Matka Kurka: PO-KO posyła Owsiaka na 'pewną śmierć' - zdjęcie
02.10.19, 18:15Zdj. Ralf Lotys, CC BY SA 4.0, Wikimedia Commons

Matka Kurka: PO-KO posyła Owsiaka na 'pewną śmierć'

28

Jerzy Owsiak kandydatem PO-KO na prezydenta RP? W rezerwie jest też prof. Marcin Matczak. Tę sprawę skomentował na swoim blogu w serwisie Kontrowersje.net Piotr Wielgucki "Matka Kurka", którego zdaniem oba projekty są skazane na niepowodzenie i dowodzą "groteskowej desperacji" opozycji. 

"Sprawa na pierwszy rzut oka śmieszy, jednak jest jak najbardziej poważna i została opublikowana nie w „Pudelku”, czy na innym portalu wyłudzającym „kliki”, ale w „Rzepie”. Tak zwana opozycja zastanawia się nad wyborem kandydata na Prezydenta RP i właśnie w tym kontekście padają nazwiska Owsiaka i Matczaka. No dobrze, tylko dlaczego poważna ma być groteskowa desperacja „opozycji”, w końcu to ich śmieszność, która z powagą jako taką nie musi mieć wiele wspólnego. Cóż, pośmiać się można i trzeba, niemniej jest w tym wszystkim znak czasu, z którego nie należy się śmiać, tylko poważnie ucieszyć"- uważa bloger. 

Zdaniem Piotra Wielguckiego, pomysł wcale nie jest tak oryginalny, jeżeli przyjrzymy się historii polityki polskiej i światowej. 

"Wystarczy zerknąć za wschodnią granicę i tam Owsiak jest prezydentem Ukrainy. Matczaka z kolei spokojnie da się ulokować pomiędzy Nałęczem, a Lepperem i obaj w polityce robili kariery. Taki koloryt polityczny zawsze był uruchamiany, ale w bardzo specyficznych okolicznościach i miejscach. Komicy, trybuni ludowi i inne pajace, robią wielkie kariery polityczne w państwach upadłych i pogrążonych w głębokim kryzysie. Ludzie głosują na takich w ostateczności, gdy już naprawdę jest wszystko jedno, kto będzie zarządzał masą upadłościową. Pytanie, czy Polska jest w tej chwili republiką bananową zapadającą się w głębokiej patologii?"-pyta publicysta. Jak dodaje, trzeźwo myślący Polak tak nie uważa, jednak "dla POKO, ich zwolenników i „zaplecza intelektualnego”, Polska jest gorsza od Białorusi, bo tam chociaż nie ma faszyzmu". 

"Kondycja intelektualna i moralna „opozycji” jest dokładnie taka, jak ich najświeższa desperacja. Łatwiej zrozumieć, że w upublicznionych rozważaniach zawarty jest bardzo poważny kryzys, chociaż wyrażony śmiesznością, gdy się cofniemy o cztery lata. W tym historycznym czasie POKO miało żelaznego kandydata na prezydenta i był nim Bronek Komorowski, przebijający notowaniami wszystkie szklane sufity. Okazało się, że raz stara polityczna prawda znów się sprawdziła i sondaże Bronkowi wyborów nie wygrały, ale i po tej traumie nikt poważny nie mówił o Owsiaku, tym bardziej o Matczaku, który wówczas znany był tylko kilku większym aptekarzom i asystentom Balcerowicza"-pisze bloger.

"Były rozważania kto powinien startować z ramienia POKO, ale padały same „wielkie” nazwiska. Rudy rycerz na białym koniu był postacią pierwszoplanową, co nie znaczy, że nie pojawiały się inne kandydatury. Przez moment ponownie miał startować Komorowski, na różnych etapach mówiło się o Sikorskim, Adamowiczu, Hannie Gronkiewicz-Waltz, Rzepińskim, Budce, a i nazwisko Balcerowicza się przewinęło. W fazie głębokiego kryzysu pojawił się pomysł, aby kandydatami byli aktualni prezydenci miast i tak do gry wszedł Trzaskowski, co już było aktem rozpaczy, ale dopiero Aleksandra Dulkiewicz jako nowa gwiazda POKO, podsumowała poziom pogłębiającego się kryzysu. I tak dochodzimy do Owsiaka, konkurującego z Matczakiem, co wcale takie śmieszne być nie musi, szczególnie z punktu widzenia POKO. Gdyby chociaż Bodnar się zgodził, no to jeszcze jakoś by to wyglądało, ale ten cwaniak na pewną śmierć nie pójdzie i trzeba było sięgnąć do głębokich rezerw"-ocenia "Matka Kurka". Jak pisze Wielgucki, oba projekty, "niestety dla 'opozycji' i na szczęście dla Polski" są skazane na niepowodzenie. 

