Michał Dworczyk:Tusk na pewno nie pomógł Koalicji Europejskiej... - zdjęcie
28.05.19, 09:05screenshot Youtube

Michał Dworczyk:Tusk na pewno nie pomógł Koalicji Europejskiej...

3

Donald Tusk na pewno nie pomógł Koalicji Europejskiej” - powiedział szef KPRM Michał Dworczyk odnosząc się do wystąpień Donalda Tuska przed wyborami do europarlamentu oraz porażki KE.

W rozmowie na antenie Polskiego Radia szef Kancelarii Premiera zapytany został o opinię, wedle której przewodniczący Rady Europejskiej rzeczywiście zmobilizował do udziału w wyborach Polaków, jednak raczej zwolenników PiS niż KE. Stwierdził:

Wprowadzenie elementów wojny ideologicznej do kampanii wydaje się, że było jedną z przyczyn porażki tejże koalicji. Donald Tusk na pewno nie pomógł Koalicji Europejskiej”.

Dworczyk w rozmowie podkreślił, że już niebawem nastąpi rekonstrukcja rządu – mandaty europosłów uzyskali wicepremier Beata Szydło, szef MSWiA Joachim Brudziński, minister Elżbieta Rafalska, Anna Zalewska, Beata Kempa oraz rzecznik rządu Joanna Kopcińska. Pytany o to, czy rekonstrukcja nastąpi w ciągu dwóch tygodni czy wcześniej, odpowiedział:

[…] ostatecznie to jest decyzja Prezesa Rady Ministrów , to on kształtuje swój rząd”.

dam/PAP,Fronda.pl

Komentarze (3):

polak2019.05.28 12:41
ta ryża morda milczy ,to dobrze. boli go to ,,ze Polacy pokazali mu i innym zdrajcą środkowy palec
100% racji2019.05.28 12:03
POmół oczywiście, że POmógł !!! ( prawda Grzegorzuuu DYNDAŁO ??? ) udowodnił, że Grześ to DYNDALSKI i już więcej nie powinien przewodzić pełło.
Cogito ergo sum2019.05.28 10:11
Donald Tusk podał Platformie sznur ideologiczny na którym wyborcy ją powiesili.