25.05.20, 16:41Fot. screenschot: Youtube - Radio ZET

Min. Gróbarczyk: Pomysł Trzaskowskiego godzi w bezpieczeństwo państwa

Minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk stwierdził w wydanym dziś komunikacie, że deklaracja kandydata na prezydenta KO Rafała Trzaskowskiego ws. zatrzymania przekopu Mierzei Wiślanej jest szkodliwa i godzi w bezpieczeństwo państwa. Podkreślił, że prace związane z przekopem są realizowane zgodnie z prawem polskim i unijnym.

-„Rafał Trzaskowski kojarzy się raczej z fiaskiem przedsięwzięć ekologicznych. Warto przypomnieć katastrofę ściekową oczyszczalni Czajka i zrzut do Wisły nieczystości. Pamiętamy tragiczny los warszawskiej wyspy kóz. Widzimy, jak stolica jest zabudowywana bez uwzględnienia retencji miejskiej” – ocenił Gróbarczyk.

Wczoraj rzecznik partii Zielonych ogłosił, że Rada Krajowa tej partii poparła kandydaturę Rafała Trzaskowskiego w wyborach prezydenckich. Trzaskowski zgodził się poprzeć 21 postulatów partii, w tym m.in. legalizację związków partnerskich, medycznej marihuany, wprowadzenie transparentności finansowania kościołów oraz zatrzymanie przekopu Mierzei Wiślanej.

