Matka Kurka: Prawybory prawie zabiły POKO. Zmiana wajchy to kwestia czasu - zdjęcie
08.12.19, 20:30Screenshot Youtube - Platforma Obywatelska

Matka Kurka: Prawybory prawie zabiły POKO. Zmiana wajchy to kwestia czasu

25

Z olbrzymim dystansem i rozbawieniem podchodzę do publicystycznych tez, które wieszczą koniec partii albo liderów. Takich końców mieliśmy 1000 i więcej, najbardziej znanym jest „Koniec PiS” autorstwa Kamińskiego i Mrozowskiego, która to ramota powstała bodaj na dwa lata przed podwójnym zwycięstwem PiS w wyborach prezydenckich i parlamentarnych. Wieszczono też inne końce, między PO, gdy powstała „Nowoczesna” i wówczas też należało zachować dystans, bo podobne akcje nigdy dotąd się nie udawały. Przychodzi jednak taki czas, że wajcha odbija w drugą stronę i wtedy nie ma zmiłuj się. POKO co najmniej od wyborów europejskich jest na cenzurowanym, a po porażce w parlamentarnych „salony” straciły cierpliwość – pisze Matka Kurka w swoim najnowszym felietonie na Kontrowersje.net

Sprawy zaczęły się rozwijać w kilku kierunkach, frustracja wśród „elit” jest tak duża, że cześć nie wytrzymała i chciała dobić POKO zaraz po jesiennej przegranej z PiS. Głównym hamulcem, który uratował POKO był „rycerz na białym koniu”. Wszyscy po ciemnej stronie mocy czekali na decyzję Tuska i logika razem z instynktem samozachowawczym podpowiadały, że nie wypada zabijać POKO przed startem Tuska w wyborach prezydenckich. Tusk podwinął ogon, o czym pisałem od wielu miesięcy i dla każdego, kto Tuska zna, było jasne, że on wystartuje tylko wtedy, gdy PO odwali za niego całą robotę i wygra z PiS-em we wszystkich poprzednich wyborach, do tego nastąpi przełom w nastrojach społecznych. Jak się stało wszyscy wiemy i wtedy poziom frustracji na „salonach” sięgnął zenitu, czyli wartości koniecznej do podjęcia przełomowej decyzji.

Pojawiły się pierwsze żądania wyrażone wprost, Schetyna miał odejść i nawet wstępnie zapowiedział, że niby tak zrobi, dokładnie to po prostu nie wystawi swojej kandydatury w wyborach na przewodniczącego PO. Na jakiś czas sprawy przycichły i jednocześnie zaczęły się szopki z Bansiem oraz prawybory w PO. Idea prawyborów to nic innego jak rozpaczliwy gest Schetyny, który potrzebował czasu na wewnętrzne rozgrywki partyjne, czytaj utrzymanie pozycji lidera, bo w jego nieoficjalne deklaracje nie wierzy nikt. Niczemu innemu prawybory nie miały służyć, chodziło wyłącznie o to, że w samej PO trwa wojna na noże i poszczególne frakcje walczą o zajęcie jak najlepszej pozycji. I wszystko byłoby mniej zabawne, ale PO się zorientowała, że do prawyborów potrzeba co najmniej dwóch kontrkandydatów. Nikt nie chciał wziąć udziału w ustawionej farsie, dlatego w ostatniej chwili Schetyna do prawyborów zaciągnął siłą Jaśkowiaka.

 

Wreszcie przyszedł dzień 7 grudnia 2019 roku i w tym dniu w salce o parametrach klasy szkolnej, zasiedli działacze PO i oglądali konkurs recytatorski przygotowany przez „prezydentów” PO. Co się kazało? Dramat, prawdziwy dramat, ale to taki, że w Internecie i w mediach dało się słyszeć jeden wielki szloch ze strony tych „dziennikarzy” i „ekspertów”, którzy dotąd potrafili bez żenady pisać, jakim Komorowski jest intelektualistą, a Duda uczniakiem. Cały dramat widział też „wajchowy”, zdegustowany dotychczasowym stanem rzeczy. Mało tego, debata prawyborcza nie tylko pokazała, że PO nie ma żadnego pomysłu na prowadzenie kampanii, ta debata dobitnie pokazała, że PO nie ma kandydata, który byłby w stanie walczyć z Andrzejem Dudą. Wszyscy są zgodni, od lewa do prawa, że i Kidawa-Błońska i Jaśkowiak wypadli beznadziejnie, z tym, że Kidwa-Błońska jeszcze gorzej.

