Minister Szymański OSTRO! 'Tuskowi puszczają nerwy'.  - zdjęcie
22.07.19, 20:44Zdj. P. Tracz, KPRM, Flickr, domena publiczna CC0

Minister Szymański OSTRO! 'Tuskowi puszczają nerwy'.

5

Wiceszef MSZ, Konrad Szymański zgrabnie podsumował haniebny wpis przewodniczącego Rady Europejskiej, Donalda Tuska na Twitterze. 

"Czasami puszczają nerwy szefowi RE Donaldowi Tuskowi i wychodzi on ze swojej roli, by wdawać się w nieuzasadnione i niesprawiedliwe zaczepki. No niezgodne z rolą, którą pełni"-skomentował Szymański w rozmowie z radiową Trójką. 

 "Kibole, antysemici, homofobia - nic nowego. Tragedią jest władza, która jest ich patronem. Wszyscy przyzwoici Polacy, niezależnie od poglądów, muszą powiedzieć: dość przemocy!"-napisał na Twitterze Donald Tusk, odnosząc się do wydarzeń na sobotnim marszu równości w Białymstoku, gdzie grupa kiboli zaatakowała uczestników. 

"Trzeba odnotować, że jest to całkowicie niezgodne z rolą, którą pięć lat temu na siebie przyjął. To jest absolutnie bezprecedensowe. Nie słyszałem, żeby tego typu zaczepki były stosowane wobec jakiekolwiek innego rządu, niż rządu polskiego. Ja rozumiem frustrację związaną z tym, że w Polsce od długiego czasu nie rządzą partyjni koledzy przewodniczącego Tuska, ale jeżeli ktoś się decyduje na rolę międzynarodową, to powinien się powstrzymać od takich komentarzy"-ocenił w radiowej Trójce Konrad Szymański. 

"Mam nadzieję, że wszyscy, którzy w tym procesie uczestniczą, obserwują ten proces, zauważyli, że czasami niestety nerwy puszczają i przewodniczący wychodzi ze swojej roli, by wdawać się w tego typu zaczepki nieuzasadnione, niesprawiedliwe, które mogą budzić faktycznie później niesprawiedliwe sądy innych osób"-stwierdził sekretarz stanu w MSZ. Zdaniem wiceministra, "wysoko postawieni polscy politycy" powinni umieć wznieść się ponad tego typu plemienne emocje".

yenn/PAP, Fronda.pl

Komentarze (5):

polak2019.07.23 14:10
ryży czopek to kawał JUHA --Polskę i polaków ma w ....poważaniu ---tak jak jego dziadek ,który był w obozie koncentracyjnym .....i strzelał do więżniów z wieżyczki
Mirek2019.07.23 8:49
do dzielnicowy . Oczywiście że za to co dzieje się w kraju odpowiada rząd . Ale oczywistym również jest że za to co wydarzyło się w Jedwabnem odpowiadała III Rzesza Niemiecka ponieważ to ona sprawowała jurysdykcję na tych okupowanych terenach . I to prezydent RFN powinien za zbrodnię w Jedwabnem przepraszać a nie polski prezydent który był w tamtym czasie na wygnaniu w Londynie .
anonim2019.07.22 22:02
Panie Szczymański! To rząd PiS cały czas przekonuje jako to w Polsce jest bezpiecznie i to rząd ponosi odpowiedzialność za to co w kraju się dzieje!
Mirek2019.07.22 21:42
Ale ten Szymański dowalił Tuskowi !!! . Oj dowalił !! . Jak tak dalej pójdzie to jeszcze go z fejsbuka wyrzuci !!! . I wtedy dopiero Tusk poczuje jaką dostał karę ! .
twitter:PromocjaPWS2019.07.22 21:31
Cała prawda o UE, historii integracji europejskiej i ideologii, która za nią stoi. historiasztuki com pl/strony/021-11-00-ANTYKULTURA-EUROKOMUNIZM.html , historiasztuki com pl/strony/021-12-00-ANTYKULTURA-SYSTEM.html , NOWA WĘDRÓWKA LUDÓW historiasztuki com pl/025-00-06-WEDROWKA-LUDOW.php Polecam też kanał Pana Karonia: youtube com/HISTORIASZTUKI2011 i wiedzaspoleczna pl