Matka Kurka: Wielki ściek, napakowany czystą propagandą - zdjęcie
09.11.19, 19:45(fot. screen/wikipedia)

Matka Kurka: Wielki ściek, napakowany czystą propagandą

45

Czuję się częścią tego działu zwanego publicystyką, taką amatorską, ale jednak współodpowiedzialną za całość i wielkich powodów do dumy nie ma. Na wstępie proponuję mały eksperyment, który pozwoli w mig zrozumieć o jakiej patologii dziś będę pisał. Proszę sobie łaskawie zajrzeć do gazet i Internetu sprzed tygodnia i odczytać tylko te publikacje z pierwszych stron. Gwarantuję, że po 5 minutach każdy rozsądny człowiek dojdzie do wniosku, że to jeden wielki ściek, napakowany czystą propagandą, pozbawioną cienia faktów. Gdyby jeszcze chodziło o to, że publicyści próbują odgadywać polityczną przyszłość, dałoby się te wypociny przełknąć, ale nie w tym rzecz - pisze bloger Matka Kurka na portalu kontrowersje.net

Może nie wszystko, bo zdarzają się perełki, ale prawie wszystko podporządkowane jest bieżącej propagandzie i podparte tak zwanym wielkim kwantyfikatorem, czyli po polsku pisząc skrajną przesadą. Podrzucę garść takich „informacji”, żeby nie wisieć z tak poważnymi zarzutami w próżni. O zamachy stanu słyszeli wszyscy, prawda? Nie? No, jak to, przecież złożenie protestów wyborców przez PiS do „pisowskiej” Izby Nadzwyczajnej było niczym innym tylko publicystycznym zamachem stanu.

Całość miała być wymyślona na Nowogrodzkiej i to nie sędziowie, a Kaczyński osobiście zamierzał policzyć głosy i przesłać gotowy wyrok. Jak wygląda prawda po dwóch tygodniach łgarstw? Owszem Izba Nadzwyczajna uznała jeden protest, złożony przez PO, wszystkie pozostałe zostały pozostawione bez rozpoznania. A teraz niech ktoś mi znajdzie jeden jedyny artykuł, który prostowałby poprzednie brednie, zawierał przeprosiny dla sędziów Izby Nadzwyczajnej, o Kaczyńskim nie wspominając.

Inny hitem i nie przekazem dnia, ale kilku dni był kryzys w koalicji rządzącej, Gowin miał wychodzić jeśli nie dostanie więcej, Ziobro chciał wicepremiera albo nic i w ogóle „Jarosław Kaczyński stracił kontrolę” nad Zjednoczoną Prawicą. Wczoraj ogłoszono skład rządu, w niemal identycznym składzie i jeśli coś się wzmocniło, to nowe ministerstwo oddane politykowi PiS, Jackowi Sasinowi. Jakieś sprostowanie, jakieś przepraszam, jakieś pomyliłeś się? Nic z tych rzeczy, zamiast przyzwoitości, kolejne brednie o tym, że PiS popada w rutynę, nie ma nowych pomysłów i ze starym rządem idzie w stronę „przedsionka utraty władzy”.

A utratę drugiej kadencji przez prezydenta Andrzeja Dudę, pamiętacie Szanowni Czytelnicy, Widzowie, Użytkownicy portali internetowych? Przesadziłem, niczego takiego nie było? Ponawiam propozycję, proszę łaskawie zajrzeć do starych gazet i Internetu, bo tam na czerwono było zapisane, że wyznaczenie Krystyny Pawłowicz i Stanisława Piotrowicza na sędziów Trybunału Konstytucyjnego, to upokorzenie i odebranie szans Andrzejowi Dudzie na reelekcję. Za tą bzdurą szła cała idiotyczna teoria spiskowa, w której Andrzej Duda miał zablokować nominacje i wszystko razem było częścią większego planu, tak zwanej „ustawki” pomiędzy PiS i prezydentem.