 

Niektórzy jeszcze się łudzą, że to frycowe zapłacone przez debiutantów i później będzie coraz lepiej, ale takie same brednie opowiadano przy Komorowskim. Lekceważono pierwsze wpadki, później wszyscy zrozumieli że to nie wpadki, tylko potencjał i było coraz gorzej. Z Kidawy-Błońskiej największy rzeźbiarz PR-u, nie ulepi połowy Tuska, który w pyskowaniu dawał sobie radę. Przyszedł czas, gdy „salon” z „wajchowym” spojrzeli sobie głęboko w oczy i stwierdzili, że trzeba jeszcze przed wyborami poprzeć kandydata lewicy albo po przegranych wyborach prezydenckich dobić zombie PO. Taką mam koncepcję, jeśli chodzi o przełożenie wajchy, co musi nastąpić, w przeciwnym razie najtwardszy „leming’ dalszych upokorzeń i beznadziei nie zniesie.

Matka Kurka

Kontrowersje.net

Komentarze (25):

Zygfryd2019.12.9 8:42
BLE blibli beble bal bala bal abla nebubu blalba beble ......tyle warta debata z pustakami i betonem w tle
Ziomek2019.12.9 8:00
PIS musi rządzić by skończyły się takie sytuacje jak we Wrocławiu. Kobieta zwolniona z pracy ze szkoły bo uczestniczyła w marszu niepodległości. Trzeba zaorać tzw. lewactwo dokumentnie.
Bogo2019.12.9 7:42
Czy to ten pan który będąc na urlopie z rodziną w USA dawał przykład swoim dzieciom jak oszukiwać sklepy oddając wykorzystane na urlopie rzeczy? I jeszcze chełpił się tym w TVN24. Po takim numerze wyobraźcie sobie, że zostanie naszym prezydentem........
Sebastian Lorenc2019.12.9 8:21
Co za bzdury. Hołownia był lata całe szefem dobtej stacji "Religia". Można bylo tam zobaczyć swietne dokumenty, dobre wywiady i transmisje z wydarzeń religijnych. Świetny był cykl programów o niepełnosprawnych ruchowo osobach konsekrowanych i ich misji dla świata. Ale co wy mozecie wiedzieć. Fronda o tym nie napisze.
lady chapel2019.12.8 22:01
poko, PiSsing, pad, pjk - co to jest
n\\304\\205 2019.12.8 21:54
Kidawa błonska jest ponoć polonistką... a ta baba nie potrafi poprawnie sklecić zdania podwójnie złożonego. Jaśkowiakowi można to wybaczyć, trenuje boks więc wielokrotne uderzenia w durny łeb dokonały nie mniejszego spustoszenia niz oglądanie tzw. faktów TVN
Laura2019.12.8 21:22
Wiedziałam że ona jest głupia ale zeby nie móc jednego zdania poprawnie sklecić toz to jest imbecyl.
suterner-would you like to suck my dog's dick? 2019.12.8 21:18
"Sutener" obrazowo i dokładnie nie tylko siebie samego opisał ale także jego "czynności" manualno-seksualne. Bo jaka baba by poszła z takim do "łóżka". Nawet Joaśka Senyszyn dostałaby torsji. Albo te dwa niedopałki; mały pękaty żydek "Karlson" i jonasik aaa. Nie wiem czy to jest keller-hahn, czy to jest ofiara "Operacji Wisła" albert extra Vergin, może to być nowaczek-robaczek urodzony na staten ajlend w czworakach pod Nowa Hutą albo stachu artysta od pieluch, to nie ma znaczenia - faktem jest, że są to mendy które dostają wzwodu jak coś dowalą katolom, moherom, prawakom. To jest ich "viagra". I jak "sutener" ale nie na tapczan ale w gacie.
