Opozycja idzie w ślady komunistów, którzy jak tracili poparcie społeczne wprowadzili stan wojenny. Oni też chcą stanu wyjątkowego, bo ich kandydatka ma 2 proc. Poparcia, mniej więcej tyle ile mieli poprcia komuniści przed stanem wojennym. Stan wyjątkowy to dla nich jedyny ratunek” – ocenił poseł Prawa i Sprawiedliwości Marek Suski.

Komentując wczorajszą decyzję Senatu stwierdził w rozmowie na antenie TVP Info:

Prawdopodobnie dziś od godziny 16., kiedy są planowane są głosowania, w tym bloku będziemy starali się odrzucić tę nierozsądną decyzję senatu”.

Dodał:

Będziemy rozpatrywać to co wymyślił Senat. W trosce o obywateli chcieliśmy wprowadzić głosowanie korespondencyjne, a większość senacka w trosce o interesy PO, której kandydatka stacza się na dno w sondażach, odrzuciła taki projekt. Veto zostało nam zafundowane w ostatniej chwili”.

Podkreślił, że choć marszałek Senatu sam jest lekarzem, nie dba o zdrowie obywateli.

Czego możemy się spodziewać w trakcie głosowań w Sejmie? Suski stwierdził, że PiS liczy na to, że po apelu u części posłów oraz polityków Porozumienia przyjdzie refleksja i zagłosują oni za odrzucenie propozycji Senatu, jednak przyznał, że 100 proc. pewności wciąż nie ma.

dam/TVP Info,Fronda.pl