Matka Kurka: Dramat upadłego Tuska  - zdjęcie
08.12.19, 09:30Fot. European People's Party via Flickr, CC BY 2.0

Matka Kurka: Dramat upadłego Tuska

41

Szczęśliwie dożyliśmy poranka, dnia 7 grudnia 2019 roku, dla jednych Bóg, dla innych los okazał się łaskawy. Dzięki temu, że żyjemy i jesteśmy ludźmi, z reguły wyposażonymi w pamięć i rozum, możemy sobie pewne rzeczy przypomnieć i rozważyć. Wspomnień z ostatniego okresu jest mnóstwo, każdy na pewno wybierze coś dla siebie, ale mnie ciągnie do wspomnień radosnych, a nawet śmiesznych. Takich wspomnień bardzo często dostarczają dziennikarze, we wszystkich wersjach, od publicystów, po dziennikarzy śledczych. I co też ci fachowcy tylko w ciągu ostatnich dwóch miesięcy twierdzili? Jest tego tyle, że skupię się na czymś, co mnie ubawiło szczególnie i roboczo to nazwę „Polityczne trzęsienie ziemi nastąpi 2 grudnia” - pisze Matka Kurka w swoim tekście opublikowanym na Kontrowersje.net.

Podejrzewam, że tylko najbardziej wytrwali i uważni obserwatorzy polskiej sceny politycznej pamiętają jeszcze, co się miało 2 grudnia 2019 roku wydarzyć, ale może się mylę. Do weryfikacji pamięci wyborcy przygotowałem mały quiz. Czy chodzi o jakieś wydarzenie z udziałem Mariana Banasia? Na to od wielu tygodni wszyscy stawiają w ciemno, jednak nie, tak łatwo nie będzie. Czy chodzi o to, że Andrzej Duda nie odbierze przysięgi od Krystyny Pawłowicz i Stanisława Piotrowicza, w ramach „ustawki” z PiS? Jak wiemy z tej popularnej publicystycznej tezy nie zostały wióry. Czy w takim razie chodzi o start Szymona Hołowni w wyborach prezydenckich? Wystarczy się rozejrzeć wokół, aby dojść do wniosku, że chyba nawet najbliższa rodzina Hołowni o jego kandydowaniu zapomniała. Same pudła, czas na rozwiązanie zagadki.

Rozwiązanie znajduje się w tytule, jednym z krótszych, jakie w swojej karierze popełniłem, ale też kompletnym, nic dodawać nie trzeba. 2 grudnia 2019 roku miała miejsce premiera książki Donalda Tuska pod prowokacyjnym tytułem „Szczerze”. Napisałem, że miała miejsce, ale niczego takiego nie dostrzegłem do dziś. 2 grudnia miał być nie tylko premierą książki Tuska, w tym dniu miał się też pojawić biały koń i rycerz w zbroi, który pogoni pisowskiego smoka. Nie chcę przesadzić, ale gdy napiszę, że około dwa tuziny dziennikarzy od lewa do prawa, z przekonaniem pisało o kandydowaniu Tuska na Prezydenta RP, biorąc za podstawę wyłącznie premierę „Szczerze”, to się mogę o dwie sztuki publicystów pomylić. Tak to już jest w tym zwariowanym świecie polityki, tutaj słowo, czy to pisane, czy mówione, praktycznie nic nie znaczy.

Kilka miesięcy temu nie było bardziej gorącego tematu, dziś nie widać „Szczerze” na żadnym większym portalu internetowym i w promocjach „Allegro” też próżno szukać. Nie znaczy to jednak, że o Tusku się nie mówi, jest jeden temat szeroko komentowany i co więcej „narobił Polsce wstydu w zachodniej prasie”. Mówi się o szczeniackim wygłupie Tuska podczas szczytu NATO, gdzie Tusk nie „przybił żółwika”, jak z Putinem, ale wycelował dwa palce w plecy Trumpa. Byłoby wielkim błędem twierdzić, że Tusk przebył daleką drogę od szczytu na dno, od sukcesu do upadku. Nic podobnego Tusk całe życie dreptał po dnie, to był zawsze „nagi król”, ale media ubierały go w rozmaite szaty, ostatnio prezydenckie. Z kolei nie jest żadnym błędem stwierdzenie, że Tusk dawno zrobił ten jeden krok, jaki go dzielił od Palikota i teraz mamy Palikotów dwóch.

