Minister Macierewicz: Stan polskiej armii jest DRAMATYCZNY! - zdjęcie
21.01.16, 20:45

Minister Macierewicz: Stan polskiej armii jest DRAMATYCZNY!

11

– Już wcześniej mogliśmy się spodziewać, że będą to dobre rozmowy, ale ich efekt przekroczył nasze oczekiwania – powiedział w programie "W Punkt" (Telewizja Republika) Antoni Macierewicz, komentując swoje wczorajsze spotkanie z ministrem obrony Wielkiej Brytanii Michaelem Fallonem. – Powstała specjalna polsko-brytyjska grupa, która ma przedstawić wspólne stanowisko na spotkanie szefów MON państw członkowskich NATO, które odbędzie się w lutym – poinformował.

Antoni Macierewicz mówił, że Brytyjczycy chcą mieć swoich żołnierzy w Polsce. – NATO powinno podjąć decyzje, które sprawią, że będziemy zdolni dysponować odpowiednią siłą odstraszania. Nie możemy swoją słabością prowokować drugiej strony do agresji. Trzeba wzmocnić wschodnią flankę NATO i uświadomić potencjalnemu agresorowi, że atak będzie nieopłacalny – podkreślił.

Szef MON zaznaczył, że do takich kroków trzeba przekonać jeszcze te państwa członkowskie Sojuszu, które mają wątpliwości. – Czeka nas maraton spotkań, który mam nadzieję, doprowadzi do dobrych wniosków – oświadczył Macierewicz, dodając, że w jego ocenie w Europie narasta świadomość potrzeby obrony nie tylko wschodniej flanki NATO, ale także północnej.

Pytany o stan polskiej armii szef MON zaznaczył, że informacje na ten temat zostaną zawarte w audycie, z którym najpierw zapozna się premier Beata Szydło, a następnie opinia publiczna. – To jest stan dramatyczny. Deklaracje poprzedników odpowiadały prawdzie w zakresie tego, co działo się w gabinetach wyższego dowództwa. Natomiast nie miało to nic wspólnego ze stanem wojska, jako siły zdolnej do walki i obrony Polski – powiedział.  – Ta sytuacja wygląda tak źle, że wolałbym tego nie referować i ciągle mam takie wrażenie, że nie wszystkie dane będą mogły być upublicznione dlatego, że - mówiąc najprościej - nie ma powodu, żeby nasi wrogowie znali wszystkie nasze słabości i potrafili je dokładnie zlokalizować. To byłoby nieroztropne działanie i ja na to nie wyrażę zgody – podkreślił Macierewicz. 

mm/telewizjarepublika.pl

<<< UWAGA! NIESAMOWITA KSIĄŻKA O FATIMIE! JAKIE TAJEMNICE SKRYWA JESZCZE OBJAWIENIE FATIMSKIE? ZOBACZ! >>>


Komentarze (11):

anonim2016.01.21 21:19
"Nie ujawnię naszych słabości" powiedział człowiek, który już raz wypuścił poufne informacje wywiadu wojskowego w świat. I oczywiście jego stara ulubiona zagrywka "wiem, ale nie powiem". Bezkres głupoty.
anonim2016.01.21 21:29
"Ta sytuacja wygląda tak źle, że wolałbym tego nie referować i ciągle mam takie wrażenie, że nie wszystkie dane będą mogły być upublicznione dlatego, że - mówiąc najprościej - nie ma powodu, żeby nasi wrogowie znali wszystkie nasze słabości i potrafili je dokładnie zlokalizować. " Ten idiota powiedział już wszystko, ci którzy słuchają już wiedzą.
anonim2016.01.21 21:32
@Alucard: zgadzam się, ale poza "głupotą" on nie jest głupi, za to niezły z niego "oryginał"
anonim2016.01.21 21:41
Rumcajs-owa ... na 100% to ty jestsś idiota nie on.
anonim2016.01.22 5:47
"Ten idiota powiedział już wszystko, ci którzy słuchają już wiedzą." "Ten idiota" POwiedział wszystko o czym mniejszość /kadra niższego szczebla/ wie.....
anonim2016.01.22 7:26
"Zły to ptak, co własne gniazdo kala - panie ministrze"; może "ptaszku" POpatrzysz na stan faktyczny armii......
anonim2016.01.22 10:12
No to minister ma wielkie pole do naprawy zbrojnego ramienia RP. To ramię zawsze będzie nic nie warte bo ponad połowa społeczeństwa ma gdzieś PO, PIS i całą resztę zarządzających tym bałaganem.
anonim2016.01.22 10:23
A może ktos ma Problem z grzybicą penisa.
anonim2016.01.22 11:22
grahokus - zgłoś się do dermatologa. Powinien pomóc.
anonim2016.01.22 11:55
Tragiczny stan naszej armii nie jest tajemnicą. Wystarczy poczytać fora wojskowe aby wiedzieć co się dzieje. Dobrze, że w końcu ktoś się za to wziął. Wiążę z Macierewiczem duże nadzieje, bo armia obecnie przypomina stajnię Augiasza, Tylko Antoni- facet o tytanowych jajach może ją naprawić. Większość żołnierzy podziela ten pogląd. A poprzednicy Pana Ministra powinni zgnić w więzieniu za wyrządzone szkody.
anonim2016.01.22 19:27
Gdzie są sankcje karne dla tych wszystkich, którzy doprowadzili do katastroficznego stanu polskich sił zbrojnych?