Matka Kurka: Brexit to nie problem, to dla Polski błogosławieństwo - zdjęcie
01.02.20, 18:45

Matka Kurka: Brexit to nie problem, to dla Polski błogosławieństwo

97

Wielka Brytania w pesymistycznej wersji nie straci nic, w prawdopodobnej zaliczy lekki wzrost, a w optymistycznej stanie się samodzielną drugą gospodarką w Europie o co nieustannie walczy z Francją. Polska w tej układance ma swoją wielką szansę, wystarczy patrzeć uważanie i kibicować Wielkiej Brytanii. Jeśli się okaże, że Brytyjczycy na [Brexicie] zyskali i to znacznie, to Polaków nie trzeba będzie długo przekonywać jaką pójść drogą, zwłaszcza gdy będziemy non stop mieli wizyty „Jołurowej”, wyroki TSUE i inne LGBT przesyłane z Unii. Brexit to nie problem, ale błogosławieństwo dla Polski. - pisze Matka Kurka (Piotr Wielgucki) na łamach Kontrowersje.net.

 

Jako to jest z opiniami ekspertów? Odwrotnie, najczęściej dokładnie odwrotnie niż się eksperci wypowiadają. Dotyczy to praktycznie wszystkich dziedzin i ekspertów podłączonych do mediów. Tak normalnie, prywatnie, czy w ośrodku zdrowia, lekarze śmieją się z najnowszego wirusa, ale gdy tylko zobaczą kamerą i mikrofon natychmiast zaczyna się gadka o myciu rąk noszeniu maseczek i unikaniu zakupów internetowych przez Amazona. O polityce szkoda wspominać, w tej dziedzinie to i prywatnie rzadko kiedy coś mądrego od polityka, czy jeszcze gorzej, politologa, się usłyszy. Brexit przez ekspertów był komentowany w jednym kierunku – wielka strata dla Unii i dla Polski.

Gdzie, w którym miejscu, pytam grzecznie? Dla Unii jest to strata w tym sensie, że wielki marksistowski projekt rzeczywiście stracił jednego członka międzynarodówki i co więcej, to duży i poważny kraj. Tyle tylko, że Wielka Brytania od samego początku do samego końca była czarną owcą na łące „europejskich wartości”. Wyspiarze nigdy nie chcieli pełnej integracji, ale non stop walczyli o swoje i działali na odrębnych warunkach. Wielka Brytania nie przystąpiła do strefy euro, sprzeciwiła się podpisaniu karty praw podstawowych, miała specjalne zapisy dotyczące budżetu. Ośrodek berlińsko-paryski nieustannie narzekał na samodzielność krnąbrnego członka UE i naciskał równia mocno, a może i jeszcze mocniej, jak na Polskę, aby Wielka Brytania szanowała i przestrzegała „europejskich wartości”. Po nieudanych próbach złamania Wielkiej Brytanii w końcu UE zaczęła poważnie myśleć, aby pozbyć się kraju, który dawał zły przykład innym. Wzajemna narastająca niechęć była bezpośrednią przyczyna Brexitu i między bajki można włożyć winę Camerona.

Owszem, prawdą jest, że Cameron zagrał pod wewnętrzną rozgrywkę polityczną, ale co to konkretnie oznacza? Przede wszystkim mógł sobie na to pozwolić, w Polsce tu i teraz propozycja opuszczenia UE oznacza notowania na poziomie 6%, co widać po zbieraninie zwanej „Konfederacja”. W Wielkiej Brytanii od lat rosło niezadowolenie i panował odpowiedni klimat do takiego ruchu, jaki zaproponował Cameron. Mało tego, wbrew wszystkim głupim wywodom, że referendum to był przypadek, Brytyjczycy po latach potwierdzili w wyborach, że chcą opuszczania UE i zrobili to w stylu nokautującym zwolenników gwiaździstego marksizmu. Jako Polak, który jest w pełni przekonany, że Polska natychmiast powinna opuścić Unie Europejską, zazdroszczę politycznej atmosfery na Wyspach, niestety w Polsce takiej nie mamy, a to wyklucza Polexit na długi czas. Gdyby tylko więcej niż połowa Polaków miała Unii dość, sekundy nie warto się zastanawiać, tylko zabrać zabawki i wrócić na swoje podwórko. Nie będę tłumaczył dlaczego tak uważam, dla mądrych żadna tajemnica, głupiemu referatu mało.

