Marsz równości w Wilnie. Homoseksualiści opluci i obrzuceni jajkami  - zdjęcie
28.07.13, 07:27Para homoseksualistów na paradzie w Warszawie (fot. Fronda.pl)

Marsz równości w Wilnie. Homoseksualiści opluci i obrzuceni jajkami

36

Prospektem Giedymina, główną ulica Wilna przeszło ok. 600 osób w Baltic Pride, pierwszym od trzech lat marszu równości. Jak podaje "Wyborcza", wśród manifestujących było dużo gości zagranicznych, w tym przedstawicieli korpusu dyplomatycznego USA i Szwecji, parlamentarzyści z Austrii, Szwecji czy Holandii oraz zaproszeni goście. m.in. Stuart Milk, bratanek Harveya Milka, pierwszego amerykańskiego polityka, który otwarcie mówił o swojej homoseksualnej orientacji. W marszu udział wzięła też Birgitta Ohlsson, szwedzka minister ds. UE.

Na trasie przemarszu Baltic Pride pojawili się także kontrmanifestanci. Mieli ze sobą transparenty, ukazujące tradycyjny model rodziny. Jednak nie wszyscy zachowywali się spokojnie. Przeciwnicy krzyczeli głównie "hańba" i "wstyd", a także pluli w kierunku uczestników oraz rzucali jajkami - podaje "Wyborcza". Zatrzymano 28 osób zakłócających porządek.

eMBe/Wyborcza.pl Komentarze (36):

anonim2013.07.28 7:55
Dyżurni komentatorzy - Krystian22, Anty_islam, Piogal, wracajcie do siebie na forum złonetu.
anonim2013.07.28 8:00
Nie zwyzywano i nie obrzucono jajkami homoseksualistów, tylko aktywistów, propagatorów oraz pedałów obnoszących się i narzucających innym swoją orientację w prowokacyjny i obleśny sposób.
anonim2013.07.28 8:00
Piogal, a ty się już niedawno żegnałeś uroczyście z Frondą. Czy znów mamy zaszczyt powitać pajaca od kagańca postempu i nałuki, specjalisty od elektryfikacji wsi, niezastąpionego arbitra elegancji kurnikowej w naszych szeregach?
anonim2013.07.28 8:03
Brawo dla Wilna !!! trzeba piętnować odchyłki od normy i wbrew naturze mam nadzieje żę EU otrząśnie się z tego bagna
anonim2013.07.28 8:04
Pigole i inni to wam przyda się kaganek chodzicie w ciemnościach sięgających Pompei
anonim2013.07.28 8:06
Pigol jesteś rasistą? co masz do murzynów w porównaniu z idokracja uprawianą przez podobnych do ciebie to są światli ludzie
anonim2013.07.28 8:18
"Gejowie" zawsze muszą sobie coś udowadniać. Inne "orientacje" nie potrzebują parad. Z tej całej pstrokatej otoczki wyłania się jeden lament "Zauważ mnie", typowy dla homoseksualnej kondycji, która ciągle ma jeden problem: kto zwróci na mnie uwagę?
anonim2013.07.28 8:24
Ty, Piogal, akurat mało wzruszasz z twoim "zrozumiano" i twoim bardzo nielubieniem, mówię ci ja Asujet.