Dramat upadłego Tuska polega miedzy innymi na tym, że jest podróbką oryginału i co więcej będzie musiał oryginał prześcigać, a przecież konkurencja nie śpi. Kolejne wyczyny politycznego trolla Tuska staną się konkurencją dla „happeningów” Jachiry, „prelekcji” Gasiuk-Pihowicz, „dowcipów” Ryszarda Petru i „dyplomacji” Bronisława Komorowskiego. Dodatkowego smaczku dodaje fakt, że tu się nic wielkiego nie stało, po prostu zdjęto medialne filtry i Tusk zaczął świecić gołym zadkiem, a przy okazji widać, że nie ma jaj. Goły Tusk nikomu nie jest potrzebny, opiekunka Merkel odesłała go na stołek „szefa” EPL i tam będzie miał swoje królestwo, z mnóstwem plastikowych łopatek, grabek i wiaderek oraz królewskim zamkiem z piasku.

Matka Kurka

Kontrowersje.net

Komentarze (41):

J.P🧶2019.12.8 19:00
Dramat Kurki polega na tym, że każdego kogo by nie opisywał, wciskal komuś, że upadł to zdecydowanie stoi wyżej pod względem moralnym i klasy od Wielguckiego. Wielgucki żyje z szyderstwa, a jego żałosne próby pogrążania czy Owsiaka czy Tuska dają mu chleb. Chciałby ktoś tak żyć i takim być jak Wielgucki?
Jozafat2019.12.8 20:44
Tuska nie trzeba pogrążać, sam się pogrążył ...
Albert extra VERGIN oil do smarowania odbytnic2019.12.8 14:05
-"Jakiś trzeciorzędny blogerzyna... " - look who's talking! This first-class asshole has acquired his vast "knowledge" in "australia", in the German part of the country. - "Dawno się tak nie śmiałem." - Lach nicht zu viel... du wirst dir selbst einschweißen. Ich hoffe, du scheißt dich zu Tode! Bist du gekommen, um mir eine andere Lektion zu lehren?
Albert2019.12.8 17:26
Widzę, że umiejętność korzystania z Google Translate dalej szczątkowa? No ale czego się spodziewać po katoćwoku?
Stefek2019.12.8 13:59
Putin i Merkel wspólnicy, Thusk pies wysłany przez Merkel do dopilnowania, żeby "wypadek" z 10.04.2010 się udał.
KUBARY2019.12.8 13:57
rzeczywiście to taki palikot 2 polecam KULISY PLATFORMY rzekomo autorstwa palikota, o tusku.
poPO=kurw...i z\305\202odzieje2019.12.8 12:52
Pan Gówno i wszystko w temacie, parszywy, mimika debila , brak intelektu co takiemu po kasie
Mirek2019.12.8 12:03
Tusk to jednak podwórkowo-trzepakowy idol co niektórych . Jest politykiem polskojęzycznym ale niemieckim , który wykonując wolę Berlina stał się podopiecznym Merklowej , która nagradza go jak tylko może i gdzie . Ale chłopak przebrał miarę . Trzeba być piramidalnie głupim aby do prezydenta Stanów Zjednoczonych , a wiec człowieka , który jest najbardziej strzeżony skierować dłoń ułożoną w kształcie pistoletu . To dobrze że Tuskowi nie przyszło do głowy aby użyć atrapy broni czy nawet zwykłego korkowca bo wtedy ochrona prezydenta zastrzeliłaby go na miejscu . Nawet jego opiekunka kanclerz Merkel była zniesmaczona wyczynem swojego wychowanka .
anonim2019.12.8 12:03
TOPEK TO TEMPAK PTAK CZASU MA PRZEDSOBA KROTKI LOT
o, yenny2019.12.8 11:26
Tusk ma wnuki, a kawaler z Żoliborza sztuczne kolano.
gumowa kaczka2019.12.8 10:53