Dlatego też Wielka Brytania może spłacić fragment długu wobec Polski za „sojusz” z II Wojny Światowej i później Jałtę. Pierwszy raz jest tak, że to nie Polska robi za frajera w ramach „wolności naszej i waszej”, ale spokojnie będziemy sobie czekać na efekty brytyjskiej przygody. O te efekty jestem zupełnie spokojny, wystarczy sobie ułożyć trzy podstawowe klocki układanki i wszystko staje się jasne. Po pierwsze są kraje w Europie, które do UE nie należą i mają się świetnie: Szwajcaria, Norwegia. Po drugie Wielka Brytania była płatnikiem netto w UE, co wprost oznacza, że do tego „interesu” dopłacała. Po trzecie Wielka Brytania, jak każdy kraj, prócz Niemiec i może jeszcze Francji, musiała walczyć nawet nie o swoje, ale o to, by nie być jeszcze bardziej okradną z suwerenności i kasy. Kontrargument w postaci ględzenia o wspólnym rynku i podróżowaniu bez paszportów, można sobie na gwoździu powiesić. Wielka Brytania nadal podróżuje bez paszportów i nadal sprzedaje towary bez cła.

Patrząc na to wszystko racjonalnie, wniosek może być tylko jeden. Wielka Brytania w pesymistycznej wersji nie straci nic, w prawdopodobnej zaliczy lekki wzrost, a w optymistycznej stanie się samodzielną drugą gospodarką w Europie o co nieustannie walczy z Francją. Polska w tej układance ma swoją wielką szansę, wystarczy patrzeć uważanie i kibicować Wielkiej Brytanii. Jeśli się okaże, że Brytyjczycy na [Brexicie] zyskali i to znacznie, to Polaków nie trzeba będzie długo przekonywać jaką pójść drogą, zwłaszcza gdy będziemy non stop mieli wizyty „Jołurowej”, wyroki TSUE i inne LGBT przesyłane z Unii. Brexit to nie problem, ale błogosławieństwo dla Polski.

Matka Kurka

Kontrowersje.net

Komentarze (97):

Glaudiusman2020.02.4 20:08
Można tylko im zazdrościć, że są wolni i że to lewactwo opuścili.
nikt ważny2020.02.4 21:12
I zakazali już aborcji i homomalżeństw. Oh, wait :D
antek.s2020.02.3 12:37
Iza,to ty uważasz że to wielgucki pisze te teksty?,litości,on ich nawet na oczy nie widział,za tępy jest.
Anna2020.02.3 19:04
Pan Wielgucki jest profesorem prawa na uniwersytecie i jest wybitnie inteligentnym człowiekiem. Niestety taki antek.s nie jest w stanie ich zrozumieć ( dla niego referat byłoby za mało) więc najłatwiej mu przychodzi krytyka i próba sprowadzenia do swojego poziomu tępoty... Nie rozumiem po co czyta jego teksty?
Hmmmmmm...2020.02.2 19:50
Tylko czy W Brytania nie jest bardziej spedalona niż cała Łunia?
Luzifer®2020.02.2 16:34
MadkaKurva znowu belkocze, belkocze tak, ze chyba nawet ciemny lud po namysle tych bzdetow nie kupi.
