Marek Bajdak komisarzem dla Rzeszowa. Premier podpisał nominację - zdjęcie
25.02.21, 09:40Fot. via Pixabay - max_gloin

Marek Bajdak komisarzem dla Rzeszowa. Premier podpisał nominację

2

Marek Bajdak będzie pełnił obowiązki prezydenta Rzeszowa do najbliższych wyborów. Premier Mateusz Morawiecki podpisał już nominację Bajdaka i zostanie mu ona wręczona dziś w godzinach popołudniowych.

58-letni Marek Bajdak w ostatnich latach był dyrektorem wydziału nieruchomości w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim. Sytuacja konieczności desygnowania osoby pełniącej obowiązki komisarza zaistniała na skutek zrezygnowania z funkcji prezydenta Rzeszowa przez wieloletniego włodarza tego miasta – Tadeusza Ferenca.

Przed ustąpieniem Ferenc „namaścił” na swego następcę wiceministra sprawiedliwości z Solidarnej Polski, Marcina Warchoła. Swojego kandydata w nadchodzących wyborach zamierzają jednak wystawić również pozostałe ugrupowania Zjednoczonej Prawicy, czyli PiS i Porozumienie. Politycy PiS podkreślają, że będą dążyć do wystawienia wspólnego kandydata obozu ZP. KO oficjalnie nie wskazała jeszcze własnego kandydata, ale wiele wskazuje na to, że może nim być Paweł Kowal.

Wiemy, że świeżo desygnowany na prezydenta Rzeszowa Marek Bajdak nie wystartuje w wyborach.

ren/Polsatnews.pl,PAP

Komentarze (2):

Ty Darek ...2021.02.25 13:59
Na pewno masz miłe wspomnienia z Rzeszowa-Mojżeszowa. Byłeś tam "kimś" na tej ich "światowej klasy politechnice". A nie trzepałeś konia pod pomnikiem Wielkiej Pisdy?
Darek2021.02.25 11:49
Biedny Rzeszów - w sumie nie wiem czy lepszy ten Łajdak od Warchoła - raczej siebie warci.