MOCNA deklaracja Trumpa w sprawie aborcji. 'Zablokuję każdą ustawę, która...' - zdjęcie
19.01.19, 15:22zdj. screen Youtube/BBC

MOCNA deklaracja Trumpa w sprawie aborcji. 'Zablokuję każdą ustawę, która...'

24

Podczas waszyngtońskiego Marszu dla Życia prezydent USA, Donald Trump poczynił mocną deklarację dotyczącą prawa aborcyjnego. 

"Każde dziecko jest świętym darem Boga. I dlatego napisałem specjalny list do Kongresu, w którym poinformowałem, że jeśli na moim biurku wyląduje jakakolwiek ustawa proabrcyjna, zawetuję ją"-zaznaczył polityk. 

Tysiące ludzi przeszło w piątek ulicami Waszyngtonu podczas Marszu dla Życia. Do rodzin biorących udział w wydarzeniu zwrócił się prezydent USA, Donald Trump, który nagrał specjalne wystąpienie wyświetlone uczestnikom Marszu na telebimie.

Trump zdał relację z podjętych dotychczas działań na rzecz ochrony życia poczętego. Polityk wskazał, jak ważna jest troska o nienarodzonych.

"Podjąłem odważne działania, by chronić sumienie i religijną wolność lekarzy, pielęgniarek czy organizacji sprzeciwiających się aborcji. Ograniczyłem także finansowanie klinik aborcyjnych z pieniędzy podatników. I popieram wysiłki Senatu, który dąży do całkowitego zakazu finansowania aborcji z pieniędzy podatników"- podkreślił amerykański przywódca. 

"Chciałbym podziękować Amerykanom, którzy jechali przez cały kraj na Marsz Życia. I chciałem szczególnie podziękować też młodym ludziom, którzy swoją postawą na tym marszu dają nam nadzieję na przyszłość"- mówił prezydent Trump, który zadeklarował swoje wsparcie dla ruchu pro-life w USA. 

yenn/LifeSiteNews.com, Fronda.pl

Komentarze (24):