anonim2020.02.2 13:19
Słabnie frakcja PiS w europarlamencie: torysi odchodzą, Orbán nie dołącz
wicek2020.02.2 8:33
W Warszawie buduje się mnóstwo wieżowców. W części z nich już pracują firmy które wyniosły się z Londynu. Po Brexicie, i w przypadku twardego Brexitu, tych firm będzie dużo więcej. Cła na towary z UK skutecznie eliminują inwestycje zagraniczne w UK. To jest ten zyski Panie Wielgucki? EU jest solą w oku Rosji. Przez aspiracje Ukraińców do członkostwa w UE wybuchła wojna w Donbasie. Rosja boi się UE jak diabeł święconej wody. Dlaczego? Bo dla krajów zniszczonych przez zabory, wojnę i komunę EU to błogosławieństwo za które powinniśmy dziękować Bogu. Dzięki EU mamy autostrady i modernizują się koleje. Panie Wielgucki EU to nie jest spisek masonów czy kogoś tam jeszcze. To idea które twórcą był Robert Schuman. Jak dobrze pójdzie będzie wyniesiony na ołtarze, jako błogosławiony. A wie Pan o co chodzi z flagę EU, skąd na niej 12 gwiazd? Radzę się zapoznać. Polska ma przed sobą jeden cel: być w Unii i działać tak jak chciał tego JP2 czyli świadczyć i rozszerzać wartości chrześcijańskie. Ci co gadają o LGBT i innych bzdurach chcą zniszczyć ten świetny projekt jakim jest Unia. Pan Panie Wielgucki przykłada zaś do tego rękę, pisząc tego typu pokrętne artykuły.
taro2020.02.2 17:22
nie pisz o tym czym miala byc UE, tylko do jakiego stanu, do czego doprowadzily ja bolszewickie,-skrajnie socjalistyczne,-pseudozielone,-lewackie partie znajdujace sie w Brukseli.
sct2020.02.2 22:57
Cóż to za pier...? Dzisiejsza UE to twór szatana, nic nie ma wspólnego z EWG. Symbolika jest też masońsko-okultystyczna, nic to nie ma wspólnego z Maryją, a o dzisiejszym Watykanie i tzw."papieżu" Bergoglio to już lepiej słów nie tracić.Zresztą ten link mówi wszystko:https://www.fronda.pl/a/ue-coraz-bardziej-agresywnie-promuje-aborcje-i-ruch-lgbt,122187.html
asd2020.02.3 8:55
Co ty pleciesz, u nas w Warszawie przybywa zagranicznych firm i to jest dla nas korzystne, Brexit to początek wyzwolenia spod tyranii euroidiotów
irisk2020.02.2 5:39
kase swinie polskie oddac UE i spadac. Niemcy fabryki wyniosa, a wy z glodu wreszcie sie wykonczycie.
taro2020.02.2 15:55
baranie, buduj te swe NRD na kosciach honeckera, a nie belkocz cos o niemcach, bo nigdy nimi nie byliscie.
a62020.02.2 19:07
SWINIA JESTES TY I TWOJA FAMILIA SZWABY NIECH ODDADZA TO ZAGRABILI I BEDZIE KWITA+ ZAMINUJEMY ODRE NA SRODKU , ZEBY CBEZOWE STONKI NIE PLYNELY DO NAS
aaa2020.02.3 8:51
To UE ma oddać nam kasę, więcej im daliśmy niż oddali nam jako "dotacje", dosyć utrzymywania PE i KE-oni nic nie produkują tylko utrzymują się z naszych składek, produkują tylko zbędne zakazy i nakazy, wynocha do siebie rządzić, koniec płacenia na Timmeruja i utrzymywania eurokołchozu!
troche koloru2020.02.2 1:56
jakaz ta kurka jest glupia...
a62020.02.2 1:19
A CORECZKA KLAKIERA WYBIERA ANGOLOW , NIE CHCE PRACOWAC W PANSTWIE PI SS UAROW
Janusz2020.02.2 1:11
Co będzie, to zobaczymy. W mojej firmie już dawno zaczęliśmy się przygotowywać. Znaleźliśmy dobre zamienniki produktów/komponentów sprowadzanych z UK i znaleźliśmy nowych odbiorców. W chwili obecnej nasze kontakty z UK mogą być już zredukowane do zera. Nie chcą, to niech sami sobie radzą. Ostatecznie ich myśl techniczna nie jest tak znacząca, aby płakać. Czasy imperium już dawno minęły.
