Matka Kurka: Oto dlaczego ,,kasta'' podważa status sędziów - zdjęcie
09.12.19, 18:00fot. Platforma Obywatelska RP, lic. CC BY-SA 2.0 via Wikipedia

Matka Kurka: Oto dlaczego ,,kasta'' podważa status sędziów

42

O ile komuś się wydaje, że chore i bezprawne interpretowanie wyroku TSUE służy dobru obywatela i weryfikacji właściwego obsadzenia składów sędziowskich, to dalej nie musi czytać felietonu. Wyrok TSUE służy kaście jako amunicja na trzech frontach, z czego dwa są dość dobrze znane, a trzeci, w moim przekonaniu kluczowy, jakoś umyka obywatelem, chociaż swego czasu było o nim bardzo głośno. Pierwszy front to oczywiście utrzymanie pełni władzy w „sądownictwie” przez rozdanie PRL-wskie, dlatego nowych sędziów stara kasta tępi nieludzko. Drugi front to strach przed postępowaniami dyscyplinarnymi, niemal 100% „sędziów niezłomnych” ma zarzuty dyscyplinarne. Trzeci i ostatni front, to wybór nowego Prezesa Sądu Najwyższego! - pisze Matka Kurka (Piotr Wielgucki) na łamach Kontrowersje.net.

 

Tak, Szanowni Polacy, cały ten cyrk wokół podważania statusu sędziego powołanego przez nową KRS służy wielu brudnym sprawom, ale realnie kasta może bronić już tylko jednego frontu i jest nim wybór Prezesa Sądu Najwyższego. Prezes SN nie ma aż tak dużego wpływu na obsadzanie składów sędziowskich w SN, ale ma olbrzymi wpływ na pełny skład sędziowski SN, który rozstrzyga sporne kwestie prawne. W tej chwili mamy jeden wielki bałagan, jednak tylko naiwni mogą sądzić, że chaos zrobił się sam. Widzimy w pełni zaplanowaną akcję dyskredytowania „nowych sędziów”, ponieważ to oni wybiorą nowego prezesa SN i później mogą podjąć uchwałę uznaną za normę prawną.

Po wyborze nowego prezesa SN z „nowych sędziów” wystarczy powołać pełen skład SN i wydać uchwałę spójną ze stanowiskiem TK, co kończy się wojnę na górze. Kończy w Polsce, bo łatwo przewidzieć, że z chwilą utraty wpływów w SN „kasta” uzna TSUE za najwyższy trybunał. Niemniej w polskim porządku prawnym mielibyśmy spokój, przynajmniej w kwestii jednolitej wykładni kto jest sędzią i co jest organem w RP. Jeśli kasta straci możliwość wydawania wygodnych dla siebie uchwał w pełnym składzie, to straci ostatnie narzędzie do podważania obowiązującego porządku prawnego. Słowem gra toczy się o ostatni bastion i tutaj żadnych zasad nie będzie, wszystko, z prawem na czele, zostanie przez SN pod rządami Gersdorf pogwałcone.


Czas przypomnieć w jaki sposób odbędą się wybory nowego prezesa SN. Niestety dysponuję danymi sprzed roku, ale z tego co pamiętam niestety nic się od tego czasu nie zmieniło albo zmieniło się bez większego wpływu na samą procedurę. W tej chwili na 120 miejsc we wszystkich izbach SN, 37 sędziów powołał Andrzej Duda. Pierwszych 10 powołano 20 września 2018 roku, 10 październik 2018 roku nominację odebrało kolejnych 27.

1) Izba Cywilna – 35, w tym 7 nowych
2) Izba Karna – 29, w tym 1 nowy
3) Izba Pracy i Ubezpieczeń Społecznych – 20 starych
4) Izba Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych – 20, w tym 19 nowych i 1 nowy do obsadzenia
5) Izba Dyscyplinarna – 16 w tym 10 nowych i 6 nowych do obsadzenia

