14.01.20, 15:15

Matka Kurka: Petruizacja Grodzkiego postępuje, najszczęśliwszy jest Banaś

Jedynym z ulubionych tematów internetowych dyskusji jest porównywanie. Gdy mowa o tych co byli w PZPR, to się zaczyna zabawa w Piotrowicza i Cimoszewicza, z tym, że sekretarz Cimoszewicz to ten dobry komunista, przepraszam, demokrata, a Piotrowicz szeregowy członek POP, największy zbrodniarz stalinowski. Z kolei najnowsza gwiazda „wolnych sądów” i „konstytucji”, Tomasz Grodzki, jest porównywany do Banasia, chociaż te dwie sprawy kompletnie nic nie mają ze sobą wspólnego poza tym, że obaj nie powinni pełnić swoich funkcji. Tak, czy inaczej stan „na dzień dzisiejszy” jest taki, że o Banasiu nie mówi się nic, natomiast o Grodzkim mówi się non stop, głównie za sprawą samego Grodzkiego - pisze Matka Kurka (Piotr Wielgucki) na łamach strony Kontrowersje.net.

 

Wpadek i większych komedii z „trzecią osobą w państwie” jest tyle, że nawet uważni obserwatorzy mogą się pogubić, co oznacza, że postępuje pewien proces. Tak, chodzi o proces petruizacji Grodzkiego, czyli strat z wysokiego „C” i bolesny upadek na falset. Nie tylko Internet nie wybacza, ludzie też nie wybaczają i są bezlitośni niczym dzieci, które zawsze się śmieją z grubych i okularników. O tym, że polityk przekroczył dopuszczalny próg śmieszności świadczy wiele symptomów. Wejście do języka powszechnego jakiejś historii lub pojedynczego słówka kojarzonego z politykiem, które wywołuje salwę śmiechu prawie zawsze jest początkiem końca. Dla przykładu podam parę takich „politycznych aktów zgonu” zaczynając od „Madery”, przez „Misiewicze” i „zadzwońcie do Banasia”, kończąc na „orędziu”. Ostatnie słówko już na stałe się przykleiło do Grodzkiego i tylko sobie to zawdzięcza.

Na szczęście dla polskiej demokracji i na nieszczęście dla „premiera i prezydenta senatu”, to nie jest jedyne słówko. Drugim jeszcze groźniejszym jest „koperta” i to dopiero wywołuje szereg histerycznych reakcji, które prostą drogą prowadzą na polityczną Maderę. Praktycznie nie ma tygodnia, aby Grodzki nie wyskoczył z jakaś kompromitacją. Mieliśmy wspomniane orędzia, było przyjmowanie 2 000 zł w prywatnym gabinecie, bo tam wolno. Z setek, a może tysięcy pacjentów, znalazł się jeden opowiadający o uczciwości Grodzkiego i okazało się, że to ubek donoszący na własną żonę. Ostatnia komedia to atak śmiercionośną kamerą „reżimowych” mediów publicznych na dyrektor gabinetu Marszałka Senatu Małgorzatę Daszczyk. I tutaj mamy kolejny symptom potwierdzający proces petruizacji. Otóż nie ma lepszego sygnału, że jest bardzo śmiesznie, niż to, że śmieszność zauważają „obiektywni” dziennikarze i co gorsze dziennikarze Gazety Wyborczej.

Po opublikowaniu filmiku, na którym widać, że jeden mężczyzna przypadkiem wpada na drugą kobietę albo odwrotnie, Grodzki wysmarował komentarz z nawiązaniem do śmierci Adamowicza i tomografii głowy „ofiary”. Odpowiedź otrzymał natychmiast, wyśmiali „trzecią osobę w państwie” dziennikarze środka i dziennikarz Gazety.pl Rogojsz. Więcej dowodów nie potrzeba, tyle w zupełności wystarczy i ważne w tym wszystkim jest to, że procesu petruizacji praktycznie nie da się zatrzymać. Owszem zdarzają się politycy, którzy sobie doskonale radzą z przyklejaniem im gęby, ale to nie dotyczy Grodzkiego, on ma naturalny talent do autokompromitacji. Można coś palnąć od czasu do czasu, każdemu się zdarza, rzecz w tym, że Grodzkiemu zdarza się non stop i końca nie widać. No i z tej sytuacji nie ma wyjścia, opozycja nie może sobie pozwolić na usunięcie Grodzkiego chwilę po tym, jak ogłosili nową demokrację pod nowym przywództwem demokraty ze Szczecina.

