Mocne! Oto, co Ryszard Kukliński mówił o agentach wpływu w ,,Solidarności'' - zdjęcie
13.05.20, 09:00Screenshot Youtube

Mocne! Oto, co Ryszard Kukliński mówił o agentach wpływu w ,,Solidarności''

61

Kukliński o agenturze

Kiedy kilkakrotnie rozmawiałem z generałem Ryszardem Kuklińskim na temat roli tajnych współpracowników komunistycznej Służby Bezpieczeństwa w tłumieniu niepodległościowych dążeń Polaków, niezmiennie odpowiadał:

- Nie rozumiem, dlaczego przywiązujecie taką wagę do esbeckiej agentury. Owszem, była groźna dla opozycji, ale gdybyście wiedzieli, kto współpracował z wojskowymi służbami specjalnymi i to często w przekonaniu, że wykonuje patriotyczny obowiązek w przeciwieństwie do sowicie opłacanych konfidentów SB, musielibyście napisać najnowszą historię Polski od nowa.

Oczywiście dopytywałem go o konkrety, czyli o nazwiska, ale Kukliński zbywał to milczeniem. Raz tylko powiedział:

- I nie zapominaj o nierejestrowanych agentach wpływu. To było wielu czołowych działaczy całej opozycji przedsierpniowej i „Solidarności”. Wiele dziwnych z pozoru wydarzeń po 1989 roku dałoby się wyjaśnić, gdyby zostali oni zdemaskowani. Ale to jest prawdziwie tajemna wiedza.

Czy kiedykolwiek będzie ujawniona?

Jerzy Bukowski

 

 

 

Komentarze (61):