anonim2013.07.28 8:27
Piogal, przestań wreszcie z tą nauką i postępem. Nie używajcie tych słów bo wy je deprecjonujecie, zohydzacie, wykoślawiacie ich znaczenie, bezczelnie wykorzystujecie do celów czysto propagandowych. To nic z nauką ani postępem wspólnego nie ma. Nie przyjmując do wiadomości że na przestrzeni wieków powstała jakaś cywilizacja i kultura ,wy próbujecie zachodzić od d**y strony ( d**a to w tym przypadku kluczowe słowo ) kulturalnych cywilizowanych ludzi opowiadając im propagandowe bajki o nauce, cywilizacji, tolerancji czy równości po to by im tą cywilizacje i kulturę z głowy wybić i przywrócić ich do stanu dzikości. Idziecie ze swoją barbarzyńską antycywilizacyjną rewolucją a za proletariat obraliście sobie błąd systematyczny natury ( kto się uczył kiedyś miernictwa wie co to jest błąd systematyczny ) czyli osobników którzy zamiast lubieżnie patrzeć na cycki czy tyłki osób płci przeciwnej patrzą na tyłki czy cycki osób płci tej samej lub też co gorsza na dzieci, facetów którzy chcą sobie cycki przyprawiać albo baby które chcą mieć penisa czy też zwyrodniałe zdegenerowane matki u których instynkt macierzyński został wyparty przez instynkt dzieciobójczy. To nie mieszkańcy Wilna są 100 lat za murzynami tylko wy chcecie krok po kroku cofnąć cywilizację do waszych ulubionych czasów gdy całkiem swobodnie parzyło się na wzajem wszystko co się ruszało a nawet to co przestało się ruszać i już ostygło. Czemu więc powiadacie o tej nauce, postępie, tolerancji czy równości zamiast otwarcie szczerze i bezpośrednio przyznać: JESTEŚMY DZIKIMI PRZEDPOTOPOWYMI BARBARZYŃCAMI WIĘC CHCEMY BY JAK ZA CZASÓW NASZEJ ŚWIETNOŚCI WSZYSTKO PARZYŁO SIĘ ZE SOBĄ NA WZAJEM BEZ WZGLĘDU NA PŁEĆ, WIEK CZY GATUNEK I BY NIKOMU NAWET NIE MOGŁO PRZYJŚĆ DO GŁOWY IŻ MOŻE W TYM BYĆ COŚ NIESTOSOWNEGO.
anonim2013.07.28 8:38
Gdy człowiek chce zrobić coś co budzi niesmak czy obrzydzenie jak na przykład beknięcie czy puszczenie bąka robi to cichaczem by nikt nie zauważył lub oddala się od towarzystwa innych ludzi. Natomiast ci osobnicy będący systematycznym błędem natury w bezczelny sposób nachalnie prowokują kulturalnych ludzi tym co niesmak bądź obrzydzenie wywołuje. Nie powinni więc się dziwić że spotyka ich reakcja delikatnie mówiąc nieprzychylna. A to że dajmy na to przeciętnego faceta brzydzi widok dwóch innych obściskujących się facetów jest zjawiskiem całkiem normalnym i z punktu widzenie natury pożądanym. Tyle człowiek tolerancyjny powstrzyma się od reakcji a ten mniej tolerancyjny zacznie np. rzucać jajkami. Z drugiej jednak strony nie wypada nadużywać czyjejś tolerancji i nachalnie kłuć w oczy swymi dziwactwami.
anonim2013.07.28 8:44
@Piogal Widzę, że nie możesz żyć bez Frondy...
anonim2013.07.28 8:56
Wcale nie zdziwiłbym się, gdyby "Piogal" w ogóle nie istniał, że jest to jakaś frondowa podpierdolka. Mało prawdopodobne, aby ktoś mógł aż tak niedorzecznie gadać, zarówno pod względem treści jak i formy. Sprawia wrażenie, jakby zasnął gdzieś w czasach kolektywizacji wsi, przeleżał pod lodem i właśnie niedawno się obudził.
anonim2013.07.28 9:03
Widać Piogalu że ten Twój kaganek nauki i postępu jest jeszcze jakby niepełny. Ale to tylko kwestia czasu. Cel tej rewolucji jest jasny i w krajach w których przeforsowano pierwszy etap podnosić zaczynają głowy miłośnicy dzieci czy zwierzątek a także ci którzy w ich imieniu targają te swoje "kaganki".
anonim2013.07.28 9:21
@Anty Islam, czemu zabijać? Są inne sposoby wyrażania dezaprobaty. Po to zboczeniec ma mordę, żeby ją prać. I nie wdawać się z tym tałatajstwem w żadne dyskusje, jedynym kontrargumentem na ich przewrotne tezy, jest konkretny strzał aż zęby polecą. Zresztą to naturalny odruch, rodzący się w człowieku, gdy ktoś próbuje skrzywdzić jego dziecko. Odnośnie również parad i innych zbiegowisk ludzi chybotliwych obyczajowo powinna obowiązywać stara arystokratyczna zasada: tłum jest po to, aby go rozpędzać.