"Owsiak, pomimo całej serii kompromitacji i za chwilę tuzina wyroków, nadal jest bożyszczem. Wprawdzie każdego dnia stawia kolejne kroki na ślepej uliczce Bolka Wałęsy, ale fanatyzm robi swoje. On ma wskaźniki popularności wyższe niż swego czasu Jacek Kuroń, ale na tym koniec. Po pierwsze Owsiak w życiu na to nie pójdzie i daję głowę za tę prognozę, może co najwyżej trochę prowokować i podsycać zainteresowanie wokół siebie. Po drugie żaden Owsiak w Polsce, która wygląda najlepiej od 30 lat i ludzie to dostrzegają, jak również oceniają wynikiem wyborczym, nie ma szans. W Polsce błazen długo prezydentem nie zostanie. I po trzecie, gdyby nawet stał się cud i Owsiak zostałby kandydatem, to w ciągu jednego miesiąca obnażyłby się i ośmieszył tak, jak mnie się nie udało Owsiaka obnażyć przez sześć lat"-podkreśla publicysta.

"Co do rezerwowego Matczaka, to daruję sobie większe złośliwości i powiem tyle, że jego szanse na zdobycie 10% w wyborach prezydenckich są porównywalne z szansami Grzegorza Brauna albo wspomnianego Tomasza Nałęcza. Wyborca nie cierpi nadętych filozofów, którzy wiedzą najlepiej i nieustannie głoszą swoje nudne kazania. Wyciągnąłem z tej groteski tyle powagi, ile się dało, ale najważniejszy wniosek jest taki, że POKO nie żartuje, oni naprawdę nie mają kandydata na prezydenta i co więcej nie mają żadnego pomysłu na dalsze prowadzenie polityki, całkowicie oddają się pomysłom TVN i reszty usłużnych mediów"-podsumowuje bloger.

Kontrowersje.net.

Komentarze (28):