Mejer2020.05.31 7:10
Żadna tajemna wiedza - wystarczy popatrzeć na tą spadź co choćby otarła sie o PO-KO... i juz wiadomo o kogo chodzi.
AGENCI REJESTROWANI TO2020.05.14 19:05
JAREK - TW BALBINA, JEGO MATKA, JEGO KOT, NIEREJESTROWANI: ANTEK SMOLEŃSKI PEDAŁ, KORNEL, OJCIEC DYREKTOR, ETC
R2020.05.14 8:09
w polskich bankach do dzis jest kontynuacja rzadow służb wojskowych morawiecki jest bankowcem... do dzis rzadza ci sami co likwidowali popiełuszke
oficer LWP2020.05.13 18:25
zdrajca Kukliński zdradził Polaków żydojudesejom tak samo jak Polskę zdradził zażydzony PIS judesejom (447)
Krystian N..2020.05.13 21:11
Zamknij się w końcu "oficerze LWP"! .czyli ....Lechu Kellerze...itp...! wielonickowcu...! To ty jesteś starym zdrajcą swojego Israela! Myślisz że jak ty zdradzasz i kłamiesz na prawo i lewo, to inni też tak robią? Otóż nie! Tylko wy Sbcy, żydokomuniści, tak uważaliście! Bardzo dobrze, że pokrzyżował wam plany! Uratował naszą Polskę! Potem dranie. zemściliście się na nim, zabiliście mu synów! Kukliński, to wielki Polak. I wara ci od niego! Po tobie nic dobrego nie można się spodziewać! Robisz wokół siebie samo zło....! Nie muszę ci chyba przypominać, że wiemy o twoich wyczynach z dziećmi .....i nie tylko...! Nie jesteś Polakiem, a zaledwie polskojęzycznym! Nie mieszamy się do twojego kraju i ty się od nas odstaw !
Spoczywaj w Pokoju.2020.05.13 15:01
Panie Generale, To dzięki takim jak Pan patriotom, bydło azjatyckie jest tam gdzie być powinno. W chlewach kremlowskich!
Tina2020.05.13 15:01
Widać ich wszystkich za rządów Wałęsy począwszy od nocnej zmiany .
JanP2020.05.13 14:58
Ten zdrajca kukliński już nigdy nie podniesie ręki na Polaków. I tak mu się udało, bo zadyndałby bez epoletów.
Krystian N..2020.05.13 21:33
Janie P....vel....Lechu K...! Napisz mi w czym cie zdradził p.Kukliński! Bluźnisz, ile wlezie...! DO TEJ PORY KOMUCHY NIE MOŻECIE DAROWAĆ SOBIE, ŻE BRONIĄC POLSKI, ZDRADZIŁ WASZE PLANY I CAŁĄ KOMUNĘ! CHWAŁA MU ZA TO ! A TY NIE PODSKAKUJ, CIESZ SIĘ ŻE ŻYJESZ, A NIE UDAJESZ ŻE JESTEŚ POLAKIEM...! PRZECIEŻ WIEMY JAKIEJ JESTEŚ NACJI, KIM JESTEŚ I CO SBku ROBIŁEŚ?!
jestem2020.05.13 14:09
ci co krytykuja Kuklinskiego to wnuki tych zdrajcow zaplacil on smiercia synow za to ze ujawnil zdrajcow i ich plany dzisiaj drza im portki
stan2020.05.13 13:15
Teraz widzicie, dlaczego Stalin w krajach okupowanych stawiał na inne narodowości, a zwłaszcza Zydów. Dlaczego zaprowadzał krwawe porządki w Polsce ich rękami? To oczywiste - Polak (jak Kukliński_), gdy widzi zagrożenie dla Ojczyzny, stanie po stronie swojego kraju. Piłsudski, Dmowski, Paderewski, Korfanty, Daszyński potrafili się zjednoczyć w pracy nad odzyskaniem Ojczyzny, mimo ogromnych różnic ideowych, bo byli Polakami.Natomiast najemnik, będzie służył wiernie "temu, kto zapłaci więcej" (jak mawiał Olechowski). Dodam, że Polakiem jest nie tylko ten, który ma narodowość polską, ale i ci, którzy będąc z innego narodu, ale mając obywatelstwo polskie, są Polsce wierni (są takie przypadki). Inni to osobniki pasożytujące na narodzie polskim. Teraz też mamy takich najemników. Dla nich nie liczy się dobro wspólne, tylko władza, nawet chociażby namiestnicza.
stan2020.05.13 12:34
Dziwi mnie, że głos zabierają ludzie, którzy wcale nie wiedzą o co chodzi. A może są właśnie tymi agentami, pracującymi dla wrogów Polski. Dobrze, że się ujawniają. Zapamiętajcie ich. Gdyby jednak "Albert" nie wiedział, to proszę, byś uświadomił sobie, że ZSRR szykował się do III wojny światowej i główne działania wojenne miały się toczyć na terenie naszego kraju. Kukliński pracował w Sztabie Generalnym, widział plany, był na spotkaniu z sowietami i gdy uświadomił sobie, czym to grozi naszemu krajowi, zdecydował się na ucieczke i ujawnienie tych planów. Dzięki Kuklińskiemu żyjesz, "panie Albercie".
