Małgorzata Fuszara: W Polsce łamane są teraz prawa kobiet! - zdjęcie
02.08.14, 07:48

Małgorzata Fuszara: W Polsce łamane są teraz prawa kobiet!

12

Zdaniem pełnomocniczki rządu do spraw równego traktowania w Polsce "za dużo się mówi o prawach lekarza, za mało o prawach pacjenta". Przykładem ma być sprawa prof. Bogdana Chazana. – Lekarz ma służyć pacjentom, a u nas ta zasada bywa łamana. Nie ma obowiązku bycia lekarzem, jeżeli nie chce się wykonywać jakichś czynności – powiedziała Małgorzata Fuszara w rozmowie z "Rzeczpospolitą".

Pani pełnomocnik przekonuje, że stosowanie się przez lekarzy – oraz przedstawicieli innych zawodów – do zasad klauzuli sumienia świadczy o „ograniczaniu uprawnień obywateli”. Podobnie odnosi się do krytyki ideologii gender. – Ubiegłoroczny atak na gender również wpisuje się w takie blacklashowe działania: doświadczenia innych krajów pokazują, że po osiągnięciu pewnego postępu w prawach kobiet zwykle następuje atak na nie. I w Polsce mamy właśnie z tym do czynienia – ubolewa nobilitowana przez Donalda Tuska pełnomocniczka rządu ds. równego traktowania.

Trudno ocenić, czy Małgorzata Fuszara w ogóle wie, o czym mówi. Jak można bowiem stwierdzać, że łamane są prawa kobiet w kwestii aborcji, skoro w Polsce - o czym mówi otwarcie sam rząd - nie ma prawa do aborcji?

ed/rzeczpospolita.pl

Komentarze (12):

anonim2014.08.2 8:24
Dziecko płci żeńskiej żyjąca w łonie matki taż ma prawa kobiet, a aborcja łamie jej prawo do życia. Rozmowa z dewiantami i oszołomami lewackimi jest nierealna na argumenty.
anonim2014.08.2 8:41
A Król im odpowie: Zaprawdę, powiadam wam: Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili. Mt 25,40
anonim2014.08.2 9:15
@Piogal Okazuje się ,że w sprawie prof.Chazana wszystko było nie tak jak wynika z konfabulacji przemysłu przykrywkowego.Matka małego Jasia ,którego konaniu przyglądał się Dębski nie próbując mu pomóc(w cywilizowanych krajach nikomu nie przyszłoby do głowy postąpić w ten sposób z ofiarą wypadku samochodowego z okiem na wierzchu ,brakiem części czaszki w ogóle w stanie w jakim znajdował się ten chory chłopiec) jest ofiarą mega manipulacji.Wykorzystano jej nieszczęście tak jak na całym świecie za pomocą niezwykle rzadkich precedensów forsowano powolutku rozwiązania zmierzające do legalizacji aborcji na życzenie. Efekt będzie taki ,że w obliczu faktów prof.Chazan dostanie odszkodowanie za nielegalne zwolnienie z pracy i celowe niszczenie kłamstwami dobrego imienia a mama Jasia dostanie kopa od obecnych jej "opiekunów" i zapomniana będzie szukała pomocy.A za kilkanaście lat napisze książkę o swoim nawróceniu i o tym jak była podstępnie wykorzystana jako pretekst do rozpętania zadymy światopoglądowej.
anonim2014.08.2 9:57
Prawo do aborcji NIE JEST żadnym prawem kobiety. Kobieta nie może decydować o życiu dziecka. I niech ta baba wreszcie to zrozumie. Lekarze powinni mieć prawo do klauzuli sumienia, a wskazanie abortera powinno leżeć w kwestii NFZ! Zrozumieli to Piogal i Fuszara?!?!
anonim2014.08.2 10:30
Według art. 26 ustawy o zawodach lekarza i lekarza dentysty dziecko poczęte też jest pacjentem.
anonim2014.08.2 11:22
@Piogal... "prawo ZEZWALA na aborcje " Mylisz się. Prawo nie zezwala na aborcję w żadnym wypadku. Jedynie w pewnych przypadkach odstępuje się od karalności za ten czyn. To jest tak samo jak z zabójstwem dorosłego człowieka. Nigdzie w Kodeksie Karnym nie znajdziesz prawnej zgody na zabijanie innych. Jedynie w pewnych przypadkach odstępuje się od karalności za ten czyn, gdy na przykład zostało dokonane w obronie własnej.
anonim2014.08.2 14:02
Coś się pani prof. Fuszera pomyliło, to lekarze są wyrzucani na zbity pysk za aborcję !
anonim2014.08.2 15:12
Kropelka +++ Prawo powinno mieć jeszcze przymiot prawości. Współczuję niektórym adwokatom i tym, którzy niekiedy działali "zgodnie z obowiązujacym prawem"...
anonim2014.08.2 15:37
Lekarz jak sama nazwa wskazuje powinien leczyć nie zabijać.
anonim2014.08.2 15:57
Jak wiadomo, izby adwokackie organizują dla aplikantów 'konkursy krasomówcze', nie ukrywajac, że w interesie każdego adwokata leży opanowanie sztuki oratorskiej i erystycznej...! " Erystyka to sztuka doprowadzenia sporów, do korzystnego rozwiazania bez względu na prawdę materialną" (Wikipedia). Zatem, argumentacja w erystyce posiada tylko pozory logicznej poprawności. A to ma być "cnota" adwokatów!
anonim2014.08.3 3:16
@hanna_nowa_wies ... "Nie mozna "zatem odstapic od karalnosci" czegos, co nie jest karalne. " Uchowaj nas, Panie Boże, od "adwokatów" twojego pokroju, raczej nie znających polskiego prawa... W obowiązującym Kodeksie Karnym czytamy: Art. 149a. §1. Kto powoduje śmierć dziecka poczętego, podlega karze pozbawienia wolności do lat 2. §2. Nie podlega karze matka dziecka poczętego. §3. Nie popełnia przestępstwa określonego w §1 lekarz, podejmujący to działanie w publicznym zakładzie opieki zdrowotnej, w przypadku gdy: (i tu wymieniane są te przypadki) Zatem w świetle obowiązującego prawa ABORCJA JEST KARALNA!!! Wyłączenie z karalności (nie popełnia przestępstwa, gdy...) jest zastrzeżone do ściśle określonych przypadków. Jeżeli piszesz: "Z odsapieniem od karalnosci mamy do czynienia wtedy, kiedy udowodniono komus popelnienie przestepsta ale prawo (np. przepis szczególny) przewiduje brak kary." to ono właśnie określa taki przypadek. Doucz się adwokatko z Koziej Wólki....
anonim2014.08.5 19:02
Eugenika. W imię postępu – film Grzegorza Brauna Film dokumentalny przedstawiający narodziny eugeniki w Stanach Zjednoczonych oraz jej wpływ na elity intelektualne i polityczne Zachodu w XX wieku, między innymi na Adolfa Hitlera. Eugenika jest pseudo-nauką stworzoną w XIX wieku o doskonaleniu rasy ludzkiej. Według eugeników rozmnażać mogły się tylko jednostki zdrowe i twórcze, a prokreacja chorych czy niepełnosprawnych i niewartościowych rasowo (prostytutek, ubogich, żebraków) miała być zabroniona. Film otwiera oczy na prawdę o ruchach propagujących przerywanie ciąży i innych pośrednich aspektach eugeniki. Dokument stawia kontrowersyjną tezę, że dzisiejsza genetyka, aborcje, eutanazje biorą swe początki od tej niesławnej nauki. Reżyseria: Grzegorz Braun- Ahaaa.pl