla Radia Watykańskiego, arcybiskup przyznał, że coraz częściej utwierdza się w przekonaniu, że jego kraj padł ofiarą międzynarodowego spisku.

Arcybiskup Aleppo uważa, że wyjazd z Syrii młodych mężczyzn, jak przyznają eksperci, głównie dezerterów, powodują, że kraj staje się bezbronny, a jego odbudowa może okazać się niemożliwa. Jednocześnie patriarcha wypowiedział swoje poparcie dla prezydenta Bachara Al-Assada, jako jedynej sile, która może powstrzymać państwo przed rozbiorem na rzecz krajów ościennych.

Jean-Clément Jeanbart zwrócił uwagę, że Syrię zamieszkują rdzenni wyznawcy Chrystusa i być może to oni są głównym celem ataków. – Wiem, że jest to naszym obowiązkiem względem Kościoła powszechnego i względem tych wszystkich, którzy byli tu przed nami i którzy za to, że tu pozostali i dochowali wierności Chrystusowi, płacili najwyższą cenę na przestrzeni dwóch tysięcy lat. Mówi się o milionach męczenników, którzy oddali życie w Syrii, by nie zaprzeć się Chrystusa. I trzeba pamiętać, że chrześcijanie w Syrii to pierwsi chrześcijanie – powiedział ordynariusz Aleppo Radiu Watykańskiemu.

Tymczasem w wielu liberalnych kręgach Kościoła wciąż istnieje duże poparcie dla migracji Syryjczyków do Europy w imię tak pojmowanego humanizmu. W tego typu aktywności przoduje np. jezuicki portal Deon.pl, który nie tylko zachęca do otwartości na muzułmanów, ale nawet zrównuje chrześcijaństwo z islamem.   

Szczyt naiwności pobił niedawno Karol Wilczyński, który w artykule „Muzułmanie są naszymi braćmi” pisze: „Zarówno ISIS, jak i rozmaite strony, ‘portale’ chcą nam wmówić, że islam jest straszny. A nie jest to prawda. Jak uleczyć nasz strach? Jak powstrzymać bezsensowne ataki na islam? Szukajmy wiedzy w sprawdzonych źródłach. Powstrzymajmy się od rozpowszechniania dziwnych filmów czy tekstów na mediach społecznościowych”.

Tak więc, według światłych humanistów, należy przymykać oko na islamski terror i wszystkich jak leci deportować do Europy. Tymczasem biskup miejsca prosi o coś dokładnie odwrotnego, mówiąc: Syryjczycy wracajcie do domu i odbudujcie swoją ojczyznę. Nie wiem, co na to koledzy z Deon.pl? Może uznają Radio Watykańskie za media wątpliwego sortu?