lucek2020.05.13 12:23
Przecież niedawno pisaliście, że to zdrajca - donosił na Polskę. Podobnie jak Wojtyłę niektórzy chcieliby go zabić, gdyby jeszcze żył.
Józef Piłsudski w wywiadzie dla magazynu Time, 8 p2020.05.13 12:21
Bolszewizm jest czysto rosyj­ską chorobą. Nie zapuszcza on głęboko ko­rzeni w krajach, które nie są rdzennie rosyjskie. Podstawową zasadą rosyjskiego bolszewizmu jest zemsta kla­sowa. Zwykłym ideałem socjalisty jest powszechna równość pewnych praw; nie jest to tym, czego chce bolszewik rosyjski. Pragnie on obalenia dawnego porządku rzeczy. Jego myślą przewodnią jest panowanie proletariatu i ucisk tych, pod któ­rych uciskiem poprzednio pozostawał i których miejsce sam zajął. Jest to dziedzictwo dawnego rosyjskiego ustroju socjal­nego, w którym poddani traktowani byli jak śmiecie, przez swych panów. Bolszewizm ma może przyszłość przed sobą w Rosji środkowej, gdzie ustrój ten panował, ale nie w pro­wincjach Bałtyckich.
stan2020.05.13 12:45
Bolszewizm w duszach rosyjskich może i tak. Faktycznie jednak został zaszczepiony przez niemieckich żydomasonów w Rosji i krwawym terrorem objął wieś, a potem wszystkich, którzy się sprzeciwiali tej ideologii, niezależnie od przynależności klasowej.
skuter2020.05.13 11:26
Przeciwników solidarności i prawdziwej wolnej Polski nie trzeba nigdzie szukać sami wychodzą na ulice
szarik2020.05.13 10:08
Hau, co za los! Bandzior Bonaparte dał nam przykład, drugi nie lepszy- Piłsudski leży na Wawelu,a ten trzeci zdrajca nad zdrajcami podobno uratował świat.
stan2020.05.13 12:39
Oj szariku, przyszły złe czasy? Tylko wyć. Nie ma już sowieckiej przyjaźni w Polsce i tylu szarików zdechło (dokładnie nie pamiętam ilu ich brało udział w tej szarikowej filmowej opowieści o "przyjaźni".
cyrano482020.05.13 13:14
Wiesz SZARIKU że to według filmu,był sawiecko-polski pios.
fk2020.05.13 14:55
Małe jesteś bydlątko,a morde masz wielką.
KAMIL2020.05.13 21:55
szariku, Jak ty się tyu dostałeś? Jazda do swojej sfory szczekać! Pomyliłeś drogi! Nikt cię tu nie chce! Idź trolluj między takimi, jakiś sam!
anonim2020.05.13 9:55
Wg "Dzienników" Kisiela niejaki Michnik w latach 70' w niedługim czasie od wyjścia z więzienia (jako politycznie podejrzany dla komuny a nawet udokumentowany) dostaje nagle paszport i wyjeżdża sobie do Paryża!!!! Kisielowi nie chcieli dać paszportu za nazwanie reżimu Gomułki "dyktaturą ciemniaków", a czynnego wichrzyciela, osądzonego i skazanego wypuścili jak gdyby nigdy nic!!!! Baaardzo ciekawe!! A jeszcze ciekawsze co Michnik robił przez 5 miesięcy w 1990r w archiwach SB? I to bez ŻADNYCH umocowań prawnych: ot wszedł pan Michnik do urzędu SB i bobrował w dokumencikach. Oj, niejedna kartoteka niejednego "obalacza ustroju" przestała wtedy istnieć. Istnieje tylko w Maskwie, no ale tam ciężko się dobrać.
Glaudiusman2020.05.13 9:47
