Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro odniósł się na dzisiejszej konferencji prasowej do wstrząsającej zbrodni w Katowicach, gdzie 41-letni mężczyzna porwał i zamordował 11-letniego chłopca. Prokurator generalny podkreślił, że tragedia ta dowodzi konieczności zaostrzenia kar za pedofilię.

41-letniemu mężczyźnie, który przyznał się do porwania i zabójstwa chłopca grozi dożywocie. Choć prokuratura, z uwagi na dobro śledztwa, nie zdradza szczegółów, to od początku mówi się o seksualnym tle zbrodni.

- „To niezwykle smutne, że w takich okolicznościach musimy wracać po raz kolejny do propozycji zaostrzenia kar za brutalne przestępstwa pedofilskie, ale trudno uciec wobec tej refleksji wobec dramatu, jaki miał miejsce kilka dni temu na Śląsku”

- mówił na dzisiejszej konferencji prasowej minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

- „Brakuje jakichkolwiek słów wyrazów współczucia dla rodziny, która przeżywa z całą pewnością ogromne cierpienie”

- podkreślił.

Minister sprawiedliwości wskazał, że są przestępstwa, których sprawcy musza zostać do końca życia odizolowani.

- „Naszym obowiązkiem jest podjąć po raz kolejny kwestię zaostrzenia kar wobec sprawców, którzy dopuszczają się tak okrutnych przestępstw o charakterze pedofilskim, a zwłaszcza przestępstw z użyciem brutalnej przemocy, brutalnej siły, przestępstw popełnionych po raz kolejny, czyli przestępstw niejako w recydywie – tak było w tym wypadku – a w szczególności przestępstw związanych z morderstwem, zabójstwem”

- mówił.

kak/PAP, tvp.info.pl