nikt ważny2020.02.2 1:04
Mother Hen Wow So Very Genius Skoro brexit to taki super interes, to dlaczego UK wychodzi prawie 4 lata po referendum? Ile stracili przez to wyczekiwanie? Przecież powinni złożyć wypowiedzenie umowy oddania się w niewolę niemiecką w lipcu-sierpniu 2016 i nie czekać aż 2 lat (z przedłużeniami) do ostatecznego wyjścia. Prawdziwy nokaut dla gwiaździstego marksizmu, taki nie za szybki. A UK takie nie marksistowskie, nic ani nic, frekwencja w tamtejszych kościołach wszelkich obrządków chrześcijańskich to chyba dobrze ponad 80%, ponad 2x więcej niż u nas. Szwajcaria i Norwegia nie należą do UE, ale są w wielu dziedzinach de facto podległe UE bez prawa głosu. UK też takie będzie (nawet bardziej) przynajmniej do końca roku. Dlatego właśnie UK podróżuje bez paszportów (tzn. my nie musimy mieć do ich, oni muszą bo nie mają dowodów osobistych) i sprzedaje bez cła. UK nie było jedynym płatnikiem netto. Wszystkie najbogatsze kraje w tym, no patrz pan, Niemcy i Francja są również. I na koniec najlepsze - LGBT przesyłane z Unii. Otóż Piotruś Pan pewnie nie wie, ale Unia nie może narzucić małżeństw jednopłciowych ani (bo Piotruś zapomniał) aborcji. Dlatego w Polsce tego nie ma. Są natomiast w UK, bo sami sobie suwerennie sobie wprowadzili i nikt nie zamierza do tego znosić. Był wyjątek - Irlandia Północna, gdzie prawodawstwo było zbliżone do polskiego. Niestety z powodu niepowołania lokalnego parlamentu Londyn (nie Bruksela ani Berlin!) narzucił tam ustawodawstwo ogólnokrajowe. Teraz spokojnie czekam na wyrazy polskiej wersji miłości bliźniego.
Uthar2020.02.2 5:38
Dzięki, dobrze powiedziane. ;) P.S. To mój, całkowicie ateistyczny, wyraz. ;>
Żyd Wyklęty2020.02.2 16:36
W kosciele anglikańskim około 3 procent uczestniczy w mszy świętej. Cieszą się bo w święta przychodzi prawie 10 procent. Dodatkowo 25% społeczeństwa nie wyznaje żadnej religii. Widzę że wiara we własne fantazmaty pomimo istnienia Internetu nie słabnie.
anonim2020.02.4 21:08
To była ironia, nie fantazmaty. Po prostu rozśmieszyło mnie pieprzenie w bambus jak święte UK opuszcza lewacko-zboczoną Unię.
Żyd Wyklęty2020.02.5 16:34
Ironia? Na frondzie? Poziom odklejenia tego portalu od rzeczywistości uniemożliwia jakiekolwiek rozróżnienie.
wiera jórowa 2020.02.1 23:18
Ok, ale jak sytuacje z GB, po brexicie, będą przedstawiać TVNenopodobne, to dowiadywać się będziemy że jedzą tam kit z okien i gwałcą zboczeńców z lgbt
loki2020.02.2 3:44
Kto by cie stary komuchu chciał zgwałcić, pewnie taki zboczeniec jak ty.
anonim2020.02.1 23:05
Kulturowi Marksiści z Frankfurckiej Szkoły - jesteście obŻydliwi i budzicie we mnie odrazę. Umawialiśmy się na Europę Schumana i Adenauera, Europę nie wyrzekającą się swoich chrześcijańskich korzeni. A co mamy obecnie? Europę Richarda Coudenhove-Kalergi i Altiero Spinelli, Europę której konstytucją stał się "Manifest z Ventotene". Wirus Bolszewizmu który zabił miliony istnień ludzkich w krajach bloku komunistycznego - zmutował, Bolszewia powróciła w wydaniu unijnym i ewoluuje uzurpując sobie kolejne prawa. Nie na taką Europę umawialiśmy się, wstępując do Unii Europejskiej.