Najlepiej widać wszelkie zdrady po owocach. Zdrada od wieków jest czymś najbardziej haniebnym, bo wystawia życie bliskich na niebezpieczeństwo za trzydzieści judaszowych srebrników. Najgorsza jest współpraca policji, prokuratury i sędziów (czyli wymiaru sprawiedliwości) z mafiami. Za to powinna być kara najwyższa, bo tacy nie zasługują na nic. Ale w polityce występuje to również. A teraz widać efekty, jak zdrajcy to zaprzańcy, którzy mają gdzieś suwerenność i pomyślność Polski, tylko załatwiają własne szemrane, plugawe interesy. Ci umiejscowili się najpierw w ROAD, potem w Uni Demokratycznej, Uni Wolności, PO, SLD, PSL i wszelkiej lewicy. W 2010 r. kilka miesięcy po tragedii smoleńskiej Tusk z Pawlakiem podpisali haniebny traktat z ruskim Gazpromem na dostawę gazu do Polski za niebotyczne ceny, najwyższe w Europie i do roku 2033. prawdziwe kanalie, które za to powinny dostać dożywocie za taką zdradę. A tych zdrad było mnóstwo na korzyść Niemiec, Francji i innych zachodnich państw. Cały handel i i prawie całą bankowość sprzedali za srebrniki. Agentura Bolka i Balcerowicza zaczęła tą złodziejską wyprzedaż naszych dóbr. A sprzyjali temu agenci z Uni Wolnosci i lewicy wszelkiej. Bo to zdrajcy narodu.
Xawery2020.05.14 7:32
Glaudiusman Nic dodac, nic ujac! Zgadzam sie na 500% Teraz musimy DOMAGAC sie od rzadu PiS-u aby ROZLICZYL wszystkich tych mordercow (Smolensk 2010) zlodzieji, cwaniakow i oszustow. A za wyprzedaz za 10%-15% wartosci polskich przedsiebiorstw i za zdrade Polski powinno przywrocic sie KARE SMIERCI !!!!!!
Albert2020.05.13 9:41
Od kiedy to opowieści faceta, który zdradził swój kraj za walizkę dolarów, w efekcie czego powinien zawisnąć na gałęzi, należy traktować choć trochę poważnie? Jeśli stałeś przed Kuklińskim, trzeba mu było po prostu napluć w tę parszywą mordę, a nie rozmawiać z nim.
jula2020.05.13 9:46
Takie komentarze chodzą parami. Czyżby stado?
Albert2020.05.13 10:08
Nie. Zdrowy rozsądek i patriotyzm. Zdrajcy zasługują na śmierć. Tylko i wyłącznie. Zawsze i wszędzie. Nie ma żadnych okoliczności łagodzących.
jula2020.05.13 11:47
Co Ty wiesz z historii, skoro uważasz, że w 1945 Rosjanie wyzwolili Polskę!
Albert2020.05.13 12:07
To jest cały twój argument? Wysil się bardziej. Może niech ci twoje kółko różańcowe pomoże, jeśłi nie potrafisz.
jula2020.05.13 12:56
Jakie znowu kółko różańcowe? Wysilać się dla Twojej : cały argument i kółka? Smutek dyskutanta. Over
Albert2020.05.13 13:12
Jak się nie ma argumentów, to się ucieka z podkulonym ogonem szczekając wniebogłosy.Typowe zachowanie dla katoprawactwa.
eryk2020.05.13 13:24
Zamknijl ten swój głupi dziób przygłupie!
jula2020.05.13 15:29
U mnie na dzielni tak koledzy mówili. Bez owijania w bawełnę i politycznej poprawności. To naprawdę wsparcie (zero sarkazmu) Natenczas
Albert2020.05.13 17:46
Typowa katoprawacka argumentacja. Nic nowego.
Kornel2020.05.14 0:20
Albert! Jesteś kretynem i kretynem zemrzesz! Nas ruskie nie wyzwolili w 45r. Oni tylko wygnali Niemców, żeby nas zająć na 45 lat! Paniał żydokomuchu!?
Styki2020.05.13 17:58
Potraktuj te 72 czerwone kciuki tak jakby ci tyle razy spluneli w twarz, ruska onuco.
KAMIL2020.05.13 21:46
"ŻAŁOSNY ALBERCIKU"...wielonickowy Lechu Keller!.....itd. Chłopie! Parszywą twarz, to możesz mieć tylko ty! Nikt z prawdziwych Polaków żle o NIM nie myśli! Dziękuje mu, że uratował Polskę! Czas najwyższy, abyś się doszkolił! My o tym nie wiemy od niego, tylko doskonale wiesz, że z Wywiadu USA! MINĘŁO TYLE LAT! DO TEJ PORY ZŁOŚĆ WAS ZALEWA! NIE UDAŁO SIĘ WAM I NIGDY NIE UDA! Ciągle krzyczycie:"komuno wróć"! Niedoczekanie wasze! NIGDY!!
Newsroom2020.05.13 9:34
W drugiej kadencji wszystko zostanie ujawnione. - po wyborach prezydenckich ! Ujawnienie zastrzeżonego "Aneksu", reforma sądownictwa, usuwanie SB,ckiej agentury z wyższych uczelni,oraz repolonizacja mediów, to wszystko musimy zrobić po wyborach prezydenckich, jeśli mamy być państwem poważnym !
