Min. Środowiska: Tak dla Puszczy Białowieskiej, nie dla korników! - zdjęcie
13.03.16, 11:10

Min. Środowiska: Tak dla Puszczy Białowieskiej, nie dla korników!

1

Jan Szyszko stwierdził, że ze względu na postępującą gradację kornika drukarza niezbędna jest wycinka drzew, która ma służyć ratowaniu Puszczy Białowieskiej. 

Minister środowiska Jan Szyszko ma przedstawić plan ratowania Puszczy Białowieskiej. Resort wyjaśnia, że jest on niezbędny po wprowadzeniu ubiegłorocznego aneksu urządzenia lasu w nadleśnictwie Białowieża, który zakłada zwiększenie pozyskania drewna w tym rejonie z około 63,5 tys. m sześciennych do 188 tys. m sześciennych.

Zdaniem leśników, którzy optowali za takim rozwiązaniem, aneks jest niezbędny wobec gradacji kornika drukarza. Niektóre środowiska naukowe oraz ekolodzy przekonują jednak, że zwiększenie wycinki jest zbędne, a nawet szkodliwe. Apelują o pozostawienie puszczy bez ingerencji człowieka.

Zdaniem Szyszki odpowiedzialność za pogarszający się stan puszczy ponosi poprzednia władza. Minister Wskazuje, że „pewne wcześniejsze polityczne decyzje, które zakazały działalności gospodarczej na terenie Puszczy Białowieskiej, doprowadziły do zamarcia na jej terenie ponad 3,5 mln m sześciennych drewna”.

emde/tvp.info

Komentarze (1):

anonim2016.03.14 14:09
Kiedyś Amerykanie zrzucali na pola kartofli stonkę, a teraz PO podrzuciło do puszczy korniki. A tak na marginesie to ten od gender w reklamie segregacji śmieci???? Może te korniki to geje?