anonim2020.02.2 2:20
Idioto, Polska się na żadną Unię nie umawiała. Polska była szczęśliwa że ją do Unii w ogóle przyjęto. A tego debilnego gadania, że umailiśmy się na Unię Schumachera i Adenauera, już nie da się słuchać. Wczasie kiedy wstępowaliśmy do Unii, ta nie miała już nic z poprzednią wspólnego. Przy wstępowaniu nie my rozdawaliśmy karty, można było wstąpić albo nie i przestańcie już pieprzyć głupoty, tępi pisowcy.
Bianka2020.02.1 22:53
Polska, a Wielka Brytania to kolosalna różnica. Wielka Brytania ma potencjał, rozwiniętą gospodarkę, dobre prawo, no i jest bogata. Polska, wprost przeciwnie, nie ma nic. Jest biedna. Nie dajmy się oszukać Morawieckiemu. Żyje się nam coraz drożej i coraz gorzej. Żeby o tym sie przekonać to trzeba pytać ludzi, a nie członków PiS na intratnych państwowych stanowiskach. Wyjście z unii to klęska Polski.
a62020.02.2 1:41
Ale ma balast taki jak szwaby czy zabojady , najpriew z tym musi dac rade , a nie bedzie latwo . Uporac z tym balastem. POLSKA jest biedniejsza , ale nie mamy tego co angole Angole nie maja takiego potencjalu jak za zelazna premier ,teraz zaczyna dryfowac . My mamy wiecej niz angole potecjal na razie niewykorzystany ,
Beno2020.02.2 19:52
Co za pesymizm. Ty to chyba jak siadasz na kibel to się boisz.
andrzejhahn32020.02.1 22:49
znowu ten imbecyl kurkowy i jego wypociny
anonim2020.02.1 23:14
Szalom Ło, ja pacze i czo fidze? andrzejhahn3 z Hasbary znów na linii frontu.
antek2020.02.2 2:03
Andrzej sam widzisz jakich mają yntelektualistów że tego oszołoma codziennie publikują
Irena2020.02.4 14:39
Andrzeju, napisz mądry artykuł. Nie bądź, jak pani Kidawa, która jak gada, to głupoty.
Żyd Wyklęty2020.02.1 22:28
Polska jest dziesiątą gospodarka w EU nasz GDP znajduje się między Szwajcaria a Szwecja. W GDP na głowę jesteśmy w trzecie dziesiątce między Węgrami a Chorwacją. Według jakich wyliczeń jesteśmy drugą gospodarką EU? Nawet uwzględnienie siły nabywczej niewiele tu zmienia. Następstwa brexitu będą następujące: 1 Spadek GDP o jakieś 15% 2 Niepodległość Szkocji.
Vaar2020.02.1 22:01
Matka Kurka i jego wypociny. Wlk. Brytania zacznie w końcu handlować z innymi. A co dotychczas nie mogli? Wlk. Brytania będzie więcej produkować dla kogo? W Unii dowalą cła na ich produkty i jak jakiś angol będzie chcieć sprzedawać swój towar w UE to będzie musiał go tu produkować. Anglicy sobie sami zrobili to co było marzeniem Napoleona, czyli blokada kontynentalna. Dodam jeszcze jedno co jest dla nas bardzo niebezpieczne. Angielska doktryna utrzymania równowagi na kontynencie zapewnia im wielowiekową dominację ( tzw. balance of power). Jeżeli zaczną tracić kapitał i wpływy to będą chcieli zniszczyć UE, być może zasugerują Rosji pewne ruchy aby zrobiła to za nich. Bo wiadomo Anglia zawsze walczy do ostatniej kropli krwi... swojego sojusznika. Jak myślicie dlaczego zaproponowali nam sojusz przeciw Hitlerowi? bo chcieli abyśmy przyjęli pierwsze uderzenie na siebie, żeby Niemcy się na Polsce wykrwawili i zostawili tu znaczne siły okupacyjne. Oni w tym czasie spokojnie popijali sobie herbatkę a nas zachęcali do walki.
