Miller: Duda faworytem, ale Trzaskowski ma poważne rezerwy głosów - zdjęcie
30.06.20, 09:23fot. Adrian Grycuk/ Wikipedia

Miller: Duda faworytem, ale Trzaskowski ma poważne rezerwy głosów

3

Gościem Radia Zet był Leszek Miller. Były premier komentował wyniki wyborów. Powiedział, że kierownictwo Lewicy powinno teraz zastanowić się jaką obrać drogę. Polityk odniósł się również do prawdopodobnych wyników II tury.

„Najważniejsze pytanie jest takiego: skoro Lewica miała w ubiegłych, parlamentarnych wyborach 2 mln 300 tys. głosów, dlaczego Biedroń ma ich tylko 425 tys.? Dlaczego prawie 1 mln 900 tys. wyborców poszło gdzie indziej? Gdzie, po co i dlaczego” – powiedział Miller.

Bez ogródek zaznaczył, że w czasie poprzednich wyborów, gdy Magdalena Ogórek osiągnęła słaby wynik, to właśnie on oraz szef kampanii ponieśli konsekwencje. Wyraził swoją obawę o dalszy los lewicy, a by nie doszło do „dalszej destrukcji”.

Mówiąc o prawdopodobnym przebiegu II tury wyborów zaznaczył: „Trzaskowski ma bardzo poważne szanse. (…) Otrzymał aż 800 tys. głosów więcej niż KO w ostatnich wyborach parlamentarnych. Andrzej Duda tylko 240 tys. więcej głosów”.

Wyliczając dalej zauważył: „Andrzej Duda do zwycięstwa potrzeba ok. 1,5 mln dodatkowych głosów. Trzaskowski ponad 3 mln, ale te głosy są (…)Trzaskowski ma bardzo poważne rezerwy”.

ks/ Radio ZET

Komentarze (3):

Anonim2020.06.30 11:18
Przy sprawie Rywina, po raz pierwszy mogliśmy też zobaczyć pożyteczne wykorzystanie dociekliwości i zdolności analitycznych Pana Rokity. Zastanawiam się tylko, czy nie zauważył zdania Pana Millera: Aż tyle?!, Rywin jak na prawdziwego przedsiębiorcę przystało, doliczył sobie rozmiar buta za drogę; czy też zauważył, w co nie wątpię, ale wolał przemilczeć!
Anonim2020.06.30 11:14
A ja i tak mam sentyment do Pana Millera, bo nie wiemy jak potoczyłyby się losy naszego kraju, gdyby nie przywołał krewnych i znajomych królika Michnika do porządku, mówiąc: nie po randze bierzesz!
czytar2020.06.30 9:33
Premier Miller zna się na tych sprawach . W końcu ojciec sukcesu w poprzednich wyborach Magdy Ogórek , której wynik okazał się nieosiągalny dla charyzmatycznego Biedronia !