Według nieoficjalnych informacji, do których dotarła Wirtualna Polska, rząd rozważa dymisję wiceminister rozwoju, pracy i technologii Anny Korneckiej z Porozumienia, która w ostatnim czasie mocno krytykuje Polski Ład i mówi publicznie o możliwości odejścia Porozumienia ze Zjednoczonej Prawicy.

Wczoraj wiceminister Kornecka stwierdziła na antenie TVN24, że jeśli Prawo i Sprawiedliwość nie osiągnie porozumienia z partią Gowina ws. rozwiązań podatkowych zaproponowanych w Polskim Ładzie, Porozumienie opuści Zjednoczoną Prawicę.

- „Jeżeli będzie tego wymagała sytuacja i trzeba będzie zakończyć ten projekt właśnie na protestowaniu przeciwko podwyższeniu podatków, to prawdopodobnie będzie to nasz koniec w Zjednoczonej Prawicy”

- mówiła.

Informator Wirtualnej Polski, przedstawiany jako ważny polityk PiS przekazał, że w związku z wypowiedziami wiceminister Korneckiej, rząd bierze pod uwagę jej dymisję.

- „Nasza cierpliwość się kończy, uważamy, że te słowa to kłamstwo, dlatego miarka się przebiera”

- powiedział rozmówca portalu.

Polityk zarzuca również wiceminister, że celowo opóźnia ona prace nad projektem ustaw mających pozwolić na budowę domu do 70 m kw. bez pozwolenia.

Sygnał o możliwej dymisji Korneckiej miał już dotrzeć do władz Porozumienia.

kak/WP.pl, DoRzeczy.pl