marianl2019.10.3 20:06
Zamiast tego gamonia weżcie mnie.Znam 4 języki!
helmut2019.10.3 8:11
Owsiak prezydentem Kononowicz premierem pod szyldem PełO
Mirek2019.10.2 21:21
Panie Piotrze Wielgucki . Z całą powagą chciałem Panu zakomunikować że nie pisze się Rudy rycerz tylko .....RYŻY rycerz . Tak to przynajmniej leci w necie .
lolek kremowka2019.10.2 21:02
Plakat kandydatki PiS na aucie podarowanym przez WOŚP!!! Taka wasza obłuda PiSia wasza mać! https://www.wykop.pl/link/5150269/plakat-kandydatki-pis-na-aucie-podarowanym-przez-wosp/
Pisbusters2019.10.2 20:03
Owsiak takiego Prezydenta jakiego mamy obecnie to może połknąć na śniadanie
gumowa kaczka2019.10.2 19:53
podnóżek władzy w żywiole
observer19202019.10.2 19:47
Czuję się jakoś dziwnie :/
katolik 2019.10.2 19:31
Wielgucki PiSowski czopek ma jakąś chorą obsesje na punkcie Owsiaka! lecz się chłopie!
Valentynka skorno weneryczna2019.10.2 20:14
A mucha? Jeszcze da się ja wyleczyć, niestety głowy już nie.
anonim2019.10.2 19:25
Tokarczuk już jakiś czas temu przyznała, że marzy jej się "naród" wielkiej orkiestry. A jako, że zbliża się cza ostatecznej rozgrywki to niewykluczone, że sięgną po ostatnie rezerwy ...
Adam 2019.10.2 19:19
a może POKO powinno iść z postępem, wyzbyć się patriarchatu i kandydatem... sorry, kandydatkinią na prezydentkę uczynić Sylwie Spurek?!
katolik2019.10.2 19:16
NIE warto zajmować się róbta co chceta, - -Przed wyborcami PIS obrona Polski przed dnem mor-społ-polit popslsldwiosnsnowoczesna obyw rp -za podżega nie do samobójstwa ,zabójstwa eutanazji aborcji--PROKURATURA chyba ma obowiązek społeczny z urzędu zając się sprawą i zawiesić start w wyborach dna .MY POLACY -CI MĄDRZY I SILNI GŁOSUJĄ NA PIS!!! Wygra Bóg i Maryja
Kaczorek Jebus2019.10.2 18:58
Co ten Wielgucki pier­doli?
ola2019.10.2 18:57
Czy Owsik będzie miał kadencję do końca świata plus jeden dzień , czy tylko 5 lat.
Asmo2019.10.2 18:56
Apel do wszystkich przeciwników PIS !!! Ja, Jerzy Owsiak, apeluję do wszystkich przeciwników PIS-u o niekorzystanie z programów socjalnych i samorządowych ! Kochani, zrezygnujcie z pobierania 500 zł miesięcznie na dziecko i 300 zł rocznie na wyprawkę do szkoły. Rezygnujcie z 13-tki, albo przekazujcie te pieniądze na orkiestrę świątecznej pomocy lub moje prywatne konto, niepełnosprawni niech rezygnują z 500 zł pomocy comiesięcznej, bojkotujcie transport autobusowy w małych miejscowościach i bojkotujcie remonty dróg gminnych, nie zgadzajcie się na wyższą PIS-owską płacę minimalną tylko pracujcie dalej na stawce PO 1750 zł, nie zgadzajcie się rolnicy na pełne dopłaty z UE – i nie bądźcie frajerami, nie zgadzajcie się biznesmeni na obniżki PIT-u i ZUS-u i płaćcie jak dotychczas. I na koniec, gdyby PIS przegłosował ustawę o obowiązkowym wycieraniu odbytu papirem toaletowym, to nie róbcie tego, choćbyście byli osrani po pachy ! Wasz Jurek https://www.facebook.com/photo.php?fbid=139995300534393&set=a.100883917778865&type=3&eid=ARBcJwCh6Hj8-mXbXbMTYgB3H7FjjtphLghZ1w-AcDCV1R2_mB8p3xWk8Em-ioZvh1rXnW8RbeNBRY6D
KaczyKaczor2019.10.2 18:55
Odezwa Krzysztofa Brejzy, szefa kampanii wyborczej POKO pod hasłem „SilniRazem”. Ludzie, zwolennicy POKO, nie idźcie na wybory ! Nawet jeśli jesteście zwolennikami Now., Razem, Wiosny SLD, PSL. Zostańcie w domach, bo jesteście tak durni (jak pokazali wam światowej sławy aktorzy W. Pszoniak, J. Gajos, R. Jankowski, O. Łukaszewicz) w klipach „Nie świruj , idź na wybory”, że możecie się pomylić i zagłosować na PIS. Wasz Krzysztof, organizator farmy troli w ratuszu inowrocławskim. Jedziemy razem z Człapką w Polskę. Po drodzę wstąpimy do Inowrocławia, bo muszę mojej mamusi, instruktorce hejterów farmy, powiedzieć, że ją kocham .
dzielnicowy2019.10.2 18:53
Tak, pierwszy raz w życiu przyznaję rację żydowi Adamowi Michnikowi, nazwisko rodowe Aaron czy Icek Schechter. Jego apokalipsa jest trafna - „Niebawem wyginiemy” !!! W starciu dwóch cywilizacji – jedna z nich, ta gorsza musi wyginąć !!! Otóż, chodzi o to całe polskie polityczne śmierdzące lewactwo, tych debili tych resortowych i ich dzieci, tych morderców księdza Popiełuszki, tych zboczeńców. Po wyborach zabierzemy się za was ! Będziecie mieli 3 wyjścia: albo spier... do innych zachodnioeuropejskich cywilizacji, na wyspę grecką, albo na Sybir. Wyłapiemy was jak szczury i będziemy was izilować jak małpy w ZOO. Tych, którzy będą oporni (tzw. oporniki) – wykastrujemy, bo Polska nie potrzebuje ich nasienia ! Bye, bye ! #“SilniejsiRazem”
Bizon2019.10.2 18:52