Pan Tusk – mówią lewaccy pseudokomentatorzy (Karlsson, Nowak) – ja pie-rdo-lę ! Na złodzieja kłamcę i zdrajcę mówią pan Tusk ! Chyba się ze-sr-am ! Pan Tusk – a nie król Tusk PO-je-by ?! Król Tusk, a nie pan Tusk ! No dobra, ale jak pan stchórzył z kandydowania – to kim jest ? Panem, królem czy tchórzem ?! Na, PO-je-by decydować się ! Pytam was debile, bo prawda jest taka, że Tusk to Niemiec, agent o ps. Oskar, niemiec urodzony w Polsce, dla którego Polskość to nienormalność, to kłamca, złodziej i zdrajca. To kukła polityczna wykreowana przez merkel i brudny szczur unijny. On ponosi jednoosobowo odpowiedzialność za 96 osób zamordowanych pod Smoleńskiem. Na niego czekają dwa Trybunały: w Hadze i TS w Polsce.
Laura2019.12.8 12:30
Wszystko to prawda
Otto2019.12.8 10:52
Ja pier-dolę, co za tchórz ?!!!!!!!! Spietrał, pozostawił i osierocił swoją ukochaną partię PO-je-bów samym sobie, zdradził ich tak samo jak zdradził jego Polskę, której nienawidził, i Polskość jako nienormalność ...... Odciął się od wszystkiego co polskie, bo on - król Europy to Niemiec - fałszywy Niemiec - z krwi i kości Niemiec - wredny Niemiec, wykreowana przez Merkel polityczna kukła ! Tyle zła co ten debil i tchórz poczynił w Polsce, tyle neinawiści, złodziejstwa, kłamstwa i zdrady, i tyle ludzi jego ulubieńców PO-je-bów zrobił po prostu w konia ! Prawdziwa Niemiecka kreatura i brudny szczur unijny ! Na składnię jego nazwiska - żygam !!!
KKK2019.12.8 10:48
Prosimy wszystkich czytelników i komentatorów Frondy o ignorowanie sku-rwiela, który przeistoczył się z "dzielnicowego" na „Björn Karlsson”. Ten przygłup kasuje pienądze od PO i będzie robił hejt tak długo jak będą mu płacić ! Ten osobnik to typowy upierdliwy rasista, psychicznie chory. Prosimy nie czytać i nie komentować jego wypocin. Prosimy go ignorawać i przechodzić do swoich komentarzy !!! Napisaliśmy już petycję do moderatora Portalu o indentyfikację jego IP numeru, odnalezienie danych personalnych i blokadę czy ewentualne ukaranie tego szczocha. Do wiadomości moderatora portalu Fronda i policji. W dniu 25.11.2019 komentator portalu Fronda Björn Karlsson zamieścił rasistowski wpis ! My czytelnicy portalu prosimy o ukaranie tego rasisty, jego blokadę na portalu lub zawiadomienie prokuratury o popełnieniu przestępstwa. Przypominamy, że rasizm jest w Polsce przestępstwem karalnym !! Oto jego rasistowski wpis Björn Karlsson 25.11.19 11:11 Viki Gabor typowo polskie imię i nazwisko! i ta słowiańska uroda... Do tego tańczył chłopak w różowej kamizelce i czarny imigrant jeszcze. A nie, ten czarny to był syn matki tej z Częstochowy, to swój przecie a nie jakiś imigrant co to przenosi choroby i pasożyty. A Ciemny Lud kupił wszystko i pan Kurski jaki dumny ze swojego odkrycia ,prawdziwy sukces PiSu a najbardziej żoliborskiego prezesiny... https://www.fronda.pl/a/matka-kurka-wiocha-nie-zadna-swiatowosc-multikulturowy-chlam-nie-zadna-polskosc,136609.html Do moderatora portalu Frondy: Popatrz sobie człowieku na wpisy, a szczególnie wpis niejakiego Björn Karlsson : Toż to czysty R A S I Z M !!!!!!!!! Czy ty chłopie, mówię do moderatora portalu Franda popierasz rasizm ?!! Jeszcze raz - czekam krótki czas, a potem zawiadamiam prokuraturę ! Tak nie może być dalej !!! W Polsce rasizm i antasemityzm jest traktowany jako przestępstwo i ścigany przez sądy i prokuraturę !!!