Jarek2020.02.2 8:50
@ Vaar, no w końcu, coś mądrego. Ale Polacy to nieuki, nie zrozumieją tego co napisałeś. Bardzo mi się podoba "Anglia zawsze walczy do ostatniej kropli krwi... swojego sojusznika" Przykład bitwa o Gallipoli - (dlatego ANZAC Day) A kolejny przykład historyczny, że mają Polaków w d... Konferencja Teheran i brak sprzeciwu wobec Stalina na udział Polaków w defiladzie w Berlinie. Ciekaw jestem ile rosyjska farma trolli płaci Wielguckiemu za te wypociny
Jacek2020.02.1 21:52
GB ma poczucie dumy i własnej odrębności, którą uważają za wartość. Polacy swojej odrębności się wstydzą i uważaja za komplement jak usłyszą, że są tak dobrzy jak Niemcy czy Francuzi. Nie mamy własnej polityki ani nie toczy się dyskusja co jest naszym interesem narodowym. Nasi liderzy obstawiają albo Niemcy albo USA oddajac całkowicie wlasną suwerenność za darmo. Stronnictwa szukają wsparcia za granicą byle wrócić do władzy. Inne jest poczucie zagrożenia własnego bezpieczeństwa. Nie mówiąc już o potencjale i strukturze własnościowej gospodarek. Dlatego nie można sytuacji GB i PL porownać.
STANISLAW2020.02.1 21:38
Jourowa też powinna wiedzieć, dlaczego kiedys Słowacja odczepiała się od bogatszych Czech. Tylko dlatego, że byli nękani i poniżani przez Czeskie rządy, jak Polska w Unii. Anglia, kiedyś mocarstwo na pięciu kontynentach, w UE tez stała się taką znaczeniem jakby na równi np. z Danią. Narody tego nie cierpią!
troche koloru2020.02.2 1:59
kolejny idiota...
Ciekawy2020.02.1 21:38
A. Holland już rozpacza, że Wielka Brytania wyszła z Unii. Boi się, że Brytyjczycy będą żyć o niebo lepiej niż w terroryzowanym przez lewaków Eurokołchozie i będzie to zaraźliwy przykład dla Polaków
antek2020.02.2 2:01
Ile i kto ci płaci za takie brednie?
Populos2020.02.1 21:28
Exit - now !
JS2020.02.1 21:00
Kolega powiedział, że w robotniczym mieście gdzie mieszka pozamykano wiele w tym dużych firm, magazynów a inne mocno ograniczyły zatrudnienie. Handel nie pracuje w niedziele a w soboty pracuje krócej. Niech nikt nie mówi, że brexit będzie sukcesem. bo najpierw przyjdzie załamanie gospodarcze, które pogłębi zaraza chińskiego wirusa a może po 10 latach odbiją się od dna. Przedtem spodziewajmy się OSTRZEŻENIA. Pozdr.
Contral2020.02.1 21:05
Koronawirusy są odpowiedzialne za choroby przeziębieniowe. A że czasem mogą wywołać zapalenie płuc to trudno.
joze2020.02.1 20:26
GB jest przyzwyczajona do współpracy gospodarczej z całym światem, typowa gospodarka wyspiarska, nawet udało im się stworzyć globalne imperium, więc nie wróżę im złego rozwoju bez UE.
antek2020.02.1 20:00
o lala to już wprost o tym co było po cichu a wszyscy wiedzieli że fronda i inni fanatycy chcą wyjścia z Unii. A teraz już bezpośrednio ustami wszechwiedzącego hejtera o tym piszecie ... Grubo!!!
antymatoł2020.02.5 7:55
tak ciasnota umysłowa to wrodzona czy nabyta
anonim2020.02.1 19:37
Brexit to początek końca Wielkiej Brytanii. Pytanie tylko, który kraj jako pierwszy wróci do Unii - północna Irlandia czy Szkocja.