Śladu, Bogu dziękować, po tej głupocie dziś nie ma, ale to nie przeszkadza w produkcji kolejnych, Kaczyński miał upokorzyć Morawieckiego, ponieważ poprzez rzecznika rządu zwrócił uwagę, że premier pominął w prezentacji jednego z ministrów. Człowiekowi z bardzo skromną reprezentacją rozumu, coś podobnego nie przyszłoby do głowy, aby naprawienie gafy stanowiło upokorzenie, ale „publicysta” napisze wszystko, byle trafić na stronę główną i popisać się oryginalnością, chociaż to zwykła blaga jest i prymitywna propaganda.

Piszę i przypominam o tym wszystkim właściwie z jednego powodu, bo nie mam żadnych złudzeń, że coś się zmieni. Gdy dziś, jutro i pojutrze będziecie, Szanowni Polacy, czytać gazety oglądać telewizje i „wchodzić” do Internetu, to przypomnijcie sobie ten skromny felieton i nałóżcie „filtr wsteczności ścieku”. Po takim zabiegu gwarantuję, że na bieżąco będziecie się śmiać z tego, co po tygodniu będzie już śmieszne dla wszystkich.

Matka Kurka/kontrowersje.net

Komentarze (45):

Anarchosyndykalistyczna Internetowa Partyzantka2019.11.10 10:11
Wielgucki to zwykła szmata, a ściekiem jest jego blog.
hmm2019.11.10 0:59
można się śmiać , można hejtować, ale nie niedoceniajmy tego ile afer ajawnił taki tvn czy gw. prawda jest taka że gdyby nie oni, to o ponad połowie afer byśmy się nie dowiedzieli. nie róbmy z Polski drugiej białorusi, żeby ufac tylko jednej prawidłowej telewizji, bo czeka na nas smutek i niesprawiedliwość
OMG2019.11.10 6:48
zgadzam sie z Toba.
anonim2019.11.9 23:20
Ta kurka jest pocieszna 😀
Mirek T2019.11.9 22:47
My, zwolennicy PeŁo (Partia Łapówkarzy), żądamy natychmiastowego uwolnienia Artura W. ( nazwisko pełne to Wołczacki) z aresztu ! Wiemy, że tem burmistrz-biznesmen jest niewinny. W końcu każdemu wolno jeźdźić autem z otwartym oknem. Chcemy żeby Artur W. wystartował w wyborach prezydenckich, oczywiście jako kandydat niezależny (podobnie jak Gawłowski), bo został niesłusznie wydalony z PeŁo, i żeby przekazał nam info kiedy i gdzie powinniśmy jeźdźić autami z otwartym oknem przez które wpadają reklamówki ze szmalem. Były prezydent, który wabi się Bolek obiecywał nam po 1 mln zł i nie dotrzymał słowa. Następnie miał nam podać system skreślania w toto-lotku do wygrywania każdego tygodnia po 500-1700 zł, i niestety też nas zawiódł ! Kolejny prezydent Bronek kazał nam brać kredyty, ale banki przestały je nam dawać. Jesteśmy przekonani, że wreszcie Artur W. jako prezydent przykaże nam tajemnice wpadających reklamówek przez okna !!!
Jack Em2019.11.9 22:44
Dość długo byłem zwolennikiem PO. Jednak po przegranych wyborach w 2015 i 2019 roku zacząłem grzebać po internecie, rozmawiać z różnymi ludzmi, bo nurtowało mnie pytanie, że skoro formacja PO jest tak dobra, tak mądra, tak uczciwa jak mówią o sobie politycy PO, i tyle zrobiła dobrego dla Polski i Polaków podczas 8 lat rządzenia – to dlaczego nie wygrywa wyborów tylko przegrywa ?! Coś tu nie gra ?! Wyłączyłem TVN, i dotarłem do zupełnie innych informacji, i danych mówiących, że moja dotychczasowa wiedza jest błędna, a to co mówi TVN to kłamstwa i manipulacje ! No bo skoro jest tak źle, jak mówi TVN, to dlaczego światowe rankingi mówią coś zupełnie odwrotnego, analizy UE dotyczące poszczególnych