Matka Kurka: W strefie Schengen europejska ciężarówka potrąciła kilkudziesięciu Europejczyków - zdjęcie
15.07.16, 20:33fot. Twitter

Matka Kurka: W strefie Schengen europejska ciężarówka potrąciła kilkudziesięciu Europejczyków

W europejskiej Nicei doszło do tragicznego wypadku, tuż po uroczystości związanej z rocznicą powstania Karty Równość Wolność i Braterstwo w tłum Europejczyków wjechała ciężarówka na numerach rejestracyjnych strefy Schengen. W wyniku wypadku według policji europejskiej śmierć poniosło ponad 80 osób, kilkaset znajduje się w szpitalach, kilkadziesiąt w stanie krytycznym. Do tragedii doszło z niewyjaśnionych przyczyn, w tej chwili trwają polityczne ustalenia, jakie dowody w sprawię będą poddane analizie.Z całą pewnością europejska policja nie będzie brać pod uwagę koloru odcisków palców, nazwisk i imion tak kierowcy, nie sprawcy wypadku, jak i ofiar i rannych. Nie są również przedmiotem zainteresowania europejskich służb weryfikacje dotyczące miejsca urodzenia, języka, światopoglądu, religii zarówno ciężarówki, jak i pieszych. W zaistniałej sytuacji zostaną przedsięwzięte środki nadzwyczajne, obywateli Europy zwłaszcza w części nicejskiej, uprasza się o zachowanie szczególnej ostrożności. Europejska policja drogowa już wydała specjalne instrukcje obrazkowe, w których wyjaśnia w jaki sposób należy się zachowywać na drodze, chodnikach i promenadach. Szczególny nacisk został położony na to, aby pod wpływem emocji nie odreagowywać swojej frustracji na ciężarówkach. Z całą surowością będzie eliminowana tirofobia oraz wszelkie inne niedopuszczalne rekcje godzące w przynależną i gwarantowaną godność ciężarówek.

Zaleca się okazywanie solidarności z ciężarówkami, uspokojenie nastrojów społecznych i potępienie przejawów nietolerancji wśród radykalnych pieszych. Do europejskich mediów wystosowano odrębne apele, które odnoszą się do propagowania Karty Równości Wolności i Braterstwa jako jedynego środka zaradczego w kryzysowym, ale przejściowym stanie zagrożenia. W związku z incydentalną agresją ciężarówki, czego w żaden sposób nie wolno łączyć z pokojowym trybem funkcjonowania większości ciężarówek, zachodzi konieczność wzmożenia otwartości i pozytywnego nastawienia. W duchu tej postawy pojawiły się pierwsze oddolne akcje obywateli Europejskich. Pod hasłem „Wszyscy jesteśmy pieszymi Europejczykami” grupa nicejskich otwartych obywateli postanowiła pomalować wszystkie ciągniki siodłowe na tęczowo. W ten sposób Nicea chce pokazać, że Europa nigdy nie podda się presji, ani czarno-białemu widzeniu kolizji drogowych z udziałem pieszych.

Do akcji natychmiast przyłączyli się artyści, aktorzy i muzycy rockowi, na fanpejdżach zamieścili własnoręcznie wykonane kotyliony z krepy w kolorach Karty Równość Wolność i Braterstwo. Olbrzymią popularnością cieszą się też wiaderka z kostkami lodu, które celebryci wysypują sobie na głowę – symboliczny zimny prysznic dla wszystkich pieszych radykałów. Nieobojętni wobec tego co się stało są także producenci aplikacji smartfonowych. Prawdziwym przebojem, choć to słowo może jest nieco nie na miejscu, okazała się apka „Znajdź i przytul ciężarówkę”. Zasady gry są bardzo proste, wszyscy piesi dysponujący aplikacją mogą wyjść na drogę, parkingi, stacje benzynowe i przy pomocy specjalnego oprogramowania odnaleźć ciężarówkę do przytulenia. Służby europejskie zwróciły jednak uwagę, że chociaż aplikacja, co do zasady wypełnia wymogi Karty Równości Wolności i Braterstwa, należy liczyć się z faktem, że nieliczne ciężarówki mogą okazać się wadliwe technicznie i tym samym stwarzają potencjalne zagrożenie dla pieszych Europejczyków.

Odrębną kwestią jest wystosowanie odpowiedniej dyrektywy, która raz na zawsze powstrzyma ciężarówki przed niekontrolowanym przejazdem po pieszych. Komisarze europejscy natychmiast powołali specjalną komisję, a ta wystąpiła o dotacje do Europejskiego Banku Centralnego na przygotowanie pierwszych okólników. Według wstępnych ustaleń źródeł zbliżonych do kręgów europejskich, każdy europejski region będzie musiał dokonać radykalnych zmian w zakresie przygotowani odpowiednich parkingów strzeżonych dla ciężarówek. Regiony, które wyłamią się z solidarności europejskiej zapłaci milion Euro za każdą ciężarówkę odesłaną z parkingu. Konkluzja! Europejską odpowiedzią zamachu na Kartę Równość Wolność i Braterstwo, będzie wzmocnienie Karty Równość Wolność i Braterstwo!

 
Matka Kurka/kontrowersje.net