Do wyboru prezesa potrzeba 2/3 pełnego składu, czyli 80 ze 120 sędziów i teoretycznie to kworum jest, ale „starzy” sędziowie bardzo łatwo mogą kworum zerwać. Bez trudu to zrobią nawet przy drugim podejściu, gdzie wymagane jest mniejsze kworum, 3/5, czyli 72 sedziów. Jakby nie liczyć 37 „nowych sędziów” kworum nie zapewni. Pytanie, czy „kasta” zdecyduje się na zrywanie kworum, aby uniemożliwić wybór nowego prezesa? Najbardziej oczywista odpowiedź brzmi „tak”, ale to dałoby poważny pretekst PiS do nowelizacji ustawy. Łatwo „sprzedać narrację”, że nie może dojść do paraliżu w sądownictwie i tutaj „kasta” nie miałaby wielu argumentów. Opisana okoliczność daje nadzieję, że SN niekoniecznie się zdecyduje na tak ostry, ale na krótką metę skuteczny manewr. Znacznie bezpieczniejsze dla „kasty” jest wyeliminowanie „nowych sędziów” i dokładnie to, przy pomocy wyroku TSEU usiłują zrobić.

Podważanie istnienia Izby Dyscyplinarnej, gdzie jest 10 „nowych sędziów” i podważenie KRS odpowiadającej za nominacje sędziowskie, to cała toporna strategia ludzi Gersdrof. Jeśli PiS nie pęknie i nie pozwoli SN oraz pozostałym Juszczyszynom na robienie sobie żartów z prawa, to reszta potoczy się z górki. Według zapisów ustawy aktualny prezes SN zwołuje zgromadzenie, które wybiera 5 kandydatów na prezesa SN i przedstawia tych kandydatów prezydentowi. System głosowania jest taki, że wyklucza wybór 5 „starych sędziów”, ponieważ każdy sędzia ma tylko jeden głos. W piątce musi się pojawić sędzia z nowego naboru i naturalnie tego wybierze Andrzej Duda na następcę Gersdorf.

Matka Kurka

Kontrowersje.net

Komentarze (42):