anonim2013.07.28 9:40
@Fascination "Być może to właśnie skojarzenie przeszkadza Ci w dostrzeżeniu banalnych związków między postępem nauki i technologii, a zmianami społecznymi, jakie obecnie obserwujemy. Spróbuj na chłodno sprawę przeanalizować, zapewne je odnajdziesz." Rzeczywiście nie dostrzegam związków między postępem nauki i technologii a tym co nazywasz zmianami społecznymi, które w istocie są marksizmem kulturowym sztucznie wprowadzanym przy pomocy inżynierii społecznej. Natomiast wyraźnie widzę związek ze złodziejskimi rządami socjalistów w tych krajach, z ich kosmicznym zadłużeniem, niskim przyrostem naturalnym czyli po prostu ze znamionami UPADKU cywilizacyjnego. "I znowu ta sama bzdura... Z punktu widzenia natury heteroseksualny mężczyzna na widok obściskujących się innych mężczyzn szczerzy radośnie zębiska, bo póki ci panowie zajmują się sobą póty naszemu macho zostaje więcej samiczek do pokrycia." Hahaha tak sobie tłumacz. W ten sposób to chyba rozumują tylko faceci na tyle nieatrakcyjni fizycznie i intelektualnie że kobiety omijają ich szerokim łukiem.
anonim2013.07.28 9:41
@revilok Twoje porównanie marszów dla życia z gejowską paradą i wysnucie tezy, że jest to promocja heteroseksualizmu jest tyle niedorzeczne co śmieszne. Marsze dla życia nie są żadną promocją heteroseksualizmu, bo po pierwsze nie są skierowane do kogokolwiek co ma z hetero problem, ale dotyczą zjawiska aborcji, które dzieje się w heteroseksualnym świecie. Zresztą nikt tam nie kroczy w przeświadczeniu, że jest jakiejkolwiek orientacji, gdyż heteroseksualizm jest na tyle naturalny i ciągle jeszcze oczywisty, że w przeciwieństwie do zaburzenia homoseksualnego nie potrzebuje wszem i wobec ogłaszać "jesteśmy normalni, tylko nikt tego nie widzi" Oczywiście, marsze równości nie tylko homo zasilają, ale też wszelkiego rodzaju lewactwo przekonane o swojej postępowości, konieczności pracy nad ciemnym społeczeństwem. Zresztą paradujące homo, to też żadna orientacja, to przede wszystkim kategoria polityczna zupełnie nie odbiegająca standardami od swoich lewackich współtowarzyszy marszu. Jest wielu homo, których wszyscy ci homoaktywiści śmieszą, żenują, wzbudzają politowanie.
anonim2013.07.28 10:11
@Krystian22 \Co ty wiesz o marksizmie-z Bożej łaski pogromco Katoli.!!!!!
anonim2013.07.28 10:22
@PanYurek +++ Brawo! Dałeś piękny wykład! jest tak piękny, że muszę go sobie zachować. Niestety tak jasno wyłożony przez ciebie problem cywilizacyjny nijak nie może trafić do durnych łbów. I nie trafi. A nawet jeśli trafi, to i tak się do tego nie przyznają. Szkoda prądu.
anonim2013.07.28 10:37
Krystian22 Nie trzeba mieć specjalnie kwalifikacji, wystarczy lektura począwszy od Kapitału, następnie trochę liznąć szkoły frankfurckiej (przede wszystkim Adorno), Gramsciego, przyjrzeć się uniwersyteckim kadrom europejskim, tzn. zasilanym głównie przez uczestników rewolty '68 i ich wiernych naśladowców, tak obecnie wygląda europejski uniwersytet, który często bardziej przypomina lewacką trybunę niż autonomiczną jednostkę zajmującą się nauką w sposób wolny od jakiejkolwiek ideologii. Choć powoli zaczyna się to zmieniać. Sugerowałeś mi pod wcześniejszym artykułem, że rzekomo bolą mnie wklejane przez ciebie niezbite raporty organizacji zdrowia itd. Tak jak bym miał o nich słyszeć po raz pierwszy, a wcześniej tylko miałem do czynienia z "katopropagandą". Widzisz, ja dosyć długo na uniwerku zarówno w Polsce jak i zagranicą zajmowałem się tzw. gender studies, a ściślej queer theory. Pewnie coś ci to mówi. Wtedy zachłyśnięty głoszonymi przez nich tezami zacząłem powoli zadawać różne dziwne pytania przede wszystkim sobie, czytanym tekstom (Butler i in.), ale też innym zajmującym się tą jak to obecnie z przekonaniem stwierdzam paranauką, a raczej nawet dalej pójdę propagandą o bardzo konkretnym ukierunkowaniu