Minister Antoni Macierewicz: "Polska miała pozostać tylko fikcją w obcych rękach" - zdjęcie
24.04.16, 16:10

Minister Antoni Macierewicz: "Polska miała pozostać tylko fikcją w obcych rękach"

– Cześć i chwała  bohaterom – rozpoczął swoje przemówienie minister Macierewicz, w odpowiedzi na co zgromadzeni na cmentarzu ludzie skandowali "cześć i chwała". – Oddaje cześć i chwałę tym wszystkim, którzy walczyli o niepodległą Polskę – mówił dalej Macierewicz. – Bez nich, bez całego tego wysiłku i determinacji nie byłoby Polski – dodał polityk.

 – I właśnie dlatego stoi tutaj polskie wojsko i dlatego stoi tutaj polski prezydent i przedstawiciele najwyższych władz. Bo to oni ocalili Polskę, Polskę która miała zostać wymazana, miał być tylko pozorem Polski, tylko fikcją w obcych rękach – podkreślał minister.

Jak tłumaczył Macierewicz, walka zbrojna często jest ostatecznością w walce o wolność państwa, ale w tych wyjątkowych momentach jest to obowiązek każdego żołnierza, obywatela i Polaka. Minister podziękował też tym wszystkim, którzy o wolną Polskę walczyli i podkreślił, że źródłem ich siły i determinacji była wiara chrześcijańska oraz tradycja narodowa. – Dzięki temu, to pokolenie było zdolne do najwyższego wysiłku – podkreślił Macierewicz.

– Wysiłek pułkownika Szendzielarza, bohaterska walka spowodowały, że Polska dzisiaj jest wolna. Polska dzisiaj pozostaje wolna, jest i będzie niepodległa – dodał.

JJ/Telewizja Republika

TEGO NIE MOŻESZ NIE-PRZECZYTAĆ!!!

<<< PIĘKNA KSIĄŻKA NAWRÓCONEJ WIEDŹMY O ... MIŁOŚCI >>>

<<< TAJEMNICE CHRZEŚCIJAŃSTWA PRZED KTÓRYMI NAUKA JEST BEZRADNA>>>

<<< PRAWDA O HOLOKAUŚCIE CZYLI MITY O POLAKACH >>>

<<< JUDASZ - POZNAJ KIM BYŁ NAPRAWDĘ! >>>


ZAPRASZAMY! GALERIA HANDLOWA FRONDA.PL