Manowce cywilizacji. Prof. Wojciech Roszkowski mocno o tym, kto chce zniszczyć rodzinę - zdjęcie
12.09.19, 16:18Zdj. Salve NET

Manowce cywilizacji. Prof. Wojciech Roszkowski mocno o tym, kto chce zniszczyć rodzinę

8

Jakie jest miejsce rodziny we współczesnej cywilizacji? Czy można zakwestionować jej pozycję lub zanegować jej wartość? O tym z prof. Wojciechem Roszkowskim rozmawia red. Radosław Molenda.

Są takie fakty życiowe, z którymi gdy zaczynamy walczyć, to sobie szkodzimy. Jeżeli ktoś uważa, że może pokonać prawo grawitacji, to niech wyskoczy z 5. piętra i zobaczy, czy ten wybór da się odwołać. Dekalog nie jest tylko zbiorem nakazów i zakazów Pana Boga, ale jest "instrukcją obsługi człowieka i społeczeństwa" - mówił prof. Roszkowski.

 

Salve NET

Komentarze (8):

CHRZEŚCIJAŃSKA PRUDERIA - KŁAMSTWO BUDUJĄCE2019.09.13 12:13
Rodzinę najbardziej niszczy Nowe Przymierze Jezusa Który w swym sakramencie zrównał mężczyzn z kobietami -w starożytności to było normą że kilka kobiet ma jednego męża a odwrotny układ zabijano i rozszabrowywano. Całe chrześcijaństwo podprogowo każe myśleć że rodzinę zakłada się dla dzieci - w ogóle propaganda że rodzina to nie mąż i żona lub żony tylko mąż żona i DZIECI. Takie hasła że ciało kobiety należy najpierw do Boga a nie do męża, ciekawe że jak chodzi o inne sprawy tej rzeczywistości; Praca, służba, POKUTA to uczy wasza religia że ważniejsze jest zdanie przełożonego niż samego Boga, a jeśli chodzi podległość kobiet mężczyźnie w małżeństwie to Pawełek raz wspomniał w swoich listach w jednym małym zdaniu. Jeszcze takie kwestie że współżycie może być tylko waginalne bo reszta ciała kobiety należy do Boga lub Szatana a nie do męża - to już samo w sobie ma podtekst który kusi kobiety do niewierności swojemu właścicielowi.
anonim2019.09.13 9:46
Nie ma niczego w Dekologu czego odpowiednika nie byłoby w naszej duszy, to jej prawo.
Max Fiend2019.09.12 19:41
Jakoś nie widzę, żeby ktokolwiek chciał cokolwiek niszczyć a na pewno nie rodzinę. Ludzie mają wybór i sami decydują jak chcą żyć i w jakich związkach. Takie ich prawo i nikomu nic do tego.
ZERR02019.09.13 9:37
Boś ślepy i zdemoralizowany. zniszczenie rodziny jest podstawowoą tezą neomarksistów, i piszą oni o tym do dzisiaj na przykład wasza ulubienica pani "środa" metoda jest prosta - tak zdeformować ludziom pojęcia, aby "sami chcieli", jak dzieci namówione do kurestva przez wyszczekanych sutenerów. Potem taki pedofil się tłumaczy "ono samo chciało i nic wam do tego", a Sąd skazuje go na maxymalny wymiar kary. Wszystkim normalnym ludziom duzo do tego i nie pozwolimy lewackimu bydłu szczekac i oszukiwać ludzi. Dużo nam do tego.
Max Fiend2019.09.13 18:33
Zapomniałeś, że nikt nikogo do niczego nie może zmusić, dlatego majaczysz o urojonych zagrożeniach. Ludzie sami wybiorą to, co im pasuje a nie to, co ktoś w imię obcego im światopoglądu chce wmówić.
realista2019.09.12 18:59
Jeśli patologia jaką promuje pis to RODZINA to trzeb to czym prdzej zniszczyć
Spoko2019.09.12 17:12
To co wygaduje ks. H. Zieliński woła o pomstę do nieba ! Ten jegomość powiedział, że skoro PIS jest obrońcą małżeństwa i rodziny to już brzmi jak prowokacja. Otórz panie ksiądz, ja jestem katolikiem, ale za pańskie słowa dał bym panu kopa z Kościoła. Jeśli pan nie może tego pojąć to powtarzam, że Kaczyński nie mówi o ślubie kościelnym tylko cywilnym, a o rodzinie jako o jednostce społecznej a nie kościelnej. To co ? Nie dociera to do pana ?! Jeśli nie to zajmijcie się lepiej pedofilami w sutannach, bo krew mie zalewa jak sobie pomyślę, że gwałcą nasze dzieci ! Panie ksiądz, wy chyba dopiero obudzicie się wtedy jak zboczki wejdą wam do kościołów. Wtedy ta wasza instrumentalizacja zamieni się w zboczeńcolizację !
katolik2019.09.12 17:12
Dekalog chce zniszczyć szatan .Ujawnił się w PO PSL SLD WIOSNA NOWOCZESNA -dokonane profanacje, lgbt,gender to wszystko ma na celu oderwanie Polaków od Boga i Kościoła.Dlatego Episkopat powinien wezwać do powszechnego Różańca ,tylko obrona Matki Bożej może zachować Polskę Polską