Minister Ziobro o planach rządu: Będziemy reformować sądownictwo  - zdjęcie
22.07.20, 08:44Fot. screenshot - YouTube

Minister Ziobro o planach rządu: Będziemy reformować sądownictwo

4

Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro był dziś gościem w „Sygnałach Dnia” na antenie radiowej Jedynki, gdzie mówił o planach rządu na najbliższy czas. Podkreślił, że jednym z priorytetów jest dokończenie reformy sądownictwa.

Minister Zbigniew Ziobro informował, że Zjednoczona Prawica przygotowała już szereg ustaw, które teraz wymagają konsultacji, również z prezydentem. O szczegółach i kalendarzu wprowadzania reform w życie rząd będzie informował po ustaleniu szczegółów w koalicji rządzącej.

- „Na pewno dokończenie reformy sądownictwa jest jednym z elementów tego planu, ale ten plan jest szerszy, obejmuje wiele innych sfer życia codziennego Polaków, aby żyło się lepiej, a Polska była krajem bezpieczniejszym, zwłaszcza w obszarze za który odpowiadam jako minister sprawiedliwości-prokurator generalny” – mówił polityk.

- „Mogę powiedzieć, że mamy szereg gotowych projektów ustaw, które wymagają konsultacji, porozumienia, finalnie także z prezydentem, ponieważ powinniśmy zagwarantować, by były one bezpiecznie procedowane w parlamencie. (...) Myślę, że krok po kroku będziemy mogli sytuację większości parlamentarnej, która rysuje w perspektywie najbliższych 3 lat, wykorzystać do dobrych zmian w Polsce” – dodawał.

kak/Polskie Radio, niezależna.pl

Komentarze (4):

Glaudiusman2020.07.22 12:12
Oczywiście, reforma kasty to najważniejsza sprawa. Tylko ostre sito i przesiew raz na zawsze precz z lewactwem. Mają być apolityczni, a nie gęby otwierać.
Jan Paweł2020.07.22 10:41
Nie przestaną, aż nie uwolnią każdego pedofila powiązanego z PiS?
Andrzej2020.07.22 10:21
Brawo panie ministrze, do dzieła.
Małgorzata2020.07.22 10:11
Z uwagą i NIECIERPLIWOŚCIĄ Polacy czekają na REFORMY w sądownictwie oraz zmiany w KODEKSACH prawa . Zapisy prawne , które są pozwalają na RÓŻNE interpretacje nawet sprzeczne co daje możliwości NADUŻYĆ prawnikom i błędnego stosowania prawa według praktyk skomunizowanego sądu odwołującego się do SWOICH UCHWAŁ bez konieczności podawania podstawy prawnej. Uchwała "kolegów" sędziów nie może zastępować przepisu prawnego. Tyle elity sędziowskie gadają o praworządności a sami TWORZĄ , praktykują , stosują i AKCEPTUJĄ BAŁAGAN w PRZEPISACH , który im pozwala na korporacyjne władanie i dziedziczenie władzy.