Wspomnienia leminga Polak AteistaDurny Gej z 2014 roku: Mam 32 lata. Urodziłem się w gminie Kozia Kupa. Pracowałem w latach 2007-2014 i dobrze zarabiałem - na rękę dostawałem 1125 złotych miesięcznie. Umowę miałem na 3 miesiące , ale szef powiedział , że mi ją przedłuży jak będę pracował po 12 godzin dziennie. Pieniądze odkładałem , bo odżywiałem się karmą dla psów ( najtaniej mi wychodziło). Za odłożoną kasę chciałem sobie kupić taki zegarek jaki ma pan Nowak. Trochę chorowałem , ale nie wiem co mi jest bo zarejestrowano mnie do specjalisty na 2025 rok. Wtedy się dowiem, ale nie przejmuję się bo będę pracował do 67 lat, a więc mam jeszcze dużo czasu. Czytałem codziennie "Gazetę Wyborczą" i oglądałem TVN i stąd wiedziałem , że jest mi tu najlepiej i nie muszę wyjeżdżać za granicę. Popierałem PO bo przeczytałem w GW , że jak przyjdzie PiS to sytuacja moja będzie o wiele gorsza. Nigdy nie myślałem, że się w życiu tak dorobię dzięki PO, Tuskowi i Kopacz a także Bronkowi spod żyrandola. Było mi dobrze w tym złotym okresie dla Polski !
Zosia2019.10.2 18:51
Apel do rodziców : Mój syn był lemingiem, chciał głosować 13.10.2019 na PO. Wyleczyłam go, ja – jego matka . Jeżeli dotknęło was nieszczęście i macie dziecko-leminga, to właśnie podano prosty sposób, jak sobie z tym problemem poradzić. Okazuje się, że leming rzucony na "głęboką wodę" samodzielnego życia, jest w stanie bardzo szybko zmienić poglądy polityczne i zrozumieć, co tak naprawdę funduje mu miłościwie panująca Platforma Obywatelska. Dowiedziałam się 3 miesiące temu, że syn (19 lat – cały czas na rodziców garnuszku) oznajmił dumnie, że będzie głosował na Platformę Obywatelską” . Skoro syn pobłądził, matce nie pozostało nic innego, jak dać mu prostą, ale wyjątkowo skuteczną, lekcję życia. „Oznajmiłam mu, że od jutra, jako pełnoletni dorosły człowiek, ma sam siebie utrzymywać” Jak się szybko okazało, zmagania leminga z rzeczywistości nie trwały długo. „Po około miesiącu od naszej rozmowy przyszedł z podkulonym ogonem i zapytał – mamo, co na obiad? Odparłam, że zupa z obietnic, pieczeń wyborcza w sosie platformerskim podana ze ściemą, a na deser szczaw i mirabelki – i postawiłam przed nim pusty talerz, dodając: smacznego lemingu” I tak oto syn po miesiącu zmienił poglądy wyborcze. Polecam – to działa...
gumowa kaczka2019.10.2 19:55
co za idiotka to pisała
Pilne! Mamy to!2019.10.2 18:51
W ramach programu prowadzonego przez Wody Polskie pod auspicjami Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej opracowany jest plan przeciwdziałania suszy. Jednym z proponowanych rozwiązań jest przyjęcie nowych przepisów, które nakażą mieszkańcom ograniczenie zużycia wody. Innym
Dominika2019.10.2 18:50
Akt rozpaczy ?! Byli „prezydenci” piszą list do „przedstawicieli demokratycznej opozycji kandydujących do Senatu spoza wspólnej listy trzech opozycyjnych ugrupowań”. Wałęsa, Kwaśniewski i Komorowski namawiają kandydatów do Senatu, którzy startują spoza wspólnej listy opozycyjnej do tego, aby ci wsparli opozycję i zrezygnowali z walki o mandat senatorski. Pod listem otwartym, poza trzema byłymi przygłup-prezydentami, podpisali się również lewackie szczochy: Krystyna Janda, Maja Komorowska, Juliusz Machulski, Radosław Markowski, Adam Daniel Rotfeld, Wojciech Sadurski, Łukasz Turski, Ludwika Wujec, Henryk Wujec, Adam Zagajewski. * P.S. Wojciech Sadurski jest na liście najgłupszych profesorów w Polsce !
KKK2019.10.2 18:48
Owsik kandydatem POKO na prezydenta ?!!!!! Nie Jachira ?!!!!! Tach z POKO chyba poj-eba-ło !!!
2019.10.2 18:44
Tak Matczak jak i Owsiak... Mają w d. prezydenturę Wielgucki to po prostu kretyn. Coś sobie wymyślił, a wy łykajcie tępe pelikany. Debilnych "publicystów" w Polsce nie brak. Matek Kuriwek! Do boju
KONSTYTUCIA to ja = Bolek OTUA to nie ja2019.10.2 20:13
Oooo to to. Masz talent, jusz cim pisal. Przyjeszdżaj do mnie masz robote. Bendziesz u mniem osobistym odpowiadaczem na trudne pytania. Premia, kupony totolotka, no.
Andrzej2019.10.2 18:26
Jeżeli Pan "Pani" Biedroń został prezydentem Słupska (teraz europosłem), jeżeli Pan Palikot był posłem, jeżeli Pani Jahira prawdopodobnie zostanie posłanką, to dlaczego Pan Owsiak nie może zostać Prezydentem Polski. Niestety obserwuję, że w naszym kraju wszystko staje się możliwe. Brak edukacji obywatelskiej społeczeństwa, powszechny relatywizm, nie ważne co mówisz byle o tobie media mówiły to jest rzeczywistość naszych czasów. Przykre ale niestety prawdziwe. Szczęść Boże wszystkim.
PePe2019.10.2 18:49
Lokalnie tacy mogą wygrywać. W warszawie zwyciężyłby strach na wróble albo kij od mopa. Jeśli miałby rekomendację PeŁo i wstępniaka pochwalnego w GWnie. To bezmózgie lemingi i to coś by wybrały. W wyborach ogólnopolskich bez szans.
Zwykły Kowalski2019.10.2 20:00
Samo to że mówisz szczęść boże świadczy u Ciebie o braku edukacji, więc się nie czepeiaj społeczeństwa