politycznym. Odpowiedzi, które uzyskiwałem, to był zazwyczaj stek podawanych ciągle tych samych, niedorzecznych argumentów, bazujących na do znudzenia powtarzanym schematom takim jak: rodzina, religia, szkoła to źródło represji, homoseksualizm zawsze był piętnowany i z tym wykluczeniem trzeba walczyć. Ich tezy bardziej nadawały się na wiec niż na salę wykładową. Tam cytowane przez ciebie raporty były powtarzane jak mantra, a w chwilach szczerości przyznawano gdzieś cichcem: dobrze, że mamy wśród tych seksuologów i psychologów swoich.. ale rzadko się to zdarzało. Odszedłem od tego towarzystwa, które bardziej przypominało paranaukową sektę, a ich opracowania metodologicznie i merytorycznie pozostawiały bardzo wiele do życzenia. Ale tak to jest jak się pisze pod z góry założoną tezę i w konkretnym celu, a jeśli jakiś fakt jest mniej spójny z przyjętą metodologią, to się go odrzuca. Poza tym pamiętam też dyskusje o poliamorii, to na UW, gdzie owo queerowe towarzystwo próbowało swoim wybujałym potrzebom łóżkowym niezgrabnie nadać ramy naukowe i jeszcze przekonać do tego społeczeństwo, i to wszystko na Uniwerku, nie w ministerstwie propagandy. Dlatego doradzam nieco ostrożności z tymi raportami, niekwestionowanymi stanowiskami, psychologią homodogmatyczną jako jedynie słuszną.
anonim2013.07.28 10:51
@Anty_islam "Zdajesz sobie sprawę, że w naturze także często są zwierzęta homoseksualne? Ponoć najwięcej pedałów jest wśród łabędzi". Nie wiem, czy pisałeś na serio, czy był to zwyczajny sarkazm, ale na wszelki wypadek wklejam odniesienie naukowe na ten temat: http://homoseksualizm.edu.pl/index.php/co-mowi-nauka/35-medycyna/254-homoseksualizm-zwierzt-mit-czy-rzeczywisto
anonim2013.07.28 11:10
@Fascination ""Pani Marto, czy naprawdę nie wstyd Pani? Zamieszczone.....". Bardzo ładne zdjęcie .Jeszcze mnie się. nie opatrzyło.Oddaje klimat pedalskiego "przywiązania"/łańcuchem/ do zboczenia!!!
anonim2013.07.28 11:12
Nie chcemy w Wschodniej Europie tego zboczeństwa!Homosie do H(omo)olandii!!!
anonim2013.07.28 11:27
@revilok Czepiasz się słówek, żeby przepchnąć swoją z góry założoną tezę. Dobra zejdę do łopatologii: występuje w naturze (i to na pewno nie powinien być dla Ciebie argument, bo choroby też w niej występują), ale na pewno nie płynie stąd wniosek, że zachowania homoseksualne u ludzi są zgodne z ich naturą (tu: człowieczeństwem, żebyś się nie czepiał rozumienia słówek).
anonim2013.07.28 11:29
@naos "Oby ludzie głębokiej wiary" Pytanie, czy ci opluwający ludzie byli rzeczywiście głębokiej wiary (to raczej twoje założenie apriori). W każdym razie dzięki za takie życzenia (sarkazm).
anonim2013.07.28 11:38
@revilok 1. Bo nie ma czegoś takiego jak homoseksualna rodzina.. jest to twór totalnie sztuczny i który musi się do owych sztucznych rozwiązań zawsze uciekać (adopcja, in vitro), gdyż natura nie obdarzyła, taka była jakaś niepostępowa.. Rodzina heteroseksualna do owych rozwiązań nienaturalnych sięga tylko w przypadku konieczności wynikającej z niepłodności będącej medycznie sklasyfikowanym zaburzeniem, a w przypadku homnorodziny, jest to jedyna możliwa droga, zatem zgodnie z logiką, grupa ta cierpi na jakąś chroniczną niepłodność:) Zresztą już się mówi o "leczeniu niepłodności par gejowskich", po prostu takiego poziomu zakłamania i manipulacji językowej w dziejach jeszcze chyba nie było. Ponadto hetero sobie poza tym doskonale da radę bez homo pod każdym względem, a homo bez hetero zwyczajnie istnieć nie może, kwestia jednego pokolenia i po ptokach. 2.Homoseksualizm występuje w naturze, tak samo jak trąd, dżuma, schizofrenia, dewiacje itd. 3. Środowisko homoseksualne jest różne, niejednolite, a jedyne co ich łączy to orientacja. Są jeszcze tacy, co mają w d.. środowisko i uznają tę orientację za konkretne zaburzenie, czy oni też wpływają na różnorodność i kolorowość owego środowiska?