B522019.12.8 21:28
komucha trzeba ciąć prostym sztychem bez szermierki bo się nauczy fechtunku
JONASIK2019.12.8 22:15
Wierz mi, ja nie mam niczego szczególnego do katolików. Jeśli np. kiedyś jakaś inna religia zacznie się podobnie panoszyć. Np. jak muzułmanie wprowadzą lekcje koraniczne do państwowych szkół, powieszą półksiężyc w Sejmie, lekarze zaczną się powoływać na koran, w TV będą transmisje z Mekki, państwo będzie wspierać "dzieła" budowy meczetów, mułłowie będą stali obok polityków na uroczystościach państwowych, będzie plan uczynienia z Mahometa króla Polski i będzie się rozmawiać o wpisaniu wiary islamskiej do Konstytucji ... to też będę sobie z nich żartował. Tu nie chodzi o katolicyzm, tu chodzi o wp. się religii, jakiejkolwiek religii w świeckie państwo. Buziaki w twojego mikro dicka.
Laura2019.12.8 22:37
Pa ństwo Polskie jest neutralne swiatopogladowo a nie swieckie tak pisze konstytucja tobie nikt nie nakazuje chodzic do Koscioła
B522019.12.8 21:18
bez obrazy gdybym był wyborcą czerwonej szarańczy to po tym koncercie to bym sobie strzelił w łeb z gumy od majtek
Albert - Du bist ein Stück Scheiße. 2019.12.8 21:15
"Sprechen Sie Deutsch" - Das ist offizielle Form. "Sie" - Das hast du nicht verdient. Du bist ein Stück Scheiße.
PancerCrystal2019.12.8 21:08
Na miejscu matki kurka nie martwiłbym się POKO. Oni sobie poradzą. Za 2-4lata PiS będzie trupem co dla Polski będzie bardzo dobre, ale czy dla matki kurka też?
CrystalPancer2019.12.8 23:30
ty możesz być trupem już za miesiąc to co cię obchodzi co będzie dobre za 2-4 lata dla matki kurki?
JS2019.12.8 21:06
Nie myślcie, że oni nie zmobilizują się przed wyborami i oddadzą pole prez. Dudzie z jakimś marnym kandydatem, kandydatką. Hołownia ma za zadanie mówić jak niedobry jest prez. Duda, jak niedobra jest Prawica i jej rządy i będzie obiecywał jak wielkim będzie prezydentem. Oni znajdą kogoś kto będzie walił w prez. Dudę żeby obalić jego pozycję, zniszczyć, ośmieszyć dorobek jego pracy. Pozdr.
waldek2019.12.8 21:03
Ale boli niektórych trafność przemyśleń p Wielguckiego
2019.12.8 21:39
Nie gniewaj się «waldek», ale ten cały Matka to wiejski filozof.
B522019.12.8 21:01
wyborcza położyła na POganach lagę doszli do wniosku że wersja Hard nie przejdzie wypuszczają wersję Lajt
Sutener z Krakowa Marian B.2019.12.8 20:50
Matka kurva trzeciorzędny grafoman z wiochy Biskupin, znowu szczeka.!!!!!!!!!!!
B522019.12.8 21:03
ty się skończysz zalecam melisę i spacer po placu czerwonym
Andrzej2019.12.8 20:39
Buhahaha największy hejter RP się odezwał ! Teraz fornda czeka na bluzg ( inaczej k nie umie) na Hołownię
Kris2019.12.8 20:52
Jędruś skończ w końcu te andrzejki i wytrzeźwiej
B522019.12.8 21:11
a ja się lewactwem brzydzę i nie będę bluzgał
ktoś tam2019.12.9 7:47
Jeśli chodzi o nowości to Hołownia odgrzał "nowe" hasło: "wybierzmy przyszłość", promowane w ramach innego hasła: "serce masz po lewej stronie".