Masakra w Kalifornii. Zastrzelono 14 osób! - zdjęcie
02.12.15, 22:12

Masakra w Kalifornii. Zastrzelono 14 osób!

12

Do ośrodka zajmującego się pomocą niepełnosprawnym w San Bernardino, około stu kilometrów na wschód od Los Angeles, wpadło kilku zamaskowanych mężczyzn. Od razu otworzyli oni ogień do ludzi. Na miejscu pojawiła się policja i antyterroryści. Okazało się jednak, że przyjechało za mało karetek - świadkowie zdarzenia transportowali rannych do szpitala polowego własnymi samochodami - podaje Fox News

Jak informują lokalne media, mimo natychmiastowej reakcji policji, przestępcom udało się zbiec. Z miejsca strzelaniny odjechali ciemnym SUV-em. Trwa pościg. Według miejscowego szeryfa, sprawców może być nawet trzech. Do akcji za pomocą robota przystępować będą teraz saperzy, którzy zlokalizowali podejrzany pakunek znajdujący się w środku budynku.

Policja ostrzega też, by mieszkańcy San Bernardino nie wychodzili z domów i unikali okolic miejsca zdarzenia. FBI przyznaje, że na tę chwilę nie jest w stanie stwierdzić, czy jest to zamach terrorystyczny.

O sprawie poinformowano już prezydenta Baracka Obamę.

Jak podaje "Washington Post", to 355 strzelanina w USA w tym roku.

mm/media

Komentarze (12):