Zwalczać zarazę!2020.02.1 20:10
Znowu nikt się z tobą lewaczku nie zgadza a ty taki inteligent. Musisz się czuć samotny. Nie martw się niedługo wiosna i znowu ruszą parady lgbt będzie ci raźniej.
a62020.02.2 1:31
nie wroca , po i po co Szkocja i Walia , beda niepodlegle , bez tego balastu angole dadza rade .
Anna2020.02.3 19:00
Stachu specjalista od ekonomi już wie co będzie, a siedzi na bezrobociu i krytykuje wszystko.
Rozbawiony2020.02.1 19:26
Zobaczą jak ich kryzys dopadnie jakie to blogoslawienstwo
Alekx72020.02.1 19:20
Polacy w referendum zagłosowali za zupełnie inna Unią... niż ta aktualna reprezentowana przez pomagiela Sorosa czyli niejakiego Timmermansa i zależną we wszystkim od Niemców niejaką Jołurową... ci tzw. komisarze nie przestrzegają zapisów traktatowych albo działają bezprawnie nie mając żadnego i nawet najmniejszego odniesienia do zapisów traktatowych... usilnie narzucając lewacką ideologię LGBT, dodatkowo bełkocząc o nie mającej żadnej definicji tzw. praworządności (która jest tylko wtedy jak rządzą w Polsce "sługusy obcych dworów") i bezmyślnie powielając farmazony zasłyszane od TOTALNEJ TARGOWICY...
Dam2020.02.2 17:10
A jednak większość wciąż chce pozostania w UE. Więc jako mniejszość, nie narzucaj swojej woli większości i zamilknij. Czy nie tak mówi partia?
Pavlo Pavulon2020.02.1 19:17
Majo kachańnie Lavona Volskaha: https://www.youtube.com/watch?v=gyoJq5L3Ldk
Ja 2020.02.1 19:15
Zgadza się, oprócz, że ok 6 % Polaków chce POLEXITU. Wg mnie, to już jest ok 50 %!!!!
Pavlo Pavulon2020.02.1 19:20
Što nas chvaluje tvajo »ja«?
Katolicka Kretynizacja Polski2020.02.1 19:05
Błogosławieństwem dla Polski będzie jak kraj uwolni się od watykańskich nierobów i pedofilów w koloratkach którzy żerują na polakach jak wesz łonowa na jajach!
nie ślepy2020.02.1 19:57
Widzę, że obok problemów z głową, masz problem w gaciach! Wsyp sobie DDT w gacie, powinno pomóc!?
ten tego2020.02.1 20:10
żaden azotox, ruską gnidę to tylko zgnieść
Contral2020.02.1 21:03
Obsesje się leczy. Zwłaszcza obsesje na punkcie Kościoła.
Iza2020.02.1 19:04
Wielgucki, Ty po prostu jesteś głupim, katolickim oszołomem, życiowym przegrywem. Przypominam, że Polacy w referendum opowiedzieli się za Unią.
Pawlo2020.02.1 19:06
Nie pisz "Polacy" bo ja za Unią NIE GŁOSOWAŁEM !!!
anonim2020.02.1 20:41
Nie pisz za Polaków, pisz za siebie.
Katolik2020.02.1 23:30
Keśli nie głosowałeś to w związku z tym: a) jesteś zadowolony b) nawet jeśli nie jesteś to nie masz prawa narzekać b o.... c) poprałeś wielszość
loki2020.02.2 3:40
Komuniści na pewno nie glosowali za UE. Na szczęście pozostało was tylko 9% przy życiu.
Polak2020.02.1 19:27
Droga Izo , niestety ale to Ty jesteś taka jak opisałaś autora .(tylko nie wiem czy katolickim )
m42020.02.1 20:11
może się opowiedzieli, ale to miała być inna Unia a nie ten kołchoz lewacki zboczony... teraz by sie juz nie opowiedzieli,
Contral2020.02.1 21:01
Wielgucki temu nie zaprzecza.
g;j2020.02.1 21:12
Czy aby dokładnie głosowałem za UE?? wątpię, nie za UE po Traktacie Lizbonskim .