anonim2020.05.13 12:12
Całkowita zgoda
stan2020.05.13 12:25
Oby tak się stało, jeśli chcemy być niezależnym i poważnym krajem. Tylko czy PiS o tym wie? Nie wystarczy mówić, czekamy na konkretne działania.
Damian2020.05.13 9:32
Czy jego nazwisko nie powinno się prawidłowo czytać Kuklinowski?
jula2020.05.13 9:45
Serio ?! Ile płacą za szerzenie takiej narracji?
Damian2020.05.13 11:05
Przeczytaj Potop to zrozumiesz.
jula2020.05.13 11:44
Przeczytałeś, skoro przywołujesz postacie (może tylko obejrzałeś)
stan2020.05.13 12:23
O, jeszcze jeden TW Bolek? To "Bolek" nazywał Kuklińskiego zdrajcą, ponieważ zdradził sojusz zbrodniczej komuny ruskiej z takąż żydopolską. A "Bolek" uczciwie pracował dla komuny, a teraz tego się wypiera? Przechwala się, że on obalil komunę, a naprawdę, to obalił rząd Olszewskiego, który chciał wyprowadzenia z Polski wojsk sowieckich i był przeciwny spółkom ruskim zakładanym na majątku ofiarowanym wojskom sowieckim stacjonującym w Polsce. No i masz tego swojego Kuklinowskiego
anonim2020.05.13 12:29
Znawca potopu? Ale zapomniał dodać, że Kuklinowskimi nazywamy wszystkich tych, którzy współpracują z najeźdźcami i agresorami Polski. Czyli zdrajcami powinni być i są uznawani wszyscy, którzy w czasie sowieckiej okupacji Polski w latach 1944 - 1992 współpracowali z Moskwą.
jula2020.05.13 9:25
Dla dobra wspólnego cała prawda powinna zostać ujawniona. Ukryte sprawy dają nieuprawnioną władzę jednych nad innymi. Nie ma wolności bez prawdy.
Xawery2020.05.14 7:27
Jula, Dziekuje za bardzo MADRY wpis. Zgadzam sie na 100%
M.a2020.05.13 9:21
Wszyscy wiemy, że ubeckich członków w solidarności było dużo, inaczej nie byłoby zgody na jej działalność. Pytanie jest jedno kto brał za to kasę i przez jaki czas.
kongo2020.05.14 7:57
i kto np. z mojej ulicy ?
Marian2020.05.13 9:14
Obecne zachowanie wielu z tych "wybitnych"co to wolnosc wywalczyli, świadczy ze to prawda.
kgb2020.05.13 9:13
ZDRAJCA
ASTOM2020.05.13 9:56
Wg "Dzienników" Kisiela niejaki Michnik w latach 70' w niedługim czasie od wyjścia z więzienia (jako politycznie podejrzany dla komuny a nawet udokumentowany) dostaje nagle paszport i wyjeżdża sobie do Paryża!!!! Kisielowi nie chcieli dać paszportu za nazwanie reżimu Gomułki "dyktaturą ciemniaków", a czynnego wichrzyciela, osądzonego i skazanego wypuścili jak gdyby nigdy nic!!!! Baaardzo ciekawe!! A jeszcze ciekawsze co Michnik robił przez 5 miesięcy w 1990r w archiwach SB? I to bez ŻADNYCH umocowań prawnych: ot wszedł pan Michnik do urzędu SB i bobrował w dokumencikach. Oj, niejedna kartoteka niejednego "obalacza ustroju" przestała wtedy istnieć. Istnieje tylko w Maskwie, no ale tam ciężko się dobrać.
StanPio2020.05.13 9:57
Tak! Zdradził Amerykanom Sowietów!
tvn2020.05.13 18:23
i bomby amerykańskie spadając na centra łączności, punkty dowodzenia ulokowane w polskich miastach kogo by zabijały? ruskich czy polaków pisowski cymbale?
kapral2020.05.13 17:46
Tak was zdradził!
Kornel2020.05.14 0:12
kapral! Tak, ich zdradził, ale Polskę ocalił! Chwała Mu za to! Polski już by nie było! Polska miała być głownym krajem walk!. Miała zostać pustynią, zrównaną z ziemią!
Emilia2020.05.14 0:08
kgb! hahaha ! Masz rację! Jesteś zdrajcą! Właściwie się nazwałeś! Przecież "kgb" nic dobrego nie robił dla ludzi! KGB- to samo zło!
Xawery2020.05.14 7:23
Ty jestes glupi i do tego zdrajca.....szmata
ja2020.05.23 11:56
Zdrajca Rosji.
Gandalf2020.05.13 9:11
Agentów WSW zabroniono internować?To o to chodzi?