krajów członkowskich również chwalą Polskę, GUS również podaje dobre prognozy, a i sam widzę, że w Polsce jest lepiej, a nie gorzej ! Rozmawiam z ludzmi, którzy są zadowoleni z rozwoju kraju, z programów pomocniczych, z wiarygodności rządzących, bo co obiecują lub zaplanują jest realizowane. Oczy przecieram ze zdziwienia , że to o czym wiedziałem dotychczas, to wielkie nieporozumienie i nieprawda. Porównuję rzeczywistość z tym co mówią politycy PO, i okazuje się, że oni kłamią, wymyśają głupoty i manipulują. Myślę sobie, dlaczego byłem zwolennikiem formacji politycznej, która narobiła tyle zła dla Polski ? Takie przykłady jak zadłużenie państwa, kradzież miliardów z WAT i OFE, podnoszenie podatków i wieku emerytalnego, afery bez końca dają do myśenia, że coś nie gra, że to co głoszą ścierwo-media to kłamstwa i manipulacje. Dziś, może mi się nie wszystko podobać, ale wierzę i kibicuję M. Morawieckiemu, jego rządowi i ich popieram, szczególnie za program zrównoważonego rozwoju i polskiego modelu dobrobytu ! Żegnajcie kłamcy i manipuatorzy z PO. Dziękuję Bogu, że wreszcie przejrzałem na oczy, że nawróciłem się do normalności. Zwolennicy PO są zaślepieni podobnie jak ja byłem. Jednak uważam, że ci mniej inteligentni, nie potrafią dotrzeć do prawdy i brną w ich głupocie dalej. Szkoda, bo czas mija bezpowrotnie !
diki2019.11.10 8:22
jest jak piszesz...lepiej późno niż wcale tu masz np. o pancernej brzozie co w TVN nie puścili https://www.youtube.com/watch?v=kRocwcd5IqY brzoza leży prostopadle do linii "ewentualnego uderzenia" "sic" (złamanie 3 zasady dynamiki Nevtona) na prawo od brzozy stoi buda Bodina nad dachem której musiał by przelecieć ogon samolotu z trzema silnikami na ciągu startowym (kąt pochylenia 15 stopni) ledwie 2,5 metra wyżej od dachu tej budy (a buda w stanie idealnym nawet szyby nie wyleciały) a za brzozą nie ścięta drzewa ... każdy ma wrodzoną wyobraźnie przestrzenną ... ale nie byli eksperci Milera, nie TVN i nie wyborcy PO pewnie jak chodzą po ulicach ...to musza być bardzo poobijani ...bo chyba nie są w stanie omijać zwykłych przeszkód terenowych typu ławka ,słupy itp.. skoro twierdzą że w tym miejscy (pancernej brzozy) przeleciał 5 m nad ziemią TU-154m o rozpiętości skrzydeł 38,5m ledwie 5 metrów nad ziemią na ciągu startowym... a Donald z PO ? a Donald z PO w jedną noc status wojskowego samolotu (z 36 pułku, pilotowanych przez żołnierzy) zmieniła na cywilny i śledztwo i dowody oddał Rosjanom (stronie postępowania) ... fajnie że już na PO nie głosujesz... ale zobacz w jakim byłeś PO-bagnie... złodziejstwo i afery to jedno ... ale drugi Katyń ... to jest dopiero afera... ale nie dla TVN i GW i załganych PO-posłów... dla nich ? dla nich "gra gitara" i dla 24% ich wyborców też
Andrzej2019.11.10 9:39
Jestem wyborcą PO, który nigdy nie zagłosował i nie zagłosuje na Pis. I wiesz co? Mam gdzieś tą brzozę. Dla mnie zasadnicze pytanie - dlaczego ten samolot znalazł się 18 m nad ziemią? I nie gadaj, że coś "rosjanie kazali", skoro w instrukcji wyraźnie jest napisane, że jeśli się nie ląduje (a Macierewicz twierdzi, że nie lądowali) to nie wolno zejść poniżej 100m. Pilot podjął samodzielnie tą samobójczą decyzję? Czy ktoś mu kazał? Może najpierw trzeba na to odpowiedzieć, a nie analizować twardość brzozy.
