Gandhi do tej pory był kandydatem hinduskiej partii narodowej (BJP) do władz ustawodawczych, do których wybory mają odbyć się w połowie kwietnia tego roku.

Telewizja hinduska wyemitowała słowa 29-letniego Varuna Gandhi, który powiedział, że partia BJP „poucina głowy muzułmanom” i że „noszą oni przeraźliwe imiona, takie jak Karimullah czy Mazullah i jak się ich mija w nocy, to można się bać”.

Wnuk byłej premier Indiry Gandhi, który zadeklarował wczesniej, że jest „gotowy pójść do więzienia”, został zatrzymany w północnym stanie Uttar Pradesh. Varun Gandhi zapewnia jednak, że jego słowa zostały zniekształcone i że nie chciał nikogo sprowokować.

Komisja wyborcza zażądała „podjęcia odpowiednich kroków przeciwko temu przestępstwu” podżegającemu do nienawiści między wspólnotami; ostrzegła również partię śmiałego kandydata.

Partia BJP , która ma nadzieję wrócić do władzy po wyborach, odcięła się od słów Gandhiego.

 

MaRo/Pointdebascule

/

Podobał Ci się artykuł? Wesprzyj Frondę »