Glaudiusman2019.12.11 10:47
Starych sędziów komuchów i lewaków wyrzucić na bruk z rentą socjalną, bez żadnych przywilejów.
Toni2019.12.11 10:29
Kasta chce kraśc,jeździć po pijanemu i za nic nie ponosić odpowiedzialności. Około 700 komuchów i kaściarzy won z sądów.
Janek2019.12.10 22:27
Oto czym powinien żyć Naród: System przetwórstwa Rolno Spożywczego i mafia trują Glifosatem Polaków youtube.com/watch?v=K_g_rrV3Pmg RÓBCIE BADANIA na zawartość Glifosatu w swoich organizmach! youtube.com/watch?v=NJkn0QfUmoQ Załatwiłem 15% RABAT-u na badanie glifosatu i witaminy D3 w laboratoriach ALAB youtube.com/watch?v=yrFWfIzAO3Q Nie głosujcie na marionetkę. Duda nic nie robi w obronie Polaków! youtube.com/watch?v=pDtMoOESYD0
anonim2019.12.10 21:00
Przesylam tej damie Bajke Krylowa pt. Literat i Zboj material do przemyslenia warunek umic myslec
Noel 2019.12.10 10:49
DLATEGO POLACY OCZEKUJĄ OD RZĄDU PIS ZDECYDOWANYCH DZIAŁAŃ W SPRAWIE REFORMY SĄDOWNICTWA. I TO NATYCHMIAST! Przestańcie się obcyndalać z tymi sabotażystami, którzy będąc z nadania komunistów, lub dziedzicząc po swych czerwonych starych funkcje w polskim systemie prawnym, paraliżują Polskę i działają wbrew Jej interesom. Na to są przecie odpowiednie artykuły w konstytucji
Pet2019.12.10 14:59
Oj, to z Przyłębską też trza bedzie porządek zrobić, toć łona też z komunistycznego nadania.
anonim2019.12.9 20:47
NAROD JEST WOLNY GDY POSIADA PRAWO JAK WYNIKA ZWIADOMOSCI PUBLICZNYCH SEDZIOWIE KRADNA W SKLEPACH TO DOBRA PROGNOZA POSYLAM IM BAJKE KRYLOWA PT. LITERAT I ZBOJ
Max Fiend2019.12.9 20:09
No to kiedy publikacja list poparcia? Czego PiS się boi? :-D
Pet2019.12.10 14:58
Czego się boi? Bo tam chu... nocuje. Sami sobie poparcie dali i się powybierali. Któryś tam przecież nawet sam siebie poparł i się do tego przyznał.
Ciekawy.2019.12.9 19:57
"To jest grupa 10 tysięcy osób na usługach Berlina i Unii Europejskiej, która ma do dyspozycji dominującą siłę w mediach i poparcie Targowicy. To nie jest tylko 10 tysięcy- to są media, Berlin i Bruksela. Jeśli ktoś nie ma odwagi rzucić rękawicy, podjąć decyzji, to trudno. Ta grupa wie, że nikt nie ma odwagi, ta grupa wie, że będzie zawsze bezkarna, wie, że wygra. Bo rząd się wycofa - to jest tylko kwestia kilku dni albo godzin. Wycofa się ze wszystkiego pod hasłem nieantagonizowania i nieskalowania konfliktu, zwłaszcza przed wyborami prezydenckimi, a potem kapitulację przedstawi jako zwycięstwo". Nic dodać, nic ująć.
Ryszard Olejniczak2019.12.9 19:27
To są tylko marginalia. Władza sądownicza w połączeniu z czwartą władzą, to w praktyce pełna władza, którą (jak widzimy) można w Polsce zdobyć bez jednego wystrzału.
franek kimono2019.12.9 19:08
Status mistrzow karate tez kasta podwaza. Trzeba mianowac nowych.
Du bist ein Stück Scheiße.2019.12.9 18:38
Albert, du Trottel! Bitte schreibt nur in Deutsch oder Englisch - Zeig, was du kannst! Wikipedia - "Sedes Dla zwiększenia komfortu użytkowania, a także ze względów higienicznych, na krawędź muszli zazwyczaj opuszczana jest deska sedesowa, zwana także deską klozetową lub - w języku potocznym - 𝐬𝐞𝐝𝐞𝐬𝐞𝐦 " - VERSTEHST DU? Sprechen du Deutsch Ja, in der Tat ... "Sie" ist reserviert für menschliche Wesen. Du bist ein Stück Scheiße.
guess who2019.12.9 20:01
Lata płyną Leszku. Spraw sobie praktyczny prezent już dzisiaj: https://images-na.ssl-images-amazon.com/images/I/41jguK9YEJL._AC_SY400_.jpg
fronda.pl — naszym bogiem jest błąd2019.12.9 18:17
Ty razem dobrze napisaliście: „Matka urka” :-D
Dam2019.12.9 18:12
Sędzia Źurek mówi, że to nie jest KRS tylko NEO-KRS, a uczestnicy w Studiu Otwartym 7.12.2019 mówią, że lewaccy sędziowie, to nie sędziowie lecz bandyci ! No to kto ma wreszcie rację ?!
Kim jest Piotr Wielgucki vel "Matka Kurka"?2019.12.9 18:11