Topek2019.12.8 10:25
Ten artykuł to jakiś żart? Tusk najbardziej szanowany polski polityk na świecie i europie, żaden polityk PiSdzielców nigdy tego nie osiągnął i nie osiągnie
Otto2019.12.8 10:50
No popatrz, to Anglicy kłamią, bo nazwali Tuska brudnym szczurem unijnym !
Antek z Czerniakowa2019.12.8 15:46
I to takim co najchętniej strzelałby w plecy. PO prostu marna sprzedajna ludzka menda...
Albert2019.12.8 10:22
Jakiś trzeciorzędny blogerzyna, którego kariera sprowadza się do jałowej, pozbawionej treści grafomanii i szarpania po nogawkach Owsiaka, ocenia Tuska jako "upadłego". Dawno się tak nie śmiałem. Ostatni raz chyba wtedy, jak Antek z Biniendą gnietli puszki i "wybuchali" parówki. Ktoś mądry kiedyś powiedział, że w internecie może wypowiadać się każdy, ale nie oznacza to, że każdy powinien. Mać Ku͏r͏w͏a jest tego najlepszym dowodem.
Eustachy2019.12.8 20:40
W maju będziesz płakał ..
!442019.12.8 10:15
pis straci wladze ,ale wy juz jej nie odzyskacie , radzilbym ,pohamowac ten jezor jadu , po moze ci byc jeszcze potrzebny , jak prawdziwi Polacy zaczna rozliczac wasze rzady platfusku
Martha2019.12.8 12:20
o....prawdziwy Polak się odezwał....znaczy - faszysta i ksenofob.
Urszula2019.12.8 13:16
A to nie rządzą teraz prawdziwi Polacy?No popatrz, ale mnie oszukali. :D
Foster2019.12.8 9:59
Kurka co ty bredzisz - jakiego upadłego Tuska ?. Tusk piastował najwyższe stanowiska partyjne i rządowe, w Polsce i w Europie. Był i jest uczestnikiem najważniejszych wydarzeń politycznych w wymiarze krajowym i międzynarodowym. Jest dla naszych krajowych polityków niedoścignionym wzorem. Osiągnął w polityce wszystko o czym można marzyć. Szczęści mu się również w życiu rodzinnym. Ma kochającą żonę, dzieci i wnuki, jest człowiekiem zdrowym i bardzo wysportowanym - czyli jest przeciwieństwem "prezesa" - twojego idola. Jest człowiekiem spełnionym i szczęśliwym i nikt mu już tego nie zabierze.
Laura2019.12.8 12:29
Niestety jest wszystko na odwrót jak piszesz a szczególnie ta "kochajaca" zona i te udane dzieci .
Eustachy2019.12.8 20:41
Każdy ma takiego idola, na jakiego zasługuje :)
B522019.12.8 9:56
80% PISiorów to byli POganie pozostaje nowa nazwa i sztandar bo lewactwo drepce w miejscu
PRAWICA2019.12.8 9:53
KIEDY PAN TUSK ZARABIA W MIESIĄC WIĘCEJ NIŻ PEWIEN NIEUDANY BLOGER ZAROBI PRZEZ CAŁE ŻYCIE. Drogi blogerze w starej zniszczonej bluzie i z łysiną na głowie, żal ci że Pan Tusk dalej piastuje wysokie stanowiska, a ty niczego w życiu nie osiągnąłeś?
poPO=kurw...i złodzieje2019.12.8 12:51
nie chciałbym miec tej kasy z tym PARSZYWYM wygladem ,mimika ryja debilka i byciem PANEM GÓWNO po wszystkie czasy
Jana2019.12.8 17:26
Kiesa kojarzy sie z Judaszem oczywiście.Marny jego koniec.
Kim jest Piotr Wielgucki vel \\\"Matka Kurka\\\"? 2019.12.8 9:44
"Dramat upadłego Tuska" buhaha... Donald Tusk osoba która najdłużej sprawowała urząd premiera w III RP, przewodniczący Rady Europejskiej, od 2019 przewodniczący Europejskiej Partii Ludowej! rzeczywiście upadek! normalnie się stoczył! buhaha...
B522019.12.8 9:58
ale jak zboczył trzos to olał czerwoną szarańczę ciepłym moczem
anonim2019.12.8 10:31