W efekcie czeka na niekończący się serial komediowy z Grodzkim w roli głównej, w dodatku równolegle rozgrywa się dramat, bo coraz więcej pacjentów się zgłasza do prokuratury, a część oskarża wprost, pod imieniem i nazwiskiem. Pełne nieszczęście PO polega też i na tym, że z takim garbem będą szli w kampanii prezydenckiej, która nawiasem mówiąc leży i kwiczy. Kandydatki Kidawy-Błońskiej nie widać, ponieważ chłopcy i dziewczęta z PO zajęci są sobą, dokładnie walką o władzę w wewnętrznych wyborach. Pozostaje dopisać puentę, ale puenta jest gotowa, to tytuł felietonu: „Petruizacja Grodzkiego postępuje, najszczęśliwszy jest Banaś”.

Matka Kurka

Kontrowersje.net

Komentarze

Azazel2020.01.15 10:01
Widać, ze zbliża się kolejna płatność grzywny matki kur*y dla Owsiaka, bo sypie swoim szambem jak oszalały. Ciekawe, ile fronda płaci za te wypociny - a płacenie za coś takiego czemuś takiemu świadczy o totalnej głupocie "redakcji".
Tylko prawda sie liczy.2020.01.15 5:00
Grodzki to jest nastepna pozycja lewactwa komunistycznego.Zaczac wyliczac tych nie dorobionych komunistycznych politykow, zabralo by duzo czasu.Jednak faktem jest, ze oni sa kompletnie pozbawieni ludzkiej klasy, nie prezentuja soba, kulture osobista i sposob oddzialywania na spoleczenstwo.Kilku z nich nalezy wymienic, aby miec staly ,kontakt z tymi cymbalami. Walesa, Komorowski,Tysk, Schetyna no i teraz Grodzki. Ludzie ratunku, przeciesz to mozna peknac ze smiechu albo rozplakac sie, ze takie osoby Polske reprezentuja.
he he2020.01.15 2:52
Upiorny sen: budzę się rano a tu Grodzki zwołał posiedzenie Rady Bezpieczeństwa ONZ w s prawie braku ""praworządności w Polsce
gumowa kaczka2020.01.14 21:27
!!! dziękujemy za reklamę (jak co roku) WOŚP -rekord zbiórki (jak co roku) to również dzieło autora
anonim2020.01.14 21:53
suma rekordowa, ale odliczając inflacje to Owsik zbiera coraz mniej
gumowa kaczka2020.01.14 22:16
ciekawe czemu ceny rosną,pewnie przez Tuska
Pet2020.01.14 20:51
Ciekawe ilu tu włazi rządowych czopków?
anonim2020.01.14 20:26
Ponoć dziś się zgłosił tylko jeden co wręczał łapówkę, trzeciej osobie w państwie, tak że nie jest źle. A Grodzki dziś uprzejmie donosił po "amerykańsku". Nic nie gadał o kopertach
Katolicka Kretynizacja Polski2020.01.14 18:30
Wielgucki lub jak kto woli Matka Kurka, podczas ostatniego finału wsparł WOŚP drobną sumą! Brawo! jak widać nieraz w najgorszej k.rwie odzywa się sumienie...
Irena2020.01.14 17:23
PiS nie broni Banasia - niestety nie ma ustawy, na mocy której można go usunąć ze stanowiska. PO-KO i lewactwo będą bronić Grodzkiego jak niepodległości. Jest duże prawdopodobieństwo, że - gdyby został pozbawiony stanowiska - "większość senacka" zaczęłaby topnieć w zastraszającym tempie.
Dam2020.01.14 18:30
PIS bronił Banasia bardzo długo (chyba że już nie pamiętasz "kryształowego człowieka"), tak długo aż pojawiły się niepodważalne dowody na jego winę. Jak na razie nie ma dowodów na winę Grodzkiego, są poszlaki i zeznania, z których większość się wycofała. Dopóki nie będzie dowodów, istniej domniemanie niewinności, Drugą sprawą jest, że nie można porównywać aktualnych oszustw podatkowych i kontaktów z bandziorami do brania łapówek 20 lat temu (co się i tak przedawniło, więc nigdy z tego sprawy karnej nie będzie). No chyba że to dla ciebie to samo.
Nina2020.01.14 19:41
W obecnym senacie jest aż 3-ch przestępów z POKO.
anonim2020.01.14 17:08
