Mateusz Morawiecki: Do odważnych świat należy! Nadchodzi trzecia fala usprawnień państwa! - zdjęcie
07.07.19, 17:58(fot. facebook/PiS)

Mateusz Morawiecki: Do odważnych świat należy! Nadchodzi trzecia fala usprawnień państwa!

4

- Przedstawiona na konwencji PiS wizja będzie przekształcona w konkretny program działania na kolejne lata dla Polski - powiedział premier Mateusz Morawiecki 

Premier podkreślił, że "burza mózgów", która odbyła się na weekendowej konwencji PiS i Zjednoczonej Prawicy, była kolejnym etapem opracowywania programu wyborczego.

- W oparciu o te dyskusje i o te, które się toczyły w różnych podgrupach w ostatnich kilku miesiącach, będziemy teraz finalizować prace programowe już w tym najbliższym tygodniu. W zależności od tego, jaki konsensus wypracujemy w ramach kierownictwa Komitetu Politycznego, czy innych ciał statutowych, to spodziewam się w bardzo krótkim czasie zakończenia prac programowych - poinformował Morawiecki.

Jak dodał, przedstawiona na konwencji wizja będzie przekształcona w konkretny program działania na kolejne lata dla Polski. Zdaniem premiera zakończona w niedzielę konwencja programowa "wyznaczy program PiS na najbliższe 3, 6, 9 lat".

- Będziemy chcieli wdrażać te różne rozwiązania w bardzo wielu dziedzinach: w służbie zdrowia, w edukacji, w rozwoju infrastruktury, tej nowoczesnej, tej cyfrowej, czwartej, piątej rewolucji przemysłowej, czyli uwzględniającej i sztuczną inteligencję, i internet rzeczy, i uczenie się maszyn - te wszystkie tematy przyszłości to coś, co pozwoli nam, naszej gospodarce wejść na jeszcze wyższy poziom i spełnić aspiracje i ambicje Polaków - oświadczył Mateusz Morawiecki.

Premier zagwarantował też, że "wszystkie programy społeczne, prorodzinne i prodemograficzne będą utrzymane".

- Zasadniczo chcemy pokazać taką trzecią falę usprawnień państwa, która jest przed nami, która pozwoli nam finansować wiele programów rozwojowych, również tych energetycznych, w ochronnie środowiska naturalnego, w ochronie klimatu, a także służba zdrowia, czy edukacja - oświadczył premier.

- Patrząc w przyszłość mamy konkretne plany, a widzimy doskonale, co się dzieje, co się działo, a raczej co się nie działo w poprzednich 8 latach, gdzie jeszcze dodatkowo te środku uszczelnić, odzyskać, tak, żeby można było obniżać podatki dla społeczeństwa, a jednocześnie inwestować w rozwój gospodarczy - stwierdził Morawiecki.

– Do odważnych świat należy. Ale też fortuna sprzyja odważnym. Jak zaczęliśmy kopać Mierzeję Wiślaną, od razu znaleźliśmy bursztyn. Aż się boję co znajdziemy jak zaczniemy kopać fundamenty pod Centralny Port Komunikacyjny – mówił Mateusz Morawiecki podczas konwencji programowej Zjednoczonej Prawicy w Katowicach. 

Komentarze (4):

Ja 2019.07.7 19:12
Wreszcie rząd POLSKI!
bezlitosny internauta2019.07.7 18:57
Czy wiadomo już coś na temat terminu wypłat 13 emerytury za rok 2020? Bo podobno wypłaty mają już ruszyć w listopadzie tego roku.
anonim2019.07.7 18:12
#GdzieJestWrak #GdzieZarzutyPoAudycie #GdzieDowodyNaZamach #GdzieZłodziejeZeSKOK #GdzieJestKopertaDlaKsiędza #GdziePokora #GdzieSkromność #GdzieUmiar #PiSkomuna #DojnaZmiana #NamSięNależy #ParasolePedofiliKościelnych
Zenon2019.07.7 18:22
Wy towarzyszu, swój głos zachowajcie na 22-go lipca.