Mateusz Morawiecki: Domagamy się zwrotu wraku tupolewa! - zdjęcie
09.05.19, 09:07(fot. Adam Guz/ KPRM)

Mateusz Morawiecki: Domagamy się zwrotu wraku tupolewa!

7

– Apeluję jeszcze raz o to, żeby jak najszybciej ten wrak, który jest świadectwem gigantycznej tragedii, która się zdarzyła w Smoleńsku ponad dziewięć lat temu, znalazł się w Polsce. To jest własność Polski - mówił premier Mateusz Morawiecki na briefingu przed wylotem na szczyt UE do Rumunii

W środę Komitet Śledczy Federacji Rosyjskiej poinformował o zaakceptowaniu wniosku strony polskiej ws. kolejnego badania wraku samolotu TU - 154M, który znajduje się w Smoleńsku. Pod koniec maja ma dojść do "szczegółowych" oględzin w "obecności przedstawicieli polskich". 

Jak zaznaczył szef polskiego rządu, „wrak Tu-154 powinien już dawno być w Polsce”.

- I my się tego domagamy – podkreślił 

 - Dobrze, że Rada Europy też zauważyła ten problem i bardzo wyraźnie określiła swoje stanowisko - dodał

- Już dochodziło do sytuacji takiej, że polscy obserwatorzy jakoby mieli być przy oględzinach i wiem, że nie tylko nie było to satysfakcjonujące, ale miało to znamiona pewnej fikcyjności – ocenił 

- Liczę na to, że – chociaż w tym bardzo spóźnionym czasie – teraz rzeczywiście do współudziału w tych oględzinach naszych ekspertów będzie mogło dojść – powiedział premier.

- Apeluję jeszcze raz o to, żeby jak najszybciej ten wrak, który jest świadectwem gigantycznej tragedii, która się zdarzyła w Smoleńsku ponad dziewięć lat temu, znalazł się w Polsce. To jest własność Polski zresztą – podkreślil Mateusz Morawiecki

bz/TVP INFO

Komentarze (7):

Max Fiend2019.05.9 12:26
Przecież Macierewicz już dawno obiecał, że jak będzie u władzy to natychmiast sprowadzi wrak. Morawiecki dopiero teraz się obudził?
XYZ2019.05.9 12:18
Potem posprzedają po kawałku jako relikwie
Albert2019.05.9 10:19
Pan Morawiecki to całkiem sprytny typ. Zdajecie sobie sprawy, ile będzie warte te kilkanaście (bodajże 16) ton złomu w skupie? Trzeba jakoś przecież zdobyć trochę pieniędzy przed wyborami, prawda?
Realista2019.05.9 13:32
Trzeba to przeliczyć na gramy i sprzedawać ciemnemu ludowi smoleńskiemu.
12019.05.9 10:17
Odezwał się po 4 latach.Zagłosuję na tego kto rozliczy Antka za kłamstwa związane z katastrofą,dzieleniem ludzi i dojeniem kasy.
NieOddadząWamNawetGuzikaZTegoWraku2019.05.9 9:58
Powołajcie koniecznie przedwyborczą Komisję Odzyskania Wraku Smoleńskiego! Na jej czele oczywiście Antek MONcierewicz, odznaczający się wśród normalnych Orderem Kaftana Białego. Przygruchać zagranicznych ekspertów od czegokolwiek, byle z obcobrzmiącymi nazwiskami. Na obrady, badania, ekspertyzy, wizje - wyda się z budżetu państwa ze 100 milionów. Kolejne 100 milionów wyrzucone w błoto polsko-smoleńskiej nieudolności, zaniedbania, dezynwoltury i awanturnictwa.
Janusz z Grażyną 2019.05.9 9:25
Wybory? Przypomniało się o wyborcach smoleńskich?