Wiejski chamek mieszkający w zakutej wsi Biskupin pod Chojnowem na Dolnym Śląsku. Niewierzący(!) i jak sam przyznał: syn pijaka i sekretarza PZPR, posiadacz żony i dzieci. W młodości punkował i jeździł do Jarocina. W internecie zaczął funkcjonować pod koniec lat 90 podpisywał się jako "Wielbłąd" i "Ketman", później przechrzcił się na "Matka Kurka" postanowił, takim nickiem, "przyłożyć" Ojcowi Rydzykowi! Stworzył portal Kontrowersje.net, który redaguje i którego jest niekwestionowaną "gwiazdą"! Poniżej kilka jego złotych myśli które zamieszczał: "Nikt o Kaczyńskich tak naprawdę nie słyszał, każdy Polak znał Kuronia, Wałęsę, Lisa, Gwiazdę, Modzelewskiego, Frasyniuka, Bujaka, ale nie Kaczyńskich, nie znał, bo się niczym szczególnym nie wyróżniali, siedzieli cichutko przyklejeni do Wałęsy, który ich później wylansował, a którego oni opluli i odsądzili od czci i wiary" "Nie lubię Kaczyńskich, ponieważ są chodzącym symbolem polskiego stereotypu, wszystko, co można najgorszego powiedzieć o Polakach, jest zawarte w organizmach i działaniach tych dwóch Panów. () Jednym z flagowych zawołań Kaczyńskich jest wiara ojców, ale za symbol wiary ojców wybrali Kaczyńscy katolicką mutację, katolicką patologię i antypapieża Tadeusza Rydzyka" W październiku 2008 r., gdy Palikot zarzucał prezydentowi Lechowi Kaczyńskiemu nadużywanie alkoholu, "Matka Kurka" notował na swoim blogu: "Powiedział dwie prawdziwe rzeczy (Palikot), co do których nie mam już najmniejszych wątpliwości: prezydent jest chamem, prezydent ma problem alkoholowy, (...) jest pijakiem". "Matka Kurka" albo Piotr Wielgucki, jak kto woli, jest książkowym przykładem słabego intelektualnie internetowego trolla i politycznej chorągiewy, który napisze wszystko i opluje każdego, byle zaistnieć i zainteresować tym ludzi... GRATULACJE dla portalu 'Fronda' za "autorytet" moralny jakim karmi swoich czytelników!
błądzić rzecz ludzka, trwać w błedzie to głupota 2019.12.10 11:12
Daruj sobie te "sensacje", Matka Kurka sam nas o tym informował Ale się boicie o ostatni gersdorfowy przyczółek :)
kalinka2019.12.9 18:11
Polacy, widzieliście zeznanie majątkowe prezes sądu najwyższego Gensdorf (po polsku: Gęsia Wieś) ?! Ja Pie-rd-olę , to babsko ma tyle waluty, tyle nieruchomości, ma nawet łąkę ! No to powiedzcie mi, jak oni mają z tych ciepłych posadek zrezygnować ?! Oni walczą o to żeby było jak było jak lwy i lwice – po trupach !!! Jestem ciekawy majątku sędziego Iwulskiego, kapitana LWP i służb specjalnych ?! Może ktoś to opublikuje ?!
Urszula2019.12.9 18:17
Ja też mam łąkę i tylko kłopot z nią bo kosić nie ma komu, a podpalać suchej trawy nie wolno. A idzze, idzze. Moja rodzina ma wyspę na Odrze - 1,7 ha. No i co? Jak jest powódź to zawsze nas odcina od świata. A idzze, idzze z takim majątkiem, a raczej majdanem.
Pet2019.12.10 14:55
I co z tego? Czyli jak na jej miejsce przyjdzie jakiś sędzia z nadania PiS to będzie biedny? Chyba że jak Morawiecki przepisze majątek na żonę. Jeżeli majątek sędzi Gersdorf jest legalny to co komu do niego? Odpowiedź jest prosta, gówn.... Czepianie się nazwisk jest poniżej dna, ale to norma wśród zwolenników dojnej zmiany.
ela2019.12.12 9:02
Ona jest wybitną znawczynią prawa pracy. To jej sędziowanie, to tylko dodatek- wykłady, konsultacje, wsółpraca z firmami, z tego ciągnie zysk. To nie magister Przyłębska, którą nawet z państwowej posady mało nie wywalili. Ma kobita łeb, tytuł profesorski, to kasę robi z tego na czym się zna. Sama miałam z nią wykłady na uczelni z zakresu prawa pracy
JS2019.12.9 18:11
Piotr Wielgucki pisze: W tej chwili mamy jeden wielki bałagan. Obce królestwa już nie raz zrobiła nam takich bałaganów w naszym królestwie swoimi agentami, wpływami, szantażem. Mamy niemal 2020r. ale od czasów średniowiecza nic się w polityce nie zmieniło. Silne królestwo chcąc zdobyć inne musi je osłabić wewnętrznie. Najwięcej siły mają przez pieniądze. Ale jak tu żyć bez pieniędzy, banków, gnijącej UE, żyć bezpiecznie bez czołgów, rakiet ? Uroczyste poddanie Polski nie pod EU GmbH ale pod królewską władzę Jezusa. Pozdr.
