Mike Pompeo: USA być może nigdy już nie będzie finansować WHO - zdjęcie
27.04.20, 11:30Fot. Gage Skidmore via Flickr, CC 2.0

Mike Pompeo: USA być może nigdy już nie będzie finansować WHO

10

Mike Pompeo, sekretarz stanu USA, stwierdził w wywiadzie udzielonym stacji Fox News, że może się okazać, iż Stany Zjednoczone już nie powrócą do finansowania Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) z kieszeni amerykańskich podatników. Pompeo zauważył także, że być może zamiast finansować zdyskredytowaną WHO, USA będzie naciskać na zmiany i przyjrzy się, czy nie czas zastąpić tej organizacji jakąś nową alternatywą.

Światowa Organizacja Zdrowia spotkała się z krytyką z powodu m.in. sprzeciwu wobec zakazu podróży z Chin, a także braku działań po ostrzeżeniach Tajwanu o możliwości rozprzestrzenia się epidemii właśnie z Chin. Prezydent Trump ogłosił w kwietniu tymczasowe zawieszenie finansowania WHO i przeanalizowanie roli, jaką organizacja ta odegrała w tuszowaniu rozprzestrzeniania się koronawirusa oraz zarządzania całą sytuacją. Każdego roku USA przeznacza na WHO ponad 400 mln dolarów.

Jak stwierdził amerykański senator Marco Rubio z Partii Republikańskiej: „W połowie stycznia, mimo narastających dowodów na to, że pacjenci zarażają się tym, co znamy teraz jako COVI-19, od innych ludzi, organizacja [WHO] powtarzała kłamstwo Komunistycznej Partii Chin, że nie ma dowodów na przenoszenie się z człowieka na człowieka. W styczniu WHO na życzenie Pekinu także zablokowała uczestnictwo Tajwanu w krytycznych spotkaniach, które miały koordynować reakcję na koronawirusa, a nawet według doniesień przedstawiła błędną informację o szerzeniu się koronawiursa w Tajwanie”.

Pompeo powiedział, że jeśli WHO będzie „działać i funkcjonować”, to Stany Zjednoczone zawsze będą jej częścią i będą ją wspierać. Jednak jeśli nie będzie spełniać zadań, do których jest przeznaczona, USA będą „działać z partnerami na całym świecie, by zapewnić strukturę, formę, model zarządzania, który w rzeczywistości się sprawdzi, jeśli chodzi o zamierzone cele”.

Krytycy WHO zwracają także uwagę na promowanie przez tę organizację aborcji. Nawet w sytuacji epidemii koronawirusa WHO wciąż domaga się szanowania tzw. „wyborów kobiet i praw do opieki w ramach zdrowia reprodukcyjnego”.

jjf/LifeSiteNews.com

Komentarze (10):

man.of.Stagira2020.04.27 21:27
- MÓWI nam CO jest normą zdrowia a co nią NIE j e s t - UCZY nas JAK mają MYŚLEĆ nasze DZIECI i my d o r o ś l i - NAZYWA siebie EKSPERTEM w dziedzinie wiedzy o ludzkim organizmie . NIE jest w stanie –po 6 MIESIĄCACH! – odpowiedzieć CZY uzyskujemy odporność na wirusa WUHAN . . PYTANIE: p o co Nam - World Health Organisation (WHO)?...
pistoleto2020.04.27 21:04
dobry pomysł
enre2020.04.27 15:19
no i co sodomici? juz byliście w kurniku, juz witalście się z gąską, a tu masz - pierdyknęło. Niech wyjdą z WHO wszystkie kraje, które sprzeciwiają się agendzie tej poronionej instytucji - nauce mastrubacji dla przedszkolaków, zabijania nienarodzonych dzieci i promocji wszelkich zboczeń, a jej urzędnicy zabawiają na własny koszt
Klapaucjusz2020.04.27 12:29
W czwartek, oprócz proponowania zastrzyków środków dezynfekcyjnych, prezydent Trump zapytał ekspertów, czy można leczyć chorych przy pomocy intensywnego światła i ciepła. Innymi słowy, Trump pytał, czy stary ludowa metoda "do pieca na trzy zdrowaśki" jest skuteczna. Niech WHO zajmie się biednymi i niewykształconymi krajami 3 świata - USA jest bezpieczne w rękach stabilnego geniusza!
hrabia Potocki2020.04.27 14:01
Gdyby dobrze znal angielski to bys wiedzial , ze Trump tego nie powiedzial , odpowiedzial dziennikarce na jej pytanie o wybielacz ze, Trzeba ewentualnie sprawdzic wszystkie mozliwosci jakie istnieja,, takie jest mniej wiecej tlumczenie, a prasa lewacka wszystko przeinacza i klamie i mowi ze Trump poleca wybielacz ---FAKE NEWS
Klapaucjusz2020.04.27 17:46
To co, łykniesz wybielacz, żeby ewentualnie sprawdzić wszystkie możliwości jakie istnieją? Jak mówi Trump: "Co masz do stracenia?"
Andy Semicki Rabin2020.04.27 12:09
WHO to tylko jeden z łbów Hydry. Ale Trump, jak widać, jest dzielnym rycerzem. Nie dziwi więc, że go lewicowe media nie cierpią tak samo, jak EU Polski.
T2020.04.27 11:53
Ciekawe. Czyżby to przejaw walki sług szatana - Masonerii, o władze nad światem? Czyżby się tam wierchuszka pożarła ze sobą? Pytanie czy wszechwładny klan Rotschildów stracił panowanie nad tym światem? Bo przecież ONZ to ich konik. Ciekawe czasy, ciekawe pytania, niestety na razie trudno nam na nie znaleźć odpowiedź. Ale nic co jest ukryte takim na zawsze nie pozostanie. Kiedyś cała prawda zostanie nam przedstawiona i wszystkim szczęki opadną.
matis892020.04.27 11:39
Albo USA sprzeciwia się trującemu globalnemu szczepieniu wspieranym przez WHO i u nas PIS i PO, albo uważają że ta pedofilska organizacja WHO ma za mały zasięg, wpływ i chcą ją zburzyć aby stworzyć coś jeszcze gorszego od pedofilskiego WHO.
Ted2020.04.27 11:38
Niech jeszcze USA ubezwłasnowolni Bill Gatesa, zlikwiduje fortuny chazarskich Illuminati, a świat wróci do normy.