Tomasz Teluk

Komentarze

anonim2016.02.1 9:39
Nie zgadzam się z Pana opinią. Jezuci, których znam, także osobiście, są dla mnie wzorem katolickiej ortodoksji i nie mają z działaniami podawanymi przez Pana nic wspólnego. Red. Wilczyński jest świeckim, jak sam pisze, interesującym się islamem. Stąd pojawiająca się naiwność wsparta podróżami, powtarzanie socjologicznego mitu o trzech religiach monoteistycznych, a także niewielkie rozeznanie w dokumentach Kościoła Katolickiego o islamie. Stąd tego typu wypowiedzi, aby zamykać oczy na "filmiki" antyislamskie. Tylko, co - te obrazy gwałtów, dekapitacji czy morderstw na chrześcijanach są zmyślone? Pozdrawiam
anonim2016.02.1 9:53
O hipokryzji i cwaniactwie jezuitów osobiście przekonał się jakiś czas temu mój znajomy. Trzymajcie się z daleka od tych ludzi!
anonim2016.02.1 9:58
@ bielzz: niestety, ale muszę się z Tobą zgodzić...
anonim2016.02.1 10:00
Panie Tomaszu, niestety ale taka jest prawda o Jezuitach. To, że na dole są prawi ludzie nie świadczy o tym jaka jest góra. Góra natomiast jest jaka jest, "po czynach ich poznacie..."
anonim2016.02.1 10:16
Zaznaczam jednak, że moją intencją nie było krytykowanie Jezuitów, tylko zwrócenie uwagi między odmiennym spojrzeniem na sprawę między pokrzywdzonymi, a tymi, którzy chcą im pomagać, ale ich szczere skądinąd intencje, rozmijają się z faktami i potrzebami.
anonim2016.02.1 10:26
O tym, że migracje ludzi przeważnie przedsiębiorczych i wykształconych wykańczają biedniejsze kraje Europy i innych kontynentów, czynią beznadziejnymi marzenia o postępie, a wzmacniają bogate kraje postkolonialne. Tego polityka międzynarodowa nie bierze pod uwagę...
anonim2016.02.1 10:29
Ponadto migracje z krajów owładniętych agresją ISIS w Syrii działają na jej korzyść, bo bez przeszkód przejmuje ona opuszczone przez chrześcijan domostwa i ziemie.
anonim2016.02.1 11:48
Oczywiście że napędzanie wrogiej kultury i religii jest celowym działaniem masonerii. Do tego Europa była przygotowywana przez lata przez wewnetrznych wrogów nią rządzących. To wszystko jest realizacją planu złowrogiego planu choć mass media przedstawiają to jako dobro. Sam Franciszek ten masońskich plan wspiera, a przecież też pochodzi od jezuitów, więc czemu się dziwić że i oni tak działają.
anonim2016.02.1 11:50
Panie Tomaszu, pisuje Pan w "Najwyższym Czasie!". Jeśli ma Pan dostęp, proszę sobie przeczytać zamieszczony tam artykuł Korwin-Mikkego z 21.X 2006 roku pt. "Skasować Towarzystwo!".
anonim2016.02.1 12:14
Filoislamiści to wrogowie naszej cywilizacji!
anonim2016.02.1 12:16
Jezuici dołączają do wyznawców NWO i religii światowej?
anonim2016.02.1 12:16
Jezuici dołączają do wyznawców NWO i religii światowej?
anonim2016.02.1 12:17
Panie Tomaszu, Czy stanowisko deonowych "jezuitów" w kwestii problemu nie wydaje się Panu spójne z kierunkami jakie wyznacza "pierwszy" jezuita w swoim "wideoprzesłaniu" z zeszłego miesiąca...?
anonim2016.02.1 12:24
"Deon" podobnie jak "Gość Niedzielny" nie są już obiektami moich zainteresowań...Tyle w temacie.
anonim2016.02.1 12:27
Swoją szansę widzi nie Europa tylko rządząca Europą bolszewia - tworzą się doskonałe warunki do ostatecznego zniszczenia państw narodowych, resztek chrześcijaństwa, posiania chaosu i docelowo wprowadzenia czerwonego terroru na całym kontynencie pod pretekstem konieczności zapewnienia "bezpieczeństwa".
anonim2016.02.1 15:29
Unia Europejska to dzieło szatana. :)
anonim2016.02.1 22:43
Jezuici to tacy sami ludzie którzy przyczynili się do ukrzyżowania Chrystusa, to dzisiejsi faryzeusze. :)
anonim2016.02.2 8:51
Z tymi jezuitami chyba rzeczywiście jest coś na rzeczy... http://www.pch24.pl/syryjski-jezuita--nie-macie-obowiazku-przyjmowania-kazdego-imigranta-,40942,i.html Relatywizm powoduje że nawet słowo ortodoksja jest rozumiane w różny sposób. Czym innym jest dla członków Drogi Neokatechumenalnej a czym innym dla wiernych Tradycji Kościoła Katolickiego.
anonim2016.02.2 14:24
Już od wielu lat obserwować można dzwine zachowanie jezuitów (nie wszystkich, tylko ich ośrodków informacyjnych), często sprzeczne z ogólnie przyjętą linią Kościoła, w bardzo wielu sprawach. Czasami zastanawiam się co współcześni jezuici mają wspólnego z pierwotnym zakonem św. Ignacego Loyoli, poza nazwą oczywiście?
anonim2016.02.2 14:27
Już od wielu lat obserwować można dzwine zachowanie jezuitów (nie wszystkich, tylko ich ośrodków informacyjnych), często sprzeczne z ogólnie przyjętą linią Kościoła, w bardzo wielu sprawach. Czasami zastanawiam się co współcześni jezuici mają wspólnego z pierwotnym zakonem św. Ignacego Loyoli, poza nazwą oczywiście?