anonim2015.12.2 23:37
W tego rodzaju ośrodkach posiadanie broni jest niestety zabronione. To właśnie w tego rodzaju enklawach dochodzi do największej liczby strzelanin (uczelnie, szkoły, takie ośrodki). W przeciwnym wypadku, ludzie ci nie byliby w stanie dokonać mordu na 14 osobach, bo natychmiast ktoś wyciągnąłby broń i wyeliminował delikwentów zanim zdążyliby zabijać...
anonim2015.12.3 0:56
Słusznie argumentuje Sylabariusz. Jedna osoba z bronią mogłaby zapobiec lub ograniczyć ilość ofiar. Ale nie, broni posiadanie należy zakazać, bo uzbrojony obywatel, jest obywatelem "niepoddającym się" totalnej kontroli... A w całej tej aferze wokół posiadania broni właśnie o to chodzi. Ostatnio czytałem, że Ford jak co roku zorganizował wyprzedaż modeli samochodów z roku 2015. Chętnych nie było. Dziennikarz stwierdził, że Amerykanin musi dzisiaj pożyczać pieniądze na nowy samochód. Widać demokrajca i nowy porządek świata zawitały także do USraela. Obywatel bez kapitału, jest jak obywatel bez broni. Jeszcze parę lat i USA będą jak USSR and no difference between.
anonim2015.12.3 1:42
"W tego rodzaju ośrodkach posiadanie broni jest niestety zabronione. To właśnie w tego rodzaju enklawach dochodzi do największej liczby strzelanin (uczelnie, szkoły, takie ośrodki). W przeciwnym wypadku, ludzie ci nie byliby w stanie dokonać mordu na 14 osobach, bo natychmiast ktoś wyciągnąłby broń i wyeliminował delikwentów zanim zdążyliby zabijać... " O - to, to. Bardzo trafne spostrzeżenie. Nie tyle należy ograniczać dostęp do broni, bo tą bandyta zawsze zdobędzie, ile pozwolić na jej posiadanie w każdym Stanie i w każdym miejscu publicznym. Jeżeli nawet będą ofiary, to niewielkie, w porównaniu.
anonim2015.12.3 2:13
Sataniści.
anonim2015.12.3 7:43
altar Nieźle ci wychodzi gdybanie - masz dziecięcą, bujną wyobraźnię :) Powiedz zatem, biedaku, dlaczego owych "masakr" nie urządzają bandyci w miejscach, gdzie ludzie posiadają broń, tylko wybierają akurat takie, w których mają gwarancję, że tej broni ofiary posiadać nie będą ?
anonim2015.12.3 8:04
Z broni nielegalnego pochodzenia. Te informacje są od lat w Polskich mediach by przypadkiem nikt nie wpadł na pomysł w sprawie refernedmu o powszechnych dostępie do broni. Nie ma się co okłamywać w każej strukturze czy to KK, uczelniach czy partiach politycznych są ludzie którzy pilnuja by Naród Polski szedł w wyzanczonym kierunku aby mu za bardzo wolność do głowy nie uderzyła. Przykład żydówki Irminy Samulskiej piszacej swego czasu w Różańcu a która mówiła "Was Polaków nie będzie to jest zbyt piękny kraj byśmy go Wam oddali itd.. . od taki chytry plan zniewolenia Narodu Polskiego trzymania go na smyczy. Kto nie zna histroii będzie musiał przężyć ja jeszcze raz. W latach 20-30 taka wolna Polska była że Pan Jezus o nas powiedział " "Wielkie i straszne są grzechy i zbrodnie Polski. Sprawiedliwość Boża chce ukarać ten naród za grzechy, a zwłaszcza za grzechy nieczyste i nienawiść." Tak jak kiedys tak i teraz masoneria ma się dobrze w Polsce polecam zapoznanie się z inf na temat masonerii w Polsce obecnie to, że o czyś się nie mówi to nie znaczy że tego ie ma i nie dziła. Czy odważy się ktoś w końcu podjąc to wyzwanie - referendum w sprawie powszechnego dostępu do broni tak jak było przed wiekami tak jak jest to w Szwajcarii. Tu jest Polska nie USA tu nie było wojej religijnych a każdy obywatel powinien posiadać prawo do obrony bo jak historia kołem się zatacza tak nigdy Panśtwo nie potrafiło obronić wszystkich swoich obywateli. Można stworzyc własne rozwiązania podobno jesteśmy mądrym narodem.
anonim2015.12.3 10:53
@Sidi3pl a kto i co Ci przeszkadza abyś dostał pozwolenie na broń? I jeszcze pytanie do zwolenników szerokiego dostępu do broni, czy jak już będziecie chodzić do szkoły do marketów do kin, teatrów, kościołów na stadiony i domów starców jak już będziecie z bronią jeździć pociągami i autobusami to czy na plaży też będziecie chodzić z uzi włożonym za gumę od majtek? Na plażach przebywa tysiące ludzi i psychole, którzy planują takie masakry zawsze znajdą sposób żeby swojego dokonać. Przykłady z USA pokazują dobitnie, że szeroki dostęp do broni potęguje a nie niweluje tego typu masakry.
anonim2015.12.3 21:10
Jak myślicie, jakiego pochodzenia była ta para? Surprise, surprise!
anonim2015.12.3 21:13
http://i2.cdn.turner.com/cnnnext/dam/assets/151203063646-san-bernadino-shooters-large-169.jpg
anonim2015.12.3 21:14
Co za piękne amerykańskie imiona i nazwiska xD
anonim2015.12.3 23:13
@altaar Enrque zadał Ci niezwykle wymowne i zasadne pytanie, młotku... :) :) Idąc Twym poronionym tokiem rozumowania tego typu absurdalne, spekulatywne teorie można mnożyć w nieskończoność. Po cóż nam w ogóle policja na świecie, jak przecież napastnicy mogą ruszyć całym, potężnym szwadronem, wręcz armią, świetnie uzbrojeni i wyszkoleni, a zmierzyć się z nimi będzie mogło w zasadzie tylko wojsko?? Po cóż nam wojsko, jeśli uzbrojeni najeźdźcy przybędą w niezliczonych hordach, kiedy żadne wojsko świata nie będzie w stanie ich zatrzymać?? etc. etc. Najlepiej zakazać wszystkim posiadania broni. To rozwiąże problem. W końcu kompletny degenerat, a często także osoba o określonych zaburzeniach psychicznych, czyli potencjalny napastnik, z całą pewnością weźmie ten zakaz głęboko do serca i nie zdecyduje się na nabycie uzbrojenia drogą nielegalną. I na pewno też nie zaatakuje. Owszem, wtedy nikt nie będzie w stanie już jej przeszkodzić przed zabiciem dowolnej liczby osób przed przybyciem odpowiednich służb... :D :D :D
anonim2015.12.4 2:10
@ altaar 1)Cały "misterny i skomplikowany" plan w warunkach bezbronności ofiar jest taki: postrzelamy sobie, zabijemy kogo chcemy i spokojnie sobie pójdziemy bo nikt nam nic nie zrobi ... nawet w plecy nie strzeli bo nie ma z czego. 2) Faceci w hełmach, kamizelkach kuloodpornych i z tarczami za bardzo rzucają się w oczy z daleka. Więc cały efekt diabli biorą... 3) Zresztą ... jesli efekt odstraszania działa na wieksza skalę w stosunkach miedzynarodowych ... to logicznie rzecz biorąc w mikroskali społecznej też będzie. 4) mogłbym jeszcze przytoczyć kilka argumentów ... ale szkoda klawiatury na polemikę z Tobą...