kak/PAP, niezalezna.pl

Komentarze

Tulipan2020.05.26 11:45
Zrobisz to zrobisz tamto. Powiedz czego nie zrobisz?
qwerty2020.05.26 8:31
gu... prawda prace prawda to jest samowolka budowlana. Brak decyzji środowiskowej ne tę inwestycję.
CEO2020.05.26 23:06
Tak sądzisz , kacapie ?
Senior 2020.05.25 20:58
Czy czaskoś jest biseksualistą czy pedałem?
NIECH SIĘ TOTALNI TŁUKĄ MIĘDZY SOBĄ...2020.05.25 18:09
Oczywiste jest, że cała ta "totalna" zgraja będzie się tłukła tylko pomiędzy sobą. Dudzie to zupełnie zwisa czy startuje dwóch Trzaskowskich, czterech Biedroniów, pięć Hołowni i ze trzy Kosiniaki. Na wyborczej arenie przepływy elektoratu dotyczą tylko ich, elektorat Dudy trwa i jest niewzruszony. Duda nie ma też ani procenta mniej niż wynoszą najbardziej aktualne notowania PIS-u, natomiast może mieć w tej sytuacji więcej niż wynoszą notowania PIS-u. To stanie się jeszcze bardziej wyraźne, gdyby jednak doszło do II-ej tury wyborów. Te części elektoratu, które dotąd przepływały głównie pomiędzy Biedroniem i Trzaskowskim prawdopodobnie w dużej mierze poprą jednego z nich, oczywiście gdyby znalazł się w drugiej turze. Przy czym pewna część z tego dotąd przepływającego ich elektoratu w ogóle nie będzie uczestniczyć w wyborach w II-ej turze, zawiedziona, zniesmaczona etc. Gdyby doszło do II-ej tury, Duda otrzyma na pewno głosy sporej części dotychczasowego elektoratu Kosiniaka, bowiem ten elektorat ani myśli popierać LGBT. Podobnie zachowa się część elektoratu Hołowni, dla której poparcie LGBT jest nie do pomyślenia. Spośród popierających dotąd Hołownię i Kosiniaka będzie rekrutowała się też największa część wyborców, którzy nie pójdą głosować w ewentualnej II-ej turze. Głosować w II-ej turze na pewno w całości będzie dotychczasowy elektorat PIS, który coraz bardziej zdaje sobie sprawę o jaką stawkę toczy się ta gra. Ale PIS i Duda raczej załatwią wszystko już w I-szej turze.
BITWA O ODBYTNICE W OPOZYCJI !!!2020.05.25 17:54
BITWA O ODBYTNICE W OPOZYCJI !!!
stm.2020.05.25 17:21
Matka sbek donosiciel wychowała synalka jak walczyć z Polską racja stanu i komu ma służyć, aby nie Polsce..Takie rodziny powinno się eliminować z życia publicznego do trzeciego pokolenia.
katolicka kretynizacja polski2020.05.25 17:11
To będzie kolejny wielki sukces ekonomiczny PiSdziaków, na miarę Airport Radom i stadniny w Janowie!
był tłum,siedzieliśmy na jednejkanapie,na Czerskie2020.05.25 17:10
wielki przywódca Kij Mi w....Czaczkowski spotkał się z wpływowym Stowarzyszeniem Dziennikarskim i obiecał: przywrócenie Kurskiego w TVP --tak tego Jarosława z GW; przekazanie za darmo archiwów TVP koncernowi Agorze; Wiadomości ma poprowadzić Wysocka (tak już była) żonka Schweppsa, a Hania Lis ma też być; wzmocnienie prawdziwymi dziennikarzami TVP, tak tymi zwolnionymi z GW, Njuwzłyka itd
katolicka kretynizacja polski2020.05.25 17:05
Przez te utrzymywanie dystansu nic ostatnio nie obciągam. Nikt nie ma tak dużej laski. Jestem pozbawiony niezbędnego mi białka. Cera mi poszarzała i dostałem trądzik jak Bosak. Wyglądam, za przeproszeniem, jak ten Trzaskowski. Wszystko przez ten PIS, Prezesa, UE, koorva stary jestem czas zdychać. 𝐌𝐀𝐒𝐎𝐍𝐄𝐑𝐈𝐀 𝐖 𝐏𝐎𝐋𝐒𝐂𝐄 𝐒𝐙𝐀𝐋𝐄𝐉𝐄 !
Leszek2020.05.25 17:02
Co za super sprawa Nano technologia, biotechnologia, zmiana RNA i DNA. Szczepionka wielowektorowa. Biotechnologia....... Debile ustawiajcie się w kolejce po nowe cudo.