PILNE! Wielki protest przeciwko Cenzurze Prewencyjnej godz.12:00 PAP W-wa ul. Bracka 6/8! youtube.com/watch?v=V0KW-YH9nzc
lady chapel2020.01.14 17:07
Dla przypomnienia: Danuta Holecka do Jerzego Owsiaka: Grajcie do końca świata i o jeden dzień dłużej. https://twitter.com/izabela1027
gumowa kaczka2020.01.14 21:30
pisiory to obłudniki są ,pozdrawiam :)
Wies2020.01.14 17:05
Jest lepszy niż Swetru !
propozycja2020.01.14 16:28
Prof. Grodzki powinien może porozmawiać z psychiatrą, aby mu pomógł w zmianie jego dziwnego zachowania.
Adam S2020.01.14 16:21
Nie dość, że podły kryminalista, to jeszcze okaz głupka.
prosty2020.01.14 16:11
Przykład konwergencji w polityce: różne osoby z przerostem ambicji, gdy dostają władzę (a przynajmniej tak im się wydaje), zachowują się podobnie.
Kokot2020.01.14 16:03
Napisal Kurka, ktory jest nikim
joze2020.01.14 16:00
Grodzkiego na komisarza UE ds kopert
Mirek2020.01.14 15:39
Rozmawiałem dzisiaj z sąsiadem i jesteśmy zgodni że marszałek Grodzki sprawia wrażenie jakby był upośledzony na tle umysłowym . Być może jako lekarz jest dobrym fachowcem ale jako polityk wykazuje niekompetencję , brak wiedzy i rozbuchane ego . Bardziej nadawałby się na "artystę" do telewizji niż na marszałka senatu . Jednym słowem człowiek ten zachowuje się dość dziwnie .
Urszula2020.01.14 15:40
No to go zastąp. Czemu nie startujesz w wyborach do parlamentu?
Piotr Nowak2020.01.14 15:29
He, he, z Banasiem wszystko zostało powiedziane, a teraz oczekuje się jego dymisji ! Ale koiedy się na to zdecyduje, to inna sprawa. Natomiast ten cały Kopertnik III kłamie jak z nut !!! Brał koperty a mówi że nie brał, kłamie, a mówi że nie kłamie, straszy (bo słdy są jeszcze po ich stronie) a mówi że nie straszy - co za gadzina ?!
Urszula2020.01.14 15:46
A skąd ty to wszystko wiesz? Myślę, że ukończyłeś szkołę specjalną i jedyną rzecz jaką potrafisz to pisać głupoty i pomawiać innych. Jesteś na pewno katolikiem, który każdą niedzielę wystawia ryja po hostię, zakłamany bucu. Mówi się, że złodziej w każdym widzi złodzieja bo taką ma mentalność i moralność i każda inna jest mu obca. Widać, że jesteś łapówkarzem i kłamcą. Jesteś podły, że bardziej podłym już być nie można.
Irena2020.01.14 16:54
Urszula, nie wylewaj już żółci na innych. Nie chodzisz do kościoła - to twoja sprawa, ale nie obrażaj tych, którzy chodzą. Nie każdy, kto się z tobą nie zgadza, musi być opluwany.
lidia2020.01.14 15:28
Jurek skończył imprezę to kurak znowu uderza w marszałka Grodzkiego.
Piotr Nowak2020.01.14 15:33
Ty lidia, wiesz dlaczego kobiety mają mózgi większe od kur ?! Nie wiesz ? A gdzieżby taka kura jak ty coś wiedziała ?! Dobra, odpowiem ci , bo się jeszcze zagrzejesz ? Otóż, żeby przy jedzeniu nie grzebała nogami !
Urszula2020.01.14 15:39
Sam to wymyśliłeś czy ktoś ci pomógł? Chyba to drugie bo jesteś z nacji: nam myśleć nie kazano. Wiesz o co mi chodzi? Nie sądzę. :D
Nina2020.01.14 19:39
Urszula ty to też nie grzebierz nogami jak lidia?
JS2020.01.14 15:21
Smutne, że człowiek rangi profesora bierze przykład z Wałęsy. Niewiele się od niego różni.. Jeden i drugi według doniesień brali. Jeden i drugi wypierają się wszystkiego. Może jeszcze wyjdzie na jaw, że profesor także donosił ? Pozdrawiam
JS2020.01.14 15:23
Jeden i drugi podnoszą ręce w geście wiktorii. I z czym wy wygrywacie ? Nad kim chcecie wziąć górę ? Nad Polskim Narodem ! Jeden i drugi ma w pogardzie naszą wolność i samostanowienie. Pozdr.
Nina2020.01.14 19:35
Przecież donosił kłamiąc do UE i KW.
JS2020.01.14 21:01
:-)