Minister Waszczykowski spotka się z szefem MSZ Węgier - zdjęcie
11.06.17, 19:11screenshot Youtube

Minister Waszczykowski spotka się z szefem MSZ Węgier

Ministerstwo Spraw Zagranicznych poinformowało PAP, że szef polskiej dyplomacji, Witold Waszczykowski spotka się w Warszawie ze swoim węgierskim odpowiednikiem, Peterem Szijjarto.

Ministrowie będą w poniedziałek rozmawiać m.in. o prezydencji Węgier w Grupie Wyszehradzkiej, zagadnieniach europejskich oraz konflikcie ukraińskim. Jak zapowiedział dyrektor biura rzecznika prasowego MSZ, Jakub Wawrzyniak, na poniedziałkowym spotkaniu w Warszawie szefowie dyplomacji będą również poruszać kwestie z obszaru stosunków bilateralnych, m.in. współpracy gospodarczej. 

"Rozmowy dotyczyć będą ponadto polityki bezpieczeństwa, w tym agresji Rosji na Ukrainę"- poinformował Wawrzyniak. Podkreślił również, że spotkanie szefów dyplomacji Polski i Węgier wpisuje się w "bardzo intensywną agendę przyjacielskich relacji polsko-węgierskich”.

W poniedziałek ministrowie wspólnie otworzą wystawę fotograficzną w Muzeum Narodowym, zatytułowaną „Tak widzą. Panorama fotografii węgierskiej”. Wystawa jest zorganizowana w ramach Roku Kultury Węgierskiej w Polsce.

JJ/PAP, Fronda.pl