Adaśka2020.02.1 23:01
zastanów się tylko kiedy to było wczoraj?, miesiąc temu? NIE, więc nie opowiadaj bzdur, to był inny czas i inna Unia.
AA2020.02.2 0:28
trzeba być bolszewickim fanatykiem aby optować za Unią jako wieczystym tworem. Nie ma wiecznych struktur, Unia może się zmienić totalnie w przyszłości a może wcześniej. Ja akurat głosowałem przeciw, bo Unia nie była na równych zasadach.
a62020.02.2 1:25
nie obrazaj malpo lewacka .ue to taki zombi jeszcze jest a faktycznie jest trupem . jeszcze to niego nie dotarlo ,teraz wyjdzie zabojady i bedzie po ue
janusz2020.02.2 9:00
Przez dwa dni manipulowano przy referendum aby napedzić naiwnych.
Pawlo2020.02.1 19:03
Trzeba ten świetny artykuł powielać wszędzie gdzie tylko można , aby dotarło do pozostałych naiwnych Polaków , że Unia to wielka ściema i służy tylko Niemcom. Musimy wierzyć , że wyszliśmy z kołchozu RWPG i w końcu wyjdziemy z Nowego Kołchozu. Obecna Unia nie ma już NIC wspólnego z tą starą prawdzią Unią - Trzech Filarów.
Pavlo Pavulon2020.02.1 19:13
Drogę wszyscy znamy, rozumiemy i kochamy: ale „Краіны няма” (Krainy niama). https://www.youtube.com/watch?v=xQRr9PcpYs4
Ciekawy2020.02.1 19:27
Ty jestes dziedzicznie obciążony debilizmem
Pawlo2020.02.1 19:36
prawda jest taka prosta ; jak się nie ma argumentów to się ma inwektywy - i jaka inwektywę teraz naskrobiesz?
Mirek2020.02.1 19:02
Bardzo dobry komentarz . Zgadzam się całkowicie . Jeżeli Wielka Brytania w ciągu 2....3 lat osiągnie sukces gospodarczy to inne kraje przyjdą po rozum do głowy i powiedzą spiep..aj niemiecki dziadu .
Iris 2020.02.1 19:08
Wiesz Mirku, co zbudowano na “if”?
Oszywna kacza mordka2020.02.1 19:15
Ogarnij najpierw interpunkcję ;-)
anonim2020.02.2 3:57
Polska gramatyka jest taka, ze nie zawsze pojmuja ja polscy polonisci. A wiesz dlaczego? Bo rozwijala sie conajmniej kilka razy dluzej niz np. lacinska.
taro2020.02.2 15:47
jak nie masz cos madrego do powiedzenia, to trzym swoja mordke na kłódkę zamknieta.
Dariusz2020.02.3 9:58
Pierwsza kostka domina została popchnięta.Tak trzymać.Kropla drąży skałę.
Iris 2020.02.1 18:59
A wino we FR jest nawet 60% tańsze niż w GB.
Pawlo2020.02.1 19:04
To kup sobie całą cysterną
Iris 2020.02.1 19:07
And what is your fucking problem?
Pawlo2020.02.1 19:33
Pisał M.Rey: "Polacy nie gęsi i swój język mają" jesteśmy w końcu Polsce !!!!.
anonim2020.02.1 20:39
Skąd wiesz gdzie on jest?
anonim2020.02.2 3:53
Bo to juz nie to wino co 100 lat temu.
Iris 2020.02.1 18:56
Can the Brits still do a booze cruise to France after Brexit? How many bottles of wine can they bring from France to UK?
anonim2020.02.1 19:34
No booze cruises. One bottle of wine per person. Strict border control. Fu...k them!
o, yenny2020.02.1 18:51
Bretix — jak mówi #Kaczyński.
STANISLAW2020.02.1 21:41
Wyszło z Ciebie, żeś "ELYTA"
a62020.02.2 1:20
WIDOCZNIE GARGUSIOWI MARZY SIE TO SAMO
ladychapel2020.02.2 19:47
Bndom, pszyjdom, wezmom, zabiorom, pszedwfszyskiem