Grzegorz2020.05.25 17:00
To ta chłopina ma jakieś pomysły ?
jula2020.05.25 17:00
Czy ten kandydat in spe (podpisów jeszcze nie ma) jest taki głupi czy tak zaprzedany?
"Leszek" Keller-Krawczyk ty Żydzie i prowokatorze 2020.05.25 17:00
𝐔𝐖𝐀𝐆𝐀 𝐔𝐖𝐀𝐆𝐀 𝐎𝐅𝐈𝐂𝐉𝐀𝐋𝐍𝐀 𝐀𝐆𝐄𝐍𝐂𝐉𝐀 𝐊𝐎𝐌𝐔𝐍𝐈𝐒𝐓𝐘𝐂𝐙𝐍𝐄𝐉 𝐏𝐀𝐑𝐓𝐈𝐈 𝐂𝐇𝐈𝐍 𝐈 𝐒𝐏𝐔𝐓𝐍𝐈𝐊 𝐚𝐥𝐚𝐫𝐦𝐮𝐣𝐞: 1) 𝟓𝐆 - 𝐂𝐎𝟐 - 𝐂𝐇𝐄𝐌𝐓𝐑𝐀𝐈𝐋𝐒 𝐰 𝐏𝐎𝐋𝐒𝐂𝐄 ! 2) 𝐁𝐈𝐋𝐋 𝐆𝐀𝐓𝐄𝐒 𝐌𝐎𝐑𝐃𝐔𝐉𝐄 𝐋𝐔𝐃𝐙𝐈 𝐒𝐙𝐂𝐙𝐄𝐏𝐈𝐎𝐍𝐊𝐀𝐌𝐈 ! 3) 𝐌𝐀𝐒𝐙 𝐖 𝐃𝐎𝐌𝐔 𝟓𝐆 𝐈 𝐂𝐇*𝐉 𝐂𝐈 𝐍𝐀 𝐂𝐙𝐎𝐋𝐄 𝐖𝐘𝐑𝐎𝐒𝐍𝐈𝐄 ! 4) 𝐖𝐈𝐑𝐔𝐒 𝐊𝐎𝐑𝐎𝐍𝐘 𝐍𝐈𝐄 𝐙𝐀𝐁𝐈𝐉𝐀 𝐓𝐘𝐋𝐊𝐎 𝐖𝐙𝐌𝐀𝐂𝐍𝐈𝐀 𝐎𝐑𝐆𝐀𝐍𝐈𝐙𝐌 ! 5) 𝐌𝐀𝐒𝐙 𝐂𝐇𝐈𝐏𝐀 𝐁𝐈𝐋𝐋𝐀 𝐆𝐀𝐓𝐄𝐒𝐀, 𝐓𝐎 𝐌𝐀𝐒𝐙 𝐂𝐇𝐈𝐏𝐄 𝐈 𝐂𝐇*𝐉𝐀 𝐍𝐀 𝐂𝐙𝐎𝐋𝐄 ! 6) 𝐃. 𝐓𝐑𝐀𝐌𝐏𝐇 𝐓𝐎 𝐉𝐄𝐇𝐎𝐖𝐘 ! Obejrzyj nasz widea a dowiesz się nie tylko "prawdy" ale złapiesz prawdziwego chińskiego wirusa i wraz ze Sputnikiem zniszczymy ci komputer. A wiesz dlaczego? 𝐁𝐎 𝐍𝐈𝐄 𝐌𝐀 𝐈𝐍𝐍𝐄𝐉 𝐑𝐀𝐃𝐘 𝐍𝐀 𝐊𝐑𝐄𝐓𝐘𝐍𝐀 !
Leszek2020.05.25 16:57
Markery zastosowane w implancie będą umożliwiały natychmiastowe wykrycie ognisk wirusowych czy też innych chorób. Opracowywana technologia będzie bardziej skuteczna i wydajna niż obecnie oferowane na rynku czujniki, m.in. ze względu na zwiększoną dokładność i przewidywaną dłuższą żywotność funkcji implantu w porównaniu do obecnie oferowanych na rynku czujników, które wymagają wymiany co trzydzieści _30_ do sześćdziesięciu _60_ dni. Implanty docelowo oferowane przez JV będą wymagały wymiany nie częściej niż co 6-12 miesięcy lub nawet dłużej. JV planuje prowadzić R&D w Polsce oraz w USA we współpracy z amerykańskimi centrami i agencjami badawczymi. JV będzie działać pod kierunkiem Marka Glazera jako Dyrektora ds. Technicznych, Gerarda Bencena jako dyrektora generalnego oraz Prezesa Zarządu Emitenta Leszka Borkowskiego. Docelowo JV będzie udzielać licencji i dostarczać technologie do spółek Alivecel LLC, Hemp & Wood S.A. oraz do firm medycznych i farmaceutycznych na całym świecie. Zgodnie z ustaleniami Alivecel LLC zajmie się komercjalizacją technologii przede wszystkim w Stanach Zjednoczonych, podczas gdy Emitent będzie mieć wyłączne prawa do dystrybucji produktów w Polsce i na rynkach europejskich. Emitent będzie pierwszym inwestorem finansowy w JV, oraz ma zadanie pozyskać dodatkowy kapitał od polskich i europejskich instytucji, takich jak NCBiR _Polskie Narodowe Centrum Badań i Rozwoju_ lub NCN _Polskie Narodowe Centrum Nauki_ _, a także od amerykańskich i europejskich inwestorów Venture Capital.
Leszek2020.05.25 16:56
Już ręce zacierają na gotówkę za wyszczepieniem Polaków. Ciekawe jaki udział w zleceniu ma Szumowina z departamentu depopulacji. KOMISJA NADZORU FINANSOWEGORaport bieżący nr21/2020Data sporządzenia:2020-05-10Skrócona nazwa emitentaHEMP & WOOD S.A.TematPodpisanie umowy dotyczącej zawiązania spółki biotechnologicznej produkującej implanty umożliwiające wczesne wykrywanie biomarkerów sygnalizujących m.in. infekcje wirusowe w tym Covid-19Podstawa prawnaArt. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne.Treść raportu:Zarząd Emitenta informuje, że w dniu 10 maja 2020 roku zawarł z amerykańską firmą Alivecel LLC. _dalej "Alivecel"_ umowę Memorandum Of Understanding _dalej MOU_ na podstawie której Emitent oraz Alivecel przystąpią niezwłocznie do określenia warunków uczestnictwa w spółce joint venture z siedzibą w Polsce _dalej "JV"_. Celem JV będzie oferowanie systemów monitorowania zdrowia w postaci implantu wszczepianego użytkownikom w dłoń między kciukiem a palcem wskazującym. JV prowadzić będzie badania _R&D_ w zakresie produkcji żywych komórek w celu pomiaru i wykrywaniu białek wytwarzanych przez wirusy COVID/SARS/MERS, a także markerów glukozy, insuliny, nowotworów, zawału serca i innych. Monitorowanie "in vivo" będzie się odbywać w czasie rzeczywistym. Testy wczesnego wykrywania zostaną opracowane przy użyciu technik biologii syntetycznej oraz nano- i biotechnologii, oraz skupią się na monitorowaniu zmian RNA i DNA użytkowników, którymi mogą być pacjenci, pracownicy wszelkiego typu firm, czy nawet cała populacja, jak również systemy opieki zdrowotnej, użytkownicy obiektów wojskowych i wiele innych. Oczekuje się, że po opracowaniu i uzyskaniu odpowiednich rejestracji implantu jako urządzenia medycznego, system zapewni użytkownikom nowe opcje długoterminowego ciągłego monitorowania stanu zdrowia, umożliwiając transmisję sygnału wczesnego ostrzegania do aplikacji mobilnej, która z kolei może być monitorowana w czasie rzeczywistym bezpośrednio przez użytkowników systemu, jak również ich lekarzy, czy też instytucje opieki zdrowotnej, agencje monitorujące zdrowie czy też szpitale badawcze.
ruska onuca ze skośnymi okami2020.05.25 16:55
zdelegalizować PeO. Ruska pożyczka dla SLD mniej niebezpieczna
i do Ruskiej Budy, na długim łańcuchu,bez jadła2020.05.25 16:54
ABW
szczepionki masońkie Gatesa ZABIJAJĄ!2020.05.25 16:51
𝐔𝐖𝐀𝐆𝐀 𝐔𝐖𝐀𝐆𝐀! 𝐎𝐅𝐈𝐂𝐉𝐀𝐋𝐍𝐀 𝐀𝐆𝐄𝐍𝐂𝐉𝐀 𝐊𝐎𝐌𝐔𝐍𝐈𝐒𝐓𝐘𝐂𝐙𝐍𝐄𝐉 𝐏𝐀𝐑𝐓𝐈𝐈 𝐂𝐇𝐈𝐍 𝐈 𝐒𝐏𝐔𝐓𝐍𝐈𝐊 𝐚𝐥𝐚𝐫𝐦𝐮𝐣𝐞: 𝐌𝐀𝐒𝐎𝐍𝐄𝐑𝐈𝐀 𝐖 𝐏𝐎𝐋𝐒𝐂𝐄 𝐒𝐙𝐀𝐋𝐄𝐉𝐄 ! 𝐀𝐌𝐁𝐀𝐒𝐀𝐃𝐀 𝐔𝐒𝐀 𝐖 𝐖𝐀𝐑𝐒𝐙𝐀𝐖𝐈𝐄 𝐓𝐎 𝐒𝐀𝐌𝐈 "𝐌𝐀𝐒𝐎𝐍𝐈" ! 𝐔𝐖𝐀𝐆𝐀 𝐔𝐖𝐀𝐆𝐀!
PO to samo zło !2020.05.25 16:50
A dlaczego Trzaskowski miałby dbać o bezpieczeństwo Polski ?
Leszek2020.05.25 16:50
Jeden bandyta sprzeda w ręce Rosji, drugi w rece Niemców , trzeci w łapy USA. Lecz tu i tam to masoneria karty rozdaje. Takich mamy polityków, co tylko wasalami mogą być. Zapytajcie jak będzie z wyszczepieniem Polaków, czy ustawą stop 447.
Ty Trzaskowski, gdzie byłeś rok temu? 2020.05.25 16:47
Belweder ci się nie marzył? Bo prezes opozycji wolał tą babe? A może nie wierzyłeś, że możesz wygrać, tak samokrytycznie, hmm...? Masz jakieś "szkielety" w rodzinnej szafie, co? Rodzinka całym sercem w PPR, PZPR, TPPR, towarzysze i towarzyszki, tj. cała Trzaskowskich familia zwykle siadała do uroczytego obiadu-obchodów "święta majowego (tego czerwonego), rewolucji towarzyszy z Piotrogradu"... ? Więc co, Trzaskowski? Służyła w UB - SB? Śmiało, smiało Trzaskowski, otwórz swoją rodziną "czajkę" i przedstaw się wyborcom, niekoniecznie w 5-ciu językach, ... Ty ostatnia nadziejo opozycji.
Konfederata2020.05.25 21:29
Dobrze piszesz. Platfusy to komuchy. Pamiętaj jednak o np. takim przysłowiu. Sądzi Kryże - będą krzyże... Banda Czworga wspiera się wzajemnie a gryzą się dla ciemnoty tylko.
Janka2020.05.25 16:47
Transparentność i uczciwość by się przydały w końcu, ale co mu przekop mierzei przeszkadza?
Maria Blaszczyk2020.05.27 15:43
Bo, na przykład, jest nieopłacalny i zabójczy dla środowiska?
Seks pokazy randki2020.05.25 16:47
Szukam miłego i kulturalnego faceta na spotkania lub stały związek. Mam na imię Lena lat 25, wzrost 169cm, Moje kontakt do mnie telefon tu - www.paniedzis.pl Znajdź mnie po niku: Lenka25x napisz do mnie spotkajmy się!
432020.05.25 16:51
Lena ? Piszesz z Rosji ?