to mówisz że szydło,kempa, jaki, olali onucową PiSią szarańczę ciepłym moczem...
Urszula2019.12.8 13:21
Klempa i jaki to glupole, ale szydlo mi żal. Nie potrafi się znaleźć w Europarlamencie, żadnej fuchy nie dostała, sama musi tachać walizy i jeździć tramwajem. Coś ją szczęście opuszcza. Syn czmychnął z księżowania, ona bez splendorów. No jak żyć, Morawiecki?
Urszula2019.12.8 9:44
Chciałabym być na miejscu Tuska i mieć taki sam "dramat" upadłego. Kurek, ty to masz zryty beret. Bardzo nisko upadłeś, upadły wielgucki.
Eustachy2019.12.8 20:38
co cię powstrzymuje, podobno chcieć to móc :)
Zosia. 2019.12.8 9:39
Matka Kurva, też byś chciał mieć taki upadek ze stanowiskiem UE i jego kasą.! Jego zna cały świat, a ciebie to nawet sołtys w twoim Biskupinie ledwie kojarzy.!!!!!!!!!!
Kim jest Piotr Wielgucki vel "Matka Kurka"? 2019.12.8 9:32
Wiejski chamek mieszkający w zakutej wsi Biskupin pod Chojnowem na Dolnym Śląsku. Niewierzący(!) i jak sam przyznał: syn pijaka i sekretarza PZPR, posiadacz żony i dzieci. W młodości punkował i jeździł do Jarocina. W internecie zaczął funkcjonować pod koniec lat 90 podpisywał się jako "Wielbłąd" i "Ketman", później przechrzcił się na "Matka Kurka" postanowił, takim nickiem, "przyłożyć" Ojcowi Rydzykowi! Stworzył portal Kontrowersje.net, który redaguje i którego jest niekwestionowaną "gwiazdą"! Poniżej kilka jego złotych myśli które zamieszczał: "Nikt o Kaczyńskich tak naprawdę nie słyszał, każdy Polak znał Kuronia, Wałęsę, Lisa, Gwiazdę, Modzelewskiego, Frasyniuka, Bujaka, ale nie Kaczyńskich, nie znał, bo się niczym szczególnym nie wyróżniali, siedzieli cichutko przyklejeni do Wałęsy, który ich później wylansował, a którego oni opluli i odsądzili od czci i wiary" "Nie lubię Kaczyńskich, ponieważ są chodzącym symbolem polskiego stereotypu, wszystko, co można najgorszego powiedzieć o Polakach, jest zawarte w organizmach i działaniach tych dwóch Panów. () Jednym z flagowych zawołań Kaczyńskich jest wiara ojców, ale za symbol wiary ojców wybrali Kaczyńscy katolicką mutację, katolicką patologię i antypapieża Tadeusza Rydzyka" W październiku 2008 r., gdy Palikot zarzucał prezydentowi Lechowi Kaczyńskiemu nadużywanie alkoholu, "Matka Kurka" notował na swoim blogu: "Powiedział dwie prawdziwe rzeczy (Palikot), co do których nie mam już najmniejszych wątpliwości: prezydent jest chamem, prezydent ma problem alkoholowy, (...) jest pijakiem". "Matka Kurka" albo Piotr Wielgucki, jak kto woli, jest książkowym przykładem słabego intelektualnie internetowego trolla i politycznej chorągiewy, który napisze wszystko i opluje każdego, byle zaistnieć i zainteresować tym ludzi... GRATULACJE dla portalu 'Fronda' za "autorytet" moralny jakim karmi swoich czytelników!
B522019.12.8 10:01
tak PO wstępie to wasz człowiek i co pobłądził
joze2019.12.8 10:08
czy to rodzina bula komorowskiego?
!442019.12.8 10:19
teraz obok takich sw jak targalski szeremietiew maciarawicz ryba ,czasami w tym cyrku wystepuje terlikowski tekielski , nie znosze go za dwulicowosc
Martha2019.12.8 12:18
ale jedzie od ciebie WSIurem....prostym. Jednym tchem wymieniłeś najbardziej przez was - KBW znienawidzonych :)