J.P♾2019.11.10 9:50
Dodam że mit brzozy stworzył sam Macierewicz a posłuszni jego wielbiciele biorą to za pewnik. Tymczasem drzew powoli scinanych było o wiele więcej niż jedna smoleńska brzoza.
diki2019.11.10 12:30
Mit brzozy pancernej stworzyła komisja Milera ... bo twierdzi (ta komisja) że brzoza przecięła skrzydło... problem jest taki że nie ma ani jednego grama dowodu na kontakt brzoza-skrzydło (link powyżej) a urwane 6 m lewego skrzydła faktycznie leży 50-60 m za brzozą (a brzoza to ledwie wiatrołom) ... czyli w samolocie parę miesięcy po remoncie (czyli na gwarancji)...skrzydła same odpadają ? i teraz tak ... skoro skrzydło "se odpadło" sam z siebie... to ma 99.999999 % coś dodatkowo zmajstrowali aby samolot nie odszedł.... problem jest taki że jednak kapitan odszedł co nawet pokazuje raport Milera zał.4 ...a złomowany w powietrzu samolot sypał tysiącami dowodów... (nawet nie jednym ) i te inne twarde dowody są nie do zatarcia ...ze względu na krótki wpis opis pominę to teraz już wiesz dlaczego samolot odszedł ale tak nisko... (jak piszesz) a decyzja o odejściu padał na 100 m czyli prawidłowo... a swoja drogą jakim trzeba być matołem aby samolot NATO oddać Rosjanom do remontu...? zapytaj się prezydenta USA dlaczego swojego samolotu "one" nie remontuje u Kimirsena ? ? ? naprawdę ...ale wyborcy PO to są jakieś pustaki intelektualne do 120 potęgi ... czy to się dal leczyć ? ... może się i da ale trzeba zacząć od odwyku od TVN i odwyku od iżnykowych celebrytów...
Andrzej2019.11.10 15:38
Jasne, ja jako pustak intelektualny PO wierzę ekspertom lotniczym, ty jako pisowski inteligent wierzysz Macierewiczowi, który na "rekonstrukcji kadłuba" maluje okna, bo gdyby wstawił prawdziwe to za żadne skarby fizyka nie zadziałałaby tak, aby potwierdzić jego tezę. Zatem gratuluję inteligencji.
diki2019.11.10 17:44
cóż ? żadnych faktów tylko "fejk nisy..." Pan Macierewicz ma wykształcenie historyczne (czyli humanistyczne) i akurat jemu w niczym nie muszę wierzyć i ty też nie musisz... a jako osoba nie upoważniona (nigdy się nie mogła nawet zbliżyć (do umytego wraku)) i coś przy nim majstrować.. ale do meritum : http://konferencjasmolenska.pl https://niezalezna.pl/data/internet_RAPORT.pd masz dwa linki i gdybyś PO-Andrzej miał trochę inteligencji to byś zauważył stan faktyczny : inżynirey od Milera (Miler od akurat ekspert od drogownictwa czyli żaden.. jaki Macierewicz) twierdzą że pancerna brzoza (co się łamie przy wietrze 100km/h ) ścięła skrzydło co wytrzymuje prędkości (900 km/h i więcej ) ... a inżyniery od Macierewicza twierdzą o rozpadzie w powietrzu (zarówno Miler i jak i Macierewicz są tylko komentatorami odmiennych twierdzeń) problem jest taki jak wkręcisz ołówek w imadło czymś walnij i jak ci ołówek zegnie się prostopadle do linii uderzenia to ci flaszkę stawiam a nawet dwie ... https://www.youtube.com/watch?v=kRocwcd5IqY obejrzyj 5-10 razy ten film przeleciał ci ten TU-154M 5 m nad ziemią (na ciągu startowym z pochyleniem 15 stopni) czy nie przeleciał ...bo mi nie przeleciał a .. i możesz obejrzeć krasch test DC-9 czy DC-7 (nie pamiętam) tam jeden kołek telegraficzny tnie końcówkę skrzydła (słabszego samolotu od TU-154) ale i sam jest cięty a podstawa uciętego kołka sunie do przodu zgodnie z linią uderzenia ( 3 zasada Dynamiki Nevtona...) nie obraź się ja bardzo chcę aby to był wypadek ... ale czy ty postawiłeś jakieś sensowne argumenty oprócz taniego hejtu... ano nie.. to co ja mogę o tym PO-Andrzejku sądzić ? ledwie umie pisać.. ale myśleć ? "ni wząb" "ni-hu-hu" po prostu PO-zero
