Wielgucki gościł na antenie Telewizji Republika. Znany bloger od dłuższego czasu procesuje się z szefem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Chodzi o kwestie jawności finansowej.

„Sąd uznał, i podkreślił to kilkukrotnie, że moje publikacje były oparte na faktach, czyli prawdziwe. Przedstawiłem liczną dokumentację w tej sprawie” – powiedział Wielgucki.

Podkreślił, że według sądu zeznania Owsiaka ws. spółki Złoty Melon są niewiarogodne. Stwierdził też, że niewiarogodne miały być jeszcze zeznania rzecznika WOŚP, Krzysztofa Dobiesa.

Wielgucki przytaczał dokumentację sądową i uznał, że dokumentacja WOŚP ws. Złotego Melona jest po prostu wewnętrznie sprzeczna i zawiera nieprawdziwe informacje. „Sąd uznał, że wykazałem powiązania finansowe Złotego Melona, Mrówki Całej i WOŚP, z czego zyski czerpie m.in. Jerzy Owsiak. Na koniec sąd uznał, że Owsiak, WOŚP i Złoty Melon, odmawiając przesłania pełnej dokumentacji do sądu, w ten sposób uniemożliwili sądowi ustalenie, nie tych przepływów finansowych, ale skali tego procederu” – powiedział bloger Matka Kurka.

Wielgucki zapowiedział, że złożył już zawiadomienie do prokuratury ws. składania przez Owsiaka fałszywych zeznań. „Będę dążył do ujawnienia całej dokumentacji, co doprowadzi do końca Jerzego Owsiaka” – powiedział bloger.

bjad/telewizja republika