Donek2019.01.21 0:00
Nareszcie jakis przywodca, ktory sie NIE BOI !!! Brawo !!
GRWEG2019.01.20 16:42
TRUMP TO MÓJ PREZYDENT I TRZYMAM JEGO STATUETKE NA KOMINKU INNI DLA MNIE TO CIULE A NIE MĘŻOWIE STANU !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Henia Geras2019.01.20 3:22
Brawo , przypomina mi Regana , jego słynne zdanie "zauważyłem,że zwolennikami aborcji są ci którzy zdążyli się urodzić ", niech Bóg ma cię w swojej opiece Donald Jak to hipokryzja u postępowego lewaka wośp zbiera na wcześniaków , a popiera , a może i finansuje czarne marsze.
bogdanus2019.01.19 19:20
Polscy politycy i kapłani, uczcie się od Trumpa.
Katolik2019.01.19 18:58
Smutna prawda jest taka że hormony długofalowo obniżają libido, czyli okradają kobiety z przyjemności relacji intymnych :( a koncerny farmaceutyczne jeszcze na tym zarabiają:(
Katolik2019.01.19 19:10
Naturalne metody planowania rodziny są pod każdym względem lepsze
ela pawłowska2019.01.19 19:20
Zapewniam Cię, że widmo niechcianej ciąży jeszcze bardziej obnaża libido niż pigułki. Planuj rodzinę jak chcesz, ale innym daj żyć. Założę się, że jesteś mężczyzną. Wygadywanie bzdur na forum też obniża libido czytającym, więc może już nic nie publikuj.
Katolik2019.01.19 22:40
https://www.youtube.com/watch?v=M9nae58k31Y Widziałaś ten film? masz jakieś zdanie po oglądnięciu go? warto obejrzeć. Jeśli chcesz to napisz co uważasz po oglądnięciu tego dokumentu.
Jack Em2019.01.19 18:01
Duda , Kaczyński słuchajcie dzieciaki jak Trump , mężczyźni robią politykę o czym nie macie pojęcia
Tomasz Dydak2019.01.19 17:52
Brawo. I to jest Prezydent Wolnego Świata!
Tomek2019.01.19 17:23
Widzę że trolle na forum już hasają. Zwracam uwagę, że informacja dotyczy jednego konkretnego problemu: prawa do życia człowieka przed urodzeniem, które to prawo jest wspierane przez prezydenta Trumpa. Nie dotyczy natomiast ani osobistego życia pana Trumpa, ani jego przekonań religijnych.
ela pawłowska2019.01.19 18:44
Szkoda, że Trump nie dbał tak o prawa własnych pracowników zatrudnianych na czarno na jego budowach.
Krzych Adam2019.01.20 1:57
Ale, mam nadzieję, ich nie wyskrobywał?
anonim2019.01.19 16:47
W Europie, poza Polską, żaden przywódca kraju nie odważyłby się czegoś takiego powiedzieć. Trwa rzeź nienarodzonych a "postępowa" gawiedź się cieszy, że tacy są mądrzy i humanitarni.
aga2019.01.19 15:38
Co za prawy człek. Słychać śmiech z tyłu sali.
Krzych Adam2019.01.19 16:08
@ aga i ela pawłowska. Dobrze jest czytać ze zrozumieniem. Kiedy pominiemy ozdóbki dodane przez redaktora to co powiedział Trump jest raczej jasne. Że jego zdaniem aborcje źle służą przyszłości, zakładałbym że mówił o przyszłości Stanów Zjednoczonych. Także, że nie uważa by podatnicy powinni płacić za aborcje. Oraz że nie powinno się narzucać lekarzom i pielęgniarkom obowiązku uczestniczenia w aborcjach gdyż może to być niezgodne z ich systemem etycznym. Można uważać, że nie ma racji i aborcje dobrze służą przyszłości Stanów Zjednoczonych, ale można też mieć taki pogląd na tę sprawę jak Trump. Co do finansowania aborcji z podatków jak najbardziej warta rozwagi jest opinia, że niechciane ciąże nie spadają z nieba, więc dlaczego niby ktokolwiek obcy, czy cała społeczność, ma za usuwanie ich płacić. No i narzucanie obowiązku uczestniczenia w działaniach niezgodnych z wyznawaną etyką, pomijając nawet kwestie moralne jest rodzajem przemocy. Wasze uwagi skupiają się na aspektach zupełnie innych. Być może oparte są na jakichś podstawach, biorąc pod uwagę, że to mówił Trump, jednakże to nie zmienia tego, że są to personalne wycieczki, a nie merytoryczny spór.
ela pawłowska2019.01.19 18:41
Może bym i się zgodziła z Tobą. Podatnicy utrzymujący kliniki to tez tacy, którzy popierają aborcję i może chcą te kliniki utrzymywać- Trump nie reprezentuje wszystkich, tylko własne poglądy. Marskość wątroby też nie spada z nieba, rak płuc u palacza tez- idąc tym tokiem rozumowania, nie będę płacić za leczenie ludzi z nałogami, uprawiający sporty ekstremalne czy odżywiający się niezdrowo. Nikt lekarzom i pielęgniarkom nie każe pracować w takim zawodzie.
Krzych Adam2019.01.20 1:47
Być może stanowisko Trumpa przeciwne aborcjom wynika jedynie z oceny, mniejsza z tym nawet słusznej czy niesłusznej, że nie jest to dobre dla przyszłości Stanów Zjednoczonych. I nie ma nic wspólnego z jego pojęciami o tym co jest etyczne, a co nie. Jeśli on ma jakąś etykę, co nie jest pewne. Co do kwestii finansowania to jako zwolennik "American way of life" może nie uważa, że ma prawo zabronić komukolwiek zorganizowania takiego finansowania, ale poza systemem państwowym, czyli nie z podatków. Ale będąc na tym stanowisku ma obowiązek wstrzymania obciążania za te procedury całej społeczności. Jak mi się zdaje przypadki marskości wątroby (nie wiem jak wielka część wszystkich przypadków), a także raka płuc spadają czasem z nieba. Niepożądanym ciążom to się raczej nie zdarza. Co do ostatniej kwestii to najprawdopodobniej Trump nie uważa, że dokonywanie aborcji bądź uczestniczenie w aborcjach o innym charakterze niż wynikającym z czysto medycznej konieczności może być uznane za zawodowy obowiązek lekarza czy pielęgniarki. Jeśli tak to z tą podniesioną przez niego w wypowiedzi kwestią jestem zgodny bez zastrzeżeń. BTW, tekst przysięgi Hipokratesa jeszcze sto lat temu zawierał takie słowa: "Nikomu, nawet na żądanie, nie podam śmiercionośnej trucizny, ani nikomu nie będę jej doradzał, podobnie też nie dam nigdy niewieście środka na poronienie."
ela pawłowska2019.01.19 15:37
Po prostu śmiać się chce. Chociaż kto jak kto, ale on w życiu trochę tych kobiet przyliczył.
andrzej2019.01.19 15:56
Bogu niech będą dzięki za te działania prezydenta Trumpa. Zwycięstwo NMP jest coraz bliżej. W ciągu 20-30 lat zabito na świecie 1000 000 000 ( jeden miliard ) dzieci. W ciągu 1 roku około 50 mln nienarodzonych w ubiegłych latach. Widać że nadchodzi opamiętanie w USA i Europie-gdzie liberalne rządy upadają. W Polsce wprowadzimy prawo chroniące życie od poczęcia do naturalnej śmierci. Bezdyskusyjnie jest to słuszne i konieczne. Dzięki za Trumpa. Jestem jako Polak dumny z jego działań w dziedzinie życia.
Lookacz2019.01.19 16:07
zazdrościsz im?
Łuski spadają! 2019.01.19 16:12
Odmawiasz komukolwiek łaski przejrzenia na oczy, nawrócenia się? Ze Świętego Pawła też się śmiejesz wszak nie od razu był "Pawłem"!
ela pawłowska2019.01.19 18:36
Wątpię, że on jest w stanie przejrzeć na oczy. Najśmieszniejsze jest to, że k,,,rwiarz, oszust podatkowy, zatrudniający na czarno imigrantów jest tak troskliwym człowiekiem jeśli chodzi o płody. Ciekawe ilu laskom dawał kasę na aborcję, żeby nie płacić potem na dziecko.
click2019.01.20 7:50
Masz coś z głową Elu!