12019.11.9 22:14
frondel=cyrk
anonim2019.11.9 21:10
Czytając nagłówek można się zastanawiać, czemu mamusia jedzie po TVP... :?
Bystry.2019.11.9 21:01
A kto normalny czyta g......ną gazetę lub ogląda antypolski tvn.
wojt2019.11.9 21:00
Kurek, mnie bardziej śmieszą twoje teorie np. na temat pękniętej opony w samochodzie rezydenta
Andrzej2019.11.9 21:21
Super że przypomniałeś ten moment, kiedy ten żałosny cudak Kurka twierdził, że nic go nie przekona, że to nie był zamach. Do teraz mnie to bawi prawie do łez. Swoją drogą szkoda, że nie drąży tematu tego niewątpliwego zamachu tak, jak się uczepił Owsiaka.
Zygfryd2019.11.9 20:56
Z tego morał płynie taki że bajki nadal są pisane ale żadnej w nich nawet cienia morału nie ma te sa wulgarne i chamskie pełne kpin i łgarstwa z pewnej części Polaków i Narodu wciskanego kitu ,zwykłego szczucia jeden na drugiego przodująca szczujnia to TVN mocno zlaicyzowana kłamliwa i pełna pogardy antypolska antypatriotyczna stacja w której ani jednego dobrego słowa o rządzie nie znajdziecie choc zrobił dla Polski i Polaków bardzo wiele.
Mafeon2019.11.9 20:53
Niestety wielki ściek, propaganda jest po obu stronach. Poziom wymiany zdań poniżej godności. Uwłacza homo sapiens. Jeżeli nie podniesie nikt poziomu, to zwycięży ktoś trzeci.
anonim2019.11.9 21:12
To oby ten poziom leżał na dnie.
Andrzej2019.11.9 20:45
Ale beznadziejne życie musi mieć ten człowiek, że chce mu się co chwilę wypisywać takie brednie.
Albert2019.11.9 20:44
"Wielki ściek, napakowany czystą propagandą" Dziwne. Tytuł mówi o TVP, na obrazku TVN. Komuś się nieźle pomerdało.
ŚciekoOceanPropagandyKurwizyjnejZalewaKurzyMózg2019.11.9 20:41
Żałosna próba sprowadzenia wszystkich mediów na poziom morza propagandy, jakim jest Kurwizja. Do którego spływają tysiące rynsztoków z partyjno-narodowo-katolickim łajnem, wydalanym z wysiłkowym wytrzeszczem gał - śliniąc się pisemnie czy wypinając się tyłem do wizji - przez tych wszystkich Kurków, Semki, Karnowskich, Pietrzaków i innych pudli wdzięczących się do reżimu kaczystów na dwóch łapkach.
MirekT2019.11.9 20:39
Matka Kurka wykup wycieczkę do Holandii, tam eutanazja jest legalna. Dla ciebie nie ma już nadziei, zakończ swój zasrany żywot.
Jack Em2019.11.9 22:45
Opssss ! Uwaga debil na portalu. Prosimy nie komentować !
2019.11.9 20:24
Nie istnieje większy ściek pełen qurw, niż TVPiSS. I jeszcze bezczelnie chcą żeby im za to płacić. Paranoja!
Marcin №2019.11.9 20:52
Masz ode mnie plusa.... zapewne od razu dostaniesz drgawek, ale.... masz qorwa rację Tv to Kurski show... znaczy sie qorwa show ) Konfederacja nadal czeka na przeprosiny ;D
Waldi2019.11.9 21:46
A Polacy czekają kiedy Putinowska Konfederacja wyjedzie do swojego guru. Przyślijcie jakąś fotkę z bratniej wizyty.
KONSTYTUCIA to ja = Bolek OTUA to nie ja2019.11.9 21:11