Zenon Wydmaniec. 2019.12.9 18:09
Matka Kurva, Trzeciorzędny Blogerzyna, Jałowy Grafoman, obłąkany, nałogowy onanista z wiochy Biskupin, znowu szczeka.!!!!!!!!!!!!!!
joanna2019.12.9 19:03
Jeśli język tego wpisu jest propozycją stylu rozmowy na poważne tematy, to chyba jednak Matka Kurka MA RACJĘ!!!
Jacek2019.12.10 2:51
Zmień nick na Zenek Wydymany.
Zosia2019.12.9 18:09
Sędzia Andrzejewski mówi, że sędziowie Sądu najwyższego to przestępcy ! Oni wypowiedzieli posłuszeństwa wobec Polski ! To sdrajcy narodu polskiego !!! A więc: sąd pod sąd !
Bizon2019.12.9 18:08
Sędziowie KRS i TK proponowani przez sejm, czyli Naród w latach 2015-2019 i powołani przez Prezadenta, NIE są zdaniem kilku przygłupów z Sądu Najwyższego niezależni , bezstronni i niezawiśli od władzy wykonawczej, czyli rządu Zjednocuonej Prawicy i ustawodawczej, czyli sejmu i senatu. Natomiast ci sędziowie, którzy byli powołani przez Radę Państwa totalitarnego PRL są w pełni niezależni , niezawiśli i całkowicie bezstronni od PZPR – jedynie słusznej partii komunistycznej ! Rozumowanie debili z PGR-u.
Pet2019.12.10 14:48
No to Przyłebska się łapie.
Toni2019.12.11 10:33
Komusza kasta niesprawiedliwości z żabą Polityczną na usługach nNemiec,Muszą mieć tyle za uszami,że boją się odpowiedzialności ze strony KRS.
kira2019.12.9 18:07
Druga część reformy sądownictwa nastąpi od 2020 roku: - w maju odejście niemki Gensdorf w tzw. stan spoczynku i wybór nowego prezesa i sędziów SN, - reorganizacja sądów okręgowych , rejonowych i apelacyjnych, w ich miejsce sądy regionalne i okręgowe (w miejsce rejonowych) - weryfikacja wszystkich sędziów, wymiana prezesów sądów i odsunięcie od orzekania tych sędziów, którzy nie tylko nie będą mogli więcej orzekać, ale sami będą sądzeni, - powołanie ławników do orzekania, tak aby sami sędziowie nie robili cyrku z sądów, - powołanie sędziów pokoju i rzeczników pokrzywdzonych przez sądy, wprowadzenie nowych przepisów antykorupcyjnych, antymafijnych i antypolitycznych.
Pisowski łeb2019.12.10 11:16
Komunistycznego prokuratora też będą weryfikować?
Marek2019.12.11 9:23
Zależy którego. Są tacy prokuratorzy, np. pan Piotrowicz, którym powinno się medal dać!
Realista2019.12.11 7:47
I w efekcie juz kompletny paraliż sądów.
LegitimateCybersecurityCompany2019.12.9 18:05
„Guzik Cię to obchodzi gdzie pracuję mój kuzynie gowniarzu. Ja natomiast poinformuje kogo trzeba o twoich lewych geszeftach o których myślisz ze tylko Ty wiesz. A ja bede pracować i robić to ci chcę. Spadaj” To odpowiedź na artykuł, w którym dziennikarz "Wyborczej" ujawnia, że ten przegrany w wyborach polityk PiS właśnie dostał posadę w spółce należącej do państwowego armatora PŻM. https://szczecin.wyborcza.pl/szczecin/7,34939,25491813,byly-posel-pis-probuje-zastraszyc-dziennikarza-wyborczej-za.html
Kacper2019.12.10 9:04
dodaj że wszyscy przegrani do sejmu i senatu znalezli sie na stołkach dyrektorskich w Senacie powołani przez Grodzkiego , można pewnie że można !!!!
Urszula2019.12.9 18:03
"NIK ogłosi we wtorek, że składa doniesienia do prokuratury po kontroli w Ministerstwie Sprawiedliwości. Chodzi o nadużycia przy wydatkach na system inwigilacji kupiony przez CBA i na budowę hal przy więzieniach." Banaś kontratakuje. Oj będzie się działo.
B522019.12.9 18:30
w skrócie państwo działa winni pójdą siedzieć i to jest ta różnica między PISiorami a POgnami
Urszula2019.12.9 18:40
Jeśli to będą winni z PiS to wątpię.
B522019.12.9 19:27
jak ja zwątpię to przestanę na PISiorów glosować oni o tym wiedzą tak samo jak o tym dowiedzieli się POganie
Urszula2019.12.9 21:34
W przeciwieństwie do poprzedniego Prezesa,Pan Banaś jest patriotą i nie będzie szkodził Polsce.
1232019.12.10 10:38
tak? to wobec tego dlaczego tych nieprawidłowości nie ujawnił POwski prezes NIK Kwiatkowski? wszystko działo się za jego prezesury