anonim2013.07.28 11:45
@revilok Natura to pojęcie wieloznaczne. Podstawowe jest rozumienie tego słowa jako pojęcia filozoficznego - używanego zastępczo ze słowem istota (w zależności od złożenia bytowego, które rozpatrujemy). rzeczywistość taka jak ją widzimy jest - niekoniecznie taka jak ją widzimy (zmysły nas często mylą), ale w tym wypadku: tak - widzimy, że choroby występują w rzeczywistości przez nas obserwowanej - no i co? Wszystko się zgadza. Wniosek, że to nienaturalne jest zaprzeczaniem rzeczywistości.
anonim2013.07.28 12:04
na bezczelne manifestowanie plugastwa i zepsucia odpowiada się zdecydowanie i nieustępliwie, tak więc brawo Wilno!!!!!!
anonim2013.07.28 12:38
@Asujet Jak to nie potrzebują? Potrzebują. https://pl.wikinews.org/wiki/2005-06-18:_Parada_Normalno%C5%9Bci_przesz%C5%82a_ulicami_Warszawy
anonim2013.07.28 13:35
Piogal.. czytam Twoje wpisy już od dłuższego czasu, ale pierwszy raz coś Ci odpiszę. Mianowicie na urodziny dostaniesz ode mnie łopatę :) bo z tego co widzę, już rękoma i nogami kopiesz dziurę w dnie, które to udało Ci się osiągnąć Twoimi "wypocinami" bo porządną dyskusją nazwać tego nie sposób. Narcystyczny "bubku" zapamiętaj sobie, że nie posiadasz monopolu na jedną jedyną "prawdę objawioną". Wielu podobnych Tobie piewców wolności i "torerancji" tak myśli, ale niestety najmądrzejsi to wy nie jesteście choć tak wam się wydawać może :) Dlatego pozdrawiam i życzę wiele zdrowia oraz żadnych problemów z płucami co u górników zdarza się często, a jak już zdołaliśmy tu ustalić jesteś takim "górnikiem yntelygencjy"
anonim2013.07.28 13:58
@revilok Zajmij się lepiej pismem klinowym/twe logo/,które już dawno odczytano a którego byli użytkownicy z pedalstwom się nie certololili!!. Prawo naturalne odrzuca wszelkie ułomności seksualne na margines życia.
anonim2013.07.28 14:14
@revilok Awatar to atramentowy wymysł "nawiedzonego artysty". Tobie prostota słów nic nie wyjaśnia i dalej uprawiasz kwadraturę koła,którą Sumerowie już dawno wynaleźli. A tak po prostu -jesteś popedalony filozof .
anonim2013.07.28 14:22
@revilok "@Ondraszek jesteś książkowym przykładem stosowania argumentu ad personam". Nie znam "książkowego przykładu" ad personam. Za to ty jesteś typowym przykładem "pseudo naukowego" pieniactwa niedowartościowanych przez naturę i los!!!. Filozofie i wszelkie prawa zostaw tym ,którzy sie na tym znają!!!.
anonim2013.07.28 18:05
Nie uważam, ze to dobry sposób na wyrażenie dezaprobaty.
anonim2013.07.28 20:46
Powinno się zaaresztować te 600 osób, które uczestniczyły w "Baltic Pride", bo to oni zakłócają porządek.
anonim2013.07.30 7:39
Przynajmniej połowa z tych 600 to pracownicy ambasad i goscie z zagranicy .
anonim2013.07.30 7:43
Piogalku czy ty masz esbecka emeryturkę? Cięzko na nia zapracowałes? SŁuzyłes męznie ludowej ojczyznie?