Jusz jezdem Pietrek, qurwuf jak mrufkuw. Nie płacić im grosza bo to marnotrafstwo. Ta Paragnoja to znam fajna babka jak Henia ta z tramwaja. Mam smogon, przyjerzdżaj.
Otto2019.11.9 22:41
Nikt ci zbocz-eńcu nie każe płacić i oglądać TVP. Oglądaj TVN debilu i wyp-ier-dal-aj !!!
nikt2019.11.10 4:51
Otto piękna Polszczyzna wyznawcy PIS - lamu.
Ksiądz Robak2019.11.10 23:04
O to piękna polszczyzna wyznawcy PiS-lamu. Nie mówi się ścienć tylko schuść. No.
Formularz zawiera madrosc.2019.11.12 0:15
Przeczytaj i popraw swoja polszczyznę.
Jasiek2019.11.9 20:10
ostro: youtube.com/watch?v=_oh6AK04AeY
Agnieszka2019.11.9 20:04
Panie kurka! Bezzębny stetryczały hodowca kotów i Mateuszek kłamczuszek dokonali wczoraj prezentacji rządu partii obłudników i złodziei. Takiego (nie)rządu jeszcze w tym kraju nie było, a finał będzie taki że PiS zniszczy wszystko, rozkradnie i doprowadzi Polskę do upadku!
.2019.11.9 20:42
debil na forum nie wdawać się w dyskusje
Otto2019.11.9 22:43
Wszystkiego PIS nie zniszczy, ale was lewaków napewno ! To niszczenie lewackich szczochów rozpocznie się od początku przyszłego roku !
J.P♾2019.11.9 19:57
TVP kurko, TVP!!! Dlaczego tak napisałem? Dlatego bo w TVP nic nigdy złego nikt nie powie na PiS. Żadnej krytyki, same superlatywy, pomijanie wydarzeń o których trzeba dowiadywać się z innych źródeł. Czy to normalne? Przecież to istny PRL informacyjny. W TVN przynajmniej potrafią skrytykować opozycję, wytknąć to i owo. Ale przecież tacy jak Wielgucki nie oglądają TVN-u więc skąd mają wiedzieć? A to tymbardziej dziwi, że tyle na temat TVN-u mają do powiedzenia.
Waldi2019.11.9 21:43
Taaaa ? Nie może byc, słyszał kto by TVN krytykował swoich z totalnej ? Gdy PO rządziło TVN było za nimi, gdy poszli do opozycji TVN za nimi, bo co? bo są niezależni? Nie widzieli złodziejstwa VAT, nie widzieli afer Amber Gold, Info, hazardowej, itp, wyprzedania Majątku Narodowego, likwidacji Armii, itd, zaś prawdy o Polsce w TVN i GW jest tyle ile mirabelek na drzewie zimą. Trzeba powiedzieć o rzeczy pryncypialnej, nareszcie nie ma układu: wszystkie media, w 100% na PiS i teraz jest dopiero pluralizm, masz pilota, decydujesz.
J.P♾2019.11.9 22:06
Nie twierdzę, że TVN jest i była obiektywnym źródłem informacji. Porównuje jedynie przekaz informacji. Uważam, że TVP jest bardziej propagandowa. Jeśli ktoś korzysta tylko z tego źródła, nie ma pełnego obrazu rzeczywistości. Podobnie gdyby ktoś korzystał tylko z informacji zawartych na frondzie, nie wiedzialby, że często mija się z prawdą lub wręcz kłamie. Dlatego warto czerpać info z kilku serwisów, a to co pisze fronda sprawdzać u źródła.
Dzielnicowy2019.11.10 9:46
TVN został stworzony z pieniędzy FOZZ więc to chyba wszystko tłumaczy komu służy łącznie z redaktor babcią Olejnik.
J.P♾2019.11.10 11:40
Nie, to wszystkiego nie tłumaczy, głupotą jest wyciągać na tej podstawie wnioski. Ponieważ TVP została powołana przez komunistów mogę wysnuć podobny wniosek. A taka Caritas? Znasz początki? Pewnie nie.
mineciarz2019.11.9 19:48
TO O FRONDZIE?
Henia tramwajarka2019.11.9 21:03
Panie mineciarz a ja zapraszam do mnie.
12342019.11.9 19:46
Aborcjoniści wściekli po sukcesie filmu " Nieplanowane", ujawniamy nazwiska Polskich polityków zwolenników mordowania dzieci. Gorąco polecamy :